INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Zákazníci Konica Minolta mohou požádat o bezplatné zprovoznění systému Microsoft Teams pro své zaměstnance, kteří pracují z domova. Ten jim umožní vzdálenou spolupráci, interaktivní komunikaci i bezpečné sdílení dokumentů. Společnost pro to uvolnila kapacity svých specialistů divize IT služeb.

Nabídka reaguje na aktuální situaci a vychází z portfolia služeb v oblasti Microsoft Office 365 a Microsoft Power Platform, které Konica Minolta uvádí v těchto dnech na český trh. Tyto služby jsou vhodné pro firmy, které kromě poskytnutí cloudových řešení potřebují zajistit také převedení stávajícího IT prostředí, školení zaměstnanců nebo vývoj doplňkových aplikací.

„Chceme se zachovat odpovědně v nastalé situaci a podpořit fungování svých zákazníků a tím i chod české ekonomiky. S pomocí aplikace Microsoft Teams můžeme de facto vrátit tisíce zaměstnanců zpět do práce. Bezplatnou instalaci jsme již nabídli stovkám firem z řad našich zákazníků a další s touto možností oslovíme v nejbližších dnech. Firmy kontaktujeme sami e-mailem, ve kterém se dozví konkrétní postup. Následně pro ně v řádu hodin připravíme zkušební verzi Microsoft Teams, kterou budou moci okamžitě využívat pro spolupráci, chat, videokonference a sdílení dokumentů z bezpečí domova,“ řekl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech (KMBCZ), a dodal: „Nynější stav a aktuální specifické potřeby firem se sešly s plánovaným uvedením nových služeb pro efektivní využívání cloudových systémů. Mezi ty patří právě i Microsoft Teams. Rozhodli jsme se proto dát k dispozici naše personální i vědomostní kapacity, abychom v těchto časech z pozice dodavatele softwarů maximálně pomohli.“

Konica Minolta na českém trhu v posledních letech posiluje v segmentu softwarových dodavatelů. Prodej IT služeb generuje už téměř 40 % tržeb skupiny v ČR. Společnost investuje zejména do rozvoje cloudových technologií s využitím produktů Microsoft určených k podpoře osobní produktivity, spolupráce či takzvaného low-code vývoje aplikací. „Zatímco zavedení robotizace nebo například inteligentního CRM systému zefektivní pouze výrobu, respektive prodej a marketing, nástroje Microsoft Office 365 pro podporu komunikace, spolupráce a osobní produktivity, zefektivní chod celé společnosti napříč odděleními. Jsme přesvědčeni, že přechod a plnohodnotné využívání cloudových služeb společnosti Microsoft je nejjednodušší a nejdostupnější cestou, jak se výrazně posunout vpřed v procesu digitální transformace,“ informoval Michal Hanko, Business Development Manager divize ITS KMBCZ.

Podle zkušeností Konica Minolta končí proces digitální transformace u mnoha firem často pouhým pořízením nových technologií. Chybí důraz na jejich zavedení a efektivní využívání zaměstnanci v praxi. „Jsme jedni z mála dodavatelů na trhu, kteří se při zavádění cloudových služeb soustředí na všechny nezbytné kroky. Kromě prodeje licencí zajistíme také migraci celého IT prostředí, tréning uživatelů či vývoj aplikací na míru,“ vysvětlil M. Hanko s tím, že divize IT služeb vyvinula pomocí Microsoft Power Platform už desítky přizpůsobených aplikací, které rozšiřují standardní vlastnosti a možnosti tzv. first-party aplikací společnosti Microsoft. Největší zájem je podle něj o customizované aplikace ke schvalování faktur, řešení pro objednávání a interní schvalování nákupů nebo mobilní aplikace pro zaměstnance pracující v terénu.
„Snažíme se inspirovat zákazníky, aby změnili své zažité pracovní rutiny. Dokud budou firmy a uživatelé trvat na tradičních postupech, nevyužijí nikdy naplno potenciál moderních technologií. Vedeme proto své zákazníky celým procesem přechodu na cloudové služby. Snažíme se je inspirovat, podporovat a učit, jak dělat dosavadní práci jinak pomocí nových nástrojů. Tak, aby maximálně využili jejich klíčové benefity, jako jsou mobilita, jednoduchost, bezpečnost a agilita při jejich vývoji a implementaci. Nové způsoby komunikace, intenzivní spolupráce a masivní sdílení informací mění naše pracovní prostředí i naše návyky,“ uzavřel M. Hanko.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE