INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem
StickyPasswordObrFirma Lamantine Software, výrobce populárního bezpečnostního programu pro správu hesel Sticky Password, důrazně varuje před neustále narůstajícími počty internetových podvodů, a to zejména v předvánočním období. Podle nejnovější statistiky Policie ČR doplatilo za prvních deset měsíců roku 2011 na svou nepozornost téměř 700 Čechů, kteří byli okradeni internetovými podvodníky. Policejní statistiky uvádějí, že od ledna do října tohoto roku bylo spácháno celkem 1200 různých trestných činů, ve kterých figuroval internet či počítačová síť.

Statistika, která shrnuje údaje za prvních deset měsíců tohoto roku, obsahuje pouze nahlášené případy. Další stovky okradených internetových uživatelů však podobné ztráty Policii ČR vůbec nehlásí. „Internetové podvody, krádeže hesel či identit, to všechno jsou velmi rozšířené trestné činy. Většina uživatelů se však stále chová, jako by se jich tento problém netýkal a používá slabá hesla ke svým internetovým účtům. Zájem se v nich probudí až tehdy, když nakonec přijdou o peníze nebo cenné osobní informace. Pak už je ale bohužel pozdě", varoval ředitel společnosti Lamantine Software Petr Bílek.

Problematika ztráty identity i dalších internetových zločinů je zejména aktuální v předvánočních dnech, stejně jako v době jiných svátků či prázdnin. Nakupování vánočních dárků on-line je příležitostí pro falešné obchodníky, posílání e-pohlednic a dalších vánočních přání zase ideální příležitostí pro infikování počítače malwarem. Bohužel, neobezřetnost uživatelů v tomto období celkově přispívá k nárůstu kyberzločinu.

Používání antivirového programu není dostatečná ochrana, pokud je uživatel počítače zvyklý používat ke svým účtům slabá hesla. Velkou měrou může k bezpečnosti uživatelů přispět program pro správu hesel Sticky Password. Co víc udělat pro internetovou bezpečnost Čechů? Společnost Lamantine Software doporučuje používat hlavu před každým kliknutím v Internetové džungli.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE