INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

art esa 1Kateřina PetrášováBankovní služby potřebuje každá firma, každý občan. Někdo dává přednost klasické bance, jiný zase třeba spořitelnímu družstvu. Ten, kdo využívá služeb Artesy, spořitelního družstva, určitě neprohloupil. Její klienti oceňují zejména flexibilitu, operativní přístup, snahu hledat řešení, serióznost a konstruktivnost. Před pár týdny Artesa informovala o vstupu nového podílového vlastníka, kterým je Biskupství českobudějovické. Tento krok má významné poslání: dovést družstvo k bankovní licenci poté, co přesvědčila, že za 20 let seriózního fungování vyrostla ve vysoce konkurenceschopný subjekt. V této souvislosti jsem se produktové manažerky Kateřiny Petrášové zeptala:

Artesa slaví významné výročí na českém trhu. Co je pro ni tento rok nejdůležitější?

V červenci jsme oslavili 20 let od založení. Na této dlouhé a úspěšné cestě jsme se vyprofilovali jako stabilní finanční instituce. Nejdůležitějším milníkem letošního roku je vstup ekonomicky silného partnera, Biskupství čes­kobudějovického, do našeho družstva.
Družstvo si vybudovalo stabilní místo na českém finančním trhu a získalo řadu priorit...

Za dobu své existence jsme získali pevné místo na finančním trhu, poskytli jsme přes devět miliard úvěrů firmám a deset miliard na termínovaných vkladech. V současné době má Artesa přes 4000 členů. Stala se největším spořitelním družstvem na území České republiky. Úspěšné fungování dokládají i výroční zprávy, z jejichž výsledků hospodaření vyplývá, že za rok 2017 byl čistý zisk 3,4 milionu korun. V roce 2018 se tento zisk výrazně zvýšil, a to na 5,8 milionu korun. Kapitálovou přiměřeností necelých 25 % převyšuje Artesa většinu bank na českém trhu.

Čím je užitečná Artesa zejména pro firmy a jaké produkty může nabídnout?

Zakládáme si na osobním přístupu a profesionalitě, nevyžadujeme nesmyslné poplatky, v portfoliu máme nadstandardní úrokové sazby na depozitních produktech (termínované vklady). Úvěry pro živnostníky i firmy poskytujeme v krátkém čase formou provozního financování či investičních úvěrů. Samozřejmě nabízíme všechny běžné služby platebního styku. Pro své klienty máme otevřené dvě pobočky v centru Prahy a Ostravy. Plánujeme otevřít pobočku v Českých Budějovicích. Díky spolupráci s profesionálními sítěmi makléřských poradců s celorepublikovou působností jsme připraveni uspokojit veškeré finanční potřeby a požadavky širokého spektra klientů právnických osob.

Chystáte se však ještě důsledněji a vstřícněji obsluhovat menší společnosti a drobné podnikatele. Už je jasné, kdy se na vás budou moci první zájemci obracet?

Připravujeme systém půjček pro začínající podnikatele a rychlé půjčky na nákup nemovitostí. Nadále budeme ke každé žádosti o úvěr přistupovat individuálně, s operativním schvalovacím procesem a flexibilitou v nastavení parametrů úvěrů, což také deklarujeme na svých webových stránkách www.artesa.cz

S jakou vizí přišel váš nový podílový vlastník Biskupství českobudějovické?

Biskupství českobudějovické usiluje nejenom o navýšení kapitálu a získání bankovní licence, ale jeho hlavní prioritou bude rozšíření služeb pro naše členy. Nerada bych však zatím příliš prozrazovala, ale pevně věřím, že je ocení. I nadále budeme členy informovat o všech zásadních krocích v tiskových zprávách na webu naší společnosti.

za rozhovor poděkovala Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE