INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

výzva 12BASF se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack. Inovátorům, kteří se mohou do projektu hlásit do 10. června na webových stránkách www.greenhack.eu, dá BASF za úkol během 36 hodin najít řešení dvou výzev z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly. Akce se uskuteční 11. a 12. června v Praze a online, vítězné týmy získají 5 000 eur.

Digitalizujte farmu, uzavřete smyčku

BASF přispěla do maratonu dvěma výzvami. První, nazvaná Digitalizujte svou farmu (Digitalize your farm), je přímo navázána na divizí Řešení pro zemědělství. Úlohou týmů zde bude vytvořit řešení, jež zemědělcům umožní importovat data o půdě a úrodě z tzv. LPIS (Land Parcel Identification System) do vlastní digitální aplikace BASF. Inovace tak bude pěstitelům šetřit čas a optimalizovat produkci.
Druhá výzva, nesoucí název Uzavřete smyčku (Closing the loop), se týká návrhů na recyklaci či jiné cirkulární využití obalů obsahujících zbytky chemických látek a jiných směsí. Týmy budou mít za úkol naleznout způsob, jak zabezpečit, aby obaly, v nichž se tyto látky nacházejí, byly správně vyseparované a opětovně využitelné, případně jak zpracovat zbytky chemických látek pro další použití, a tak uzavřít kruh. Cílem výzvy je vyvinout dlouhodobě udržitelné řešení pro snížení environmentálního a společenského dopadu chemických obalů. Na této výzvě spolupracuje BASF se svými partnerskými asociacemi, kterými jsou Svaz chemického průmyslu v České republice a Svaz chemického a farmaceutického průmyslu ve Slovenské republice.

Vítězové druhé výzvy se zúčastní soutěže BASF Innovation Hub

ických lá 145Druhá výzva Uzavřete smyčku je otevřena pouze pro týmy tvořené českými a slovenskými hackery. Vítězný tým poputuje se svým řešením na středoevropskou regionální soutěž BASF Innovation Hub, jež se uskuteční online letos na podzim.

BASF Innovation Hub se tento rok zaměřuje na téma Clean Technology, které v sobě zahrnuje řešení týkající se agend Clean Energy, Farm to Fork a Circular Economy. Ve finále soutěže se sejdou kromě zástupců Česka či Slovenska také nejlepší týmy z Rakouska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Řecka, Slovinska, Chorvatska a Srbska. Celkový vítěz BASF Innovation Hub si odnese finanční odměnu i možnost rozvíjet svůj nápad a dále spolupracovat se společností BASF.

BASF usiluje o udržitelnou, šetrnou a obnovitelnou chemii

„Podpora maratonu GreenHack i organizace soutěže BASF Innovation Hub tvoří součást širšího úsilí BASF o udržitelnou, šetrnou a obnovitelnou chemii. BASF jako světový technologický lídr a největší evropská chemická společnost chce do roku 2050 například dosáhnout nulových emisí CO2. To je možné jen s rozsáhlými investicemi do výzkumu a vývoje či zefektivňování provozů, ale zejména díky zavádění inovací. Věříme, že v tomto směru nás mohou vítězné projekty chystaných soutěží posunout a inspirovat,“ vysvětluje Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

O inovačním maratonu GreenHack

GreenHack je největší inovační akcí ve střední Evropě na téma udržitelnosti, která se koná pod záštitou Evropské komise v rámci evropského zeleného týdne s mottem nulového znečištění – EU Green Week 2021. Cílem akce je najít řešení nejpalčivějších výzev současnosti. Organizátoři vypsali společně s partnery deset aktuálních výzev, jejichž řešení budou mít účastníci za úkol. Témata jsou zaměřená na úspory energie v budovách, prodloužení životnosti výrobků či recyklaci obalů a odpadů. Do soutěže se můžou do 10. června hlásit studenti, vývojáři, ekologové, inženýři či vizionáři. Přihlásit se mohou čeští i zahraniční inovátoři, a to buď v týmech, nebo jako jednotlivci. Organizátoři očekávají na dvě stovky účastníků z Česka a okolních zemí, kteří se budou moci do akce zapojit virtuálně. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo životního prostředí České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Organizátorem GreenHack je společnost Insane Business Ideas. Další informace, rozepsané výzvy a harmonogram akce najdete na stránkách www.greenhack.eu.

Co je hackathon

Hackathon je jednodenní nebo dvoudenní akce, na které skupina programátorů, designerů nebo jiných expertů staví prototyp řešení konkrétního problému. Jedná se o etické hackery, kteří využívají svých schopností pro dobro ostatních. Tématem hackathonů bývají výzvy moderní doby jako zdraví, doprava, energetika nebo život ve městech. Při práci účastníkům pomáhají odborní mentoři, data z veřejné a soukromé sféry či rychlý internet.

O společnosti BASF

Ve společnosti BASF tvoříme chemii pro udržitelnou budoucnost. Kombinujeme hospodářský úspěch s ochranou životního prostředí a společenskou odpovědností. Více než 110 tisíc zaměstnanců koncernu BASF přispívá k úspěchu našich zákazníků prakticky ve všech odvětvích téměř po celém světě. Portfolio společnosti je rozděleno do šesti segmentů: Chemicals, Materials, Industrial Solutions, Surface Technologies, Nutrition & Care a Agricultural Solutions. V roce 2020 dosáhla BASF obratu 59 miliard eur. Akcie společnosti BASF jsou obchodovány na burzách ve Frankfurtu (BAS) a jako American Depositary Receipts také v USA (BASFY). Další informace naleznete na www.basf.com 

BASF v České republice

Společnost BASF spol. s.r.o., dceřiná společnost BASF SE, patří k předním firmám chemického průmyslu v České republice. Z Prahy a jiných závodů se distribuuje celý sortiment inovativních a vysoce hodnotných výrobků skupiny BASF. V roce 2020 měla společnost BASF v České republice více než 60 zaměstnanců a dosáhla obratu 623 milionů eur. Další informace jsou uvedeny na internetové stránce www.basf.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Radši kašmírový než směsový

    Pomalu se blížíme k podzimu, i když tomu teploty vůbec neodpovídají. Ráda bych se při té příležitosti zamyslela nad spotřebním chováním, protože i sem patří nákup oděvů. Ale nutně to tak být nemusí. Zkusila jsem orientačně spočítat, jak se člověku vyplatí kvalitně zpracovaný kašmírový svetr. Když máte doma kousek ze směsi polyesteru, akrylu, polyakrylu, viskózy, elastanu a možná trochu nepříliš kvalitní vlny, zaplatíte místo osmi až patnácti tisíc zlomek ceny, zhruba od tisícovky do osmnácti stovek. Ale teď přijde druhá část rovnice. Kolikrát ten směsový za sezónu budete muset vyprat? Každé tři až čtyři dny. Protože se v něm drží pachy. Víc chytá špínu. A má horší termoregulační vlastnosti než přírodní materiál na bázi zvířecího chlupu. Ten z kašmíru, a potažmo dalších druhů vlny, vyperete za sezónu jednou. A ve skříni byste měli mít...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3