INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Era_logo_finalObjevujte digitální svět spolu... bezpečně, zní letošní heslo Safer Internet Day neboli Dne bezpečnějšího internetu. Cílem akce je přivést starší generaci, tedy rodiče a prarodiče, do virtuálního světa za jejich dospívajícími potomky, aby společnými silami objevovali jeho úžasné možnosti, ale i nástrahy.

Dnešní Den bezpečnějšího internetu 2012 vyzývá k mezigeneračnímu dialogu. Mnoho rodičů a prarodičů v České republice totiž stále ještě neví, jak internet efektivně používat, ale především nemají dostatek informací o tom, jak se chránit před nebezpečím, které na ně a jejich děti v online světě číhá. I z tohoto důvodu Národní centrum bezpečnějšího internetu a Poštovní spořitelna / ERA již třetím rokem podporují vzdělávací projekt na webových stránkách www.bezpecne-online.cz.

„Na těchto stránkách se lidé dozvědí vše, co potřebují k běžnému používání. Je třeba říci, že bez pomoci Ery bychom takový projekt nezvládli. Era je na internetu jako doma a ví, co je třeba udělat pro bezpečnější používání," řekl koordinátor projektu Saferinternet.cz.Pavel Vichtera.

„Problematika bezpečného internetu je nám velmi blízká, protože je také blízká našim klientům," doplnil informaci ombudsman Poštovní spořitelny Martin Kovář. Vedle již zmíněných webových stránek se Era / Poštovní spořitelna snaží pomocí vědomostní soutěže PaySec Cup vzdělávat i děti a mládež. „Internet vnímám jako svobodný nástroj k poznání, který respektuje svobody i práva uživatelů. Jsem rád, že toto odvážné téma má v Era světě svoje místo," dodal Martin Kovář.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE