INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
StickyPasswordObrFirma Lamantine Software, výrobce populárního bezpečnostního programu pro správu hesel Sticky Password, důrazně varuje před neustále narůstajícími počty internetových podvodů, a to zejména v předvánočním období. Podle nejnovější statistiky Policie ČR doplatilo za prvních deset měsíců roku 2011 na svou nepozornost téměř 700 Čechů, kteří byli okradeni internetovými podvodníky. Policejní statistiky uvádějí, že od ledna do října tohoto roku bylo spácháno celkem 1200 různých trestných činů, ve kterých figuroval internet či počítačová síť.

Statistika, která shrnuje údaje za prvních deset měsíců tohoto roku, obsahuje pouze nahlášené případy. Další stovky okradených internetových uživatelů však podobné ztráty Policii ČR vůbec nehlásí. „Internetové podvody, krádeže hesel či identit, to všechno jsou velmi rozšířené trestné činy. Většina uživatelů se však stále chová, jako by se jich tento problém netýkal a používá slabá hesla ke svým internetovým účtům. Zájem se v nich probudí až tehdy, když nakonec přijdou o peníze nebo cenné osobní informace. Pak už je ale bohužel pozdě", varoval ředitel společnosti Lamantine Software Petr Bílek.

Problematika ztráty identity i dalších internetových zločinů je zejména aktuální v předvánočních dnech, stejně jako v době jiných svátků či prázdnin. Nakupování vánočních dárků on-line je příležitostí pro falešné obchodníky, posílání e-pohlednic a dalších vánočních přání zase ideální příležitostí pro infikování počítače malwarem. Bohužel, neobezřetnost uživatelů v tomto období celkově přispívá k nárůstu kyberzločinu.

Používání antivirového programu není dostatečná ochrana, pokud je uživatel počítače zvyklý používat ke svým účtům slabá hesla. Velkou měrou může k bezpečnosti uživatelů přispět program pro správu hesel Sticky Password. Co víc udělat pro internetovou bezpečnost Čechů? Společnost Lamantine Software doporučuje používat hlavu před každým kliknutím v Internetové džungli.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3