INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

art esa 1Kateřina PetrášováBankovní služby potřebuje každá firma, každý občan. Někdo dává přednost klasické bance, jiný zase třeba spořitelnímu družstvu. Ten, kdo využívá služeb Artesy, spořitelního družstva, určitě neprohloupil. Její klienti oceňují zejména flexibilitu, operativní přístup, snahu hledat řešení, serióznost a konstruktivnost. Před pár týdny Artesa informovala o vstupu nového podílového vlastníka, kterým je Biskupství českobudějovické. Tento krok má významné poslání: dovést družstvo k bankovní licenci poté, co přesvědčila, že za 20 let seriózního fungování vyrostla ve vysoce konkurenceschopný subjekt. V této souvislosti jsem se produktové manažerky Kateřiny Petrášové zeptala:

Artesa slaví významné výročí na českém trhu. Co je pro ni tento rok nejdůležitější?

V červenci jsme oslavili 20 let od založení. Na této dlouhé a úspěšné cestě jsme se vyprofilovali jako stabilní finanční instituce. Nejdůležitějším milníkem letošního roku je vstup ekonomicky silného partnera, Biskupství čes­kobudějovického, do našeho družstva.
Družstvo si vybudovalo stabilní místo na českém finančním trhu a získalo řadu priorit...

Za dobu své existence jsme získali pevné místo na finančním trhu, poskytli jsme přes devět miliard úvěrů firmám a deset miliard na termínovaných vkladech. V současné době má Artesa přes 4000 členů. Stala se největším spořitelním družstvem na území České republiky. Úspěšné fungování dokládají i výroční zprávy, z jejichž výsledků hospodaření vyplývá, že za rok 2017 byl čistý zisk 3,4 milionu korun. V roce 2018 se tento zisk výrazně zvýšil, a to na 5,8 milionu korun. Kapitálovou přiměřeností necelých 25 % převyšuje Artesa většinu bank na českém trhu.

Čím je užitečná Artesa zejména pro firmy a jaké produkty může nabídnout?

Zakládáme si na osobním přístupu a profesionalitě, nevyžadujeme nesmyslné poplatky, v portfoliu máme nadstandardní úrokové sazby na depozitních produktech (termínované vklady). Úvěry pro živnostníky i firmy poskytujeme v krátkém čase formou provozního financování či investičních úvěrů. Samozřejmě nabízíme všechny běžné služby platebního styku. Pro své klienty máme otevřené dvě pobočky v centru Prahy a Ostravy. Plánujeme otevřít pobočku v Českých Budějovicích. Díky spolupráci s profesionálními sítěmi makléřských poradců s celorepublikovou působností jsme připraveni uspokojit veškeré finanční potřeby a požadavky širokého spektra klientů právnických osob.

Chystáte se však ještě důsledněji a vstřícněji obsluhovat menší společnosti a drobné podnikatele. Už je jasné, kdy se na vás budou moci první zájemci obracet?

Připravujeme systém půjček pro začínající podnikatele a rychlé půjčky na nákup nemovitostí. Nadále budeme ke každé žádosti o úvěr přistupovat individuálně, s operativním schvalovacím procesem a flexibilitou v nastavení parametrů úvěrů, což také deklarujeme na svých webových stránkách www.artesa.cz

S jakou vizí přišel váš nový podílový vlastník Biskupství českobudějovické?

Biskupství českobudějovické usiluje nejenom o navýšení kapitálu a získání bankovní licence, ale jeho hlavní prioritou bude rozšíření služeb pro naše členy. Nerada bych však zatím příliš prozrazovala, ale pevně věřím, že je ocení. I nadále budeme členy informovat o všech zásadních krocích v tiskových zprávách na webu naší společnosti.

za rozhovor poděkovala Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE