INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Era_logo_finalObjevujte digitální svět spolu... bezpečně, zní letošní heslo Safer Internet Day neboli Dne bezpečnějšího internetu. Cílem akce je přivést starší generaci, tedy rodiče a prarodiče, do virtuálního světa za jejich dospívajícími potomky, aby společnými silami objevovali jeho úžasné možnosti, ale i nástrahy.

Dnešní Den bezpečnějšího internetu 2012 vyzývá k mezigeneračnímu dialogu. Mnoho rodičů a prarodičů v České republice totiž stále ještě neví, jak internet efektivně používat, ale především nemají dostatek informací o tom, jak se chránit před nebezpečím, které na ně a jejich děti v online světě číhá. I z tohoto důvodu Národní centrum bezpečnějšího internetu a Poštovní spořitelna / ERA již třetím rokem podporují vzdělávací projekt na webových stránkách www.bezpecne-online.cz.

„Na těchto stránkách se lidé dozvědí vše, co potřebují k běžnému používání. Je třeba říci, že bez pomoci Ery bychom takový projekt nezvládli. Era je na internetu jako doma a ví, co je třeba udělat pro bezpečnější používání," řekl koordinátor projektu Saferinternet.cz.Pavel Vichtera.

„Problematika bezpečného internetu je nám velmi blízká, protože je také blízká našim klientům," doplnil informaci ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář. Vedle již zmíněných webových stránek se Era / Poštovní spořitelna snaží pomocí vědomostní soutěže PaySec Cup vzdělávat i děti a mládež. „Internet vnímám jako svobodný nástroj k poznání, který respektuje svobody i práva uživatelů. Jsem rád, že toto odvážné téma má v Era světě svoje místo," dodal Martin Kovář.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3