INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
IMG_8716Každý, kdo pracuje s citlivými informacemi, by si měl chránit nejen samotný počítač, ale také jeho monitor. Zvědavé oči spolusedících v kavárně, restauraci, v dopravních prostředcích, na veřejných prostranstvích, v otevřených kancelářích nebo právě klientů bank a dalších finančních institucí na přepážkách, si totiž mohou během chvilky na displeji snadno přečíst citlivá data a následně je jakkoliv zneužít. Ideální ochranou proti takovým zvědavcům, kterou zvolila ve svých nově otevíraných pobočkách jako vůbec první banka u nás právě Air Bank, jsou tzv. 3M privátní filtry. Ty cizím lidem v okolí monitoru počítače zabrání v přečtení údajů, protože obraz monitoru vidí pouze osoby sedící přímo před ním, a to bez jakéhokoliv zkreslení či jiného omezení.

Nebezpečí vyzrazení citlivých dat hrozí ale i u stolních počítačů v otevřených kancelářích typu open-space nebo v budovách s prosklenou fasádou, např. ve finančních institucích, zdravotnických zařízeních a úřadech, respektive všude tam, kde se pracuje se senzitivními a cennými údaji. V této souvislosti není zásadní, zda vyzrazena může být informace o klientovi, či o připravované zakázce, případně číslo platební karty, nebo „jen“ heslo k e-mailovému účtu. Napáchané škody mohou být vždy vysoké a velmi nepříjemné a mohou zkazit i dobrou pověst firmy.

Air Bank vybavila v první fázi 3M privátními filtry celkem 50 počítačů ve 12 nově otevíraných pobočkách v ČR a v souvislosti s plány na otevření dalších 8 až 10 poboček do konce letošního roku a expanzí v dalších letech počítá s instalací těchto bezpečnostních filtrů na dalších počítačích ve všech svých pobočkách.

„Pobočky Air Bank jsou navržené tak, aby pánem byl skutečně zákazník. Sám si vybere, kde chce sedět. Nejsou zde žádné přepážky známé z jiných bank nebo systém čekacích lístků, který zákazníky jen obtěžuje. Před zákazníky nic neskrýváme, a proto bankovní asistent sedí u jednoho monitoru se zákazníkem. Zákazník si svůj účet v pobočce může obsloužit sám. Pokud ale bude chtít, bankovní asistent mu pomůže. Všechny stanice jsou umístěné tak, aby nebylo vidět na jiný monitor. Přesto jsme se ale rozhodli instalovat na vybrané monitory 3M privátní filtry, které umožňují z monitorů číst pouze osobám, které počítač právě obsluhují. Zákazníkům to zvyšuje pocit bezpečí jejich dat a dává jistotu, že jejich informace neuvidí nikdo ani náhodou, ale ani když se bude snažit se na jejich monitor podívat,“ řekl Ondřej Sedloň, manažer prodejní sítě Air Bank.

„Člověk je tvor zvídavý a svítící obrazovka počítače vždy přitahuje pozornost. Pohledům zvědavců se přitom lze jednoduše bránit, stačí na displej notebooku, nebo monitor stolního počítače nasadit 3M privátní filtr, což je speciální fólie, která je z přímého pohledu pro uživatele naprosto průhledná, ale pro spolusedícího vedle nebo kolemjdoucího zcela tmavá nebo zlatá dle typu filtru,“ doplnil Martin Vlček marketingový supervizor divize komerční grafiky a projekce společnosti 3M.

Manipulace s privátním filtrem je rychlá a jednoduchá. Lze ho snadno nasadit i sejmout, aby bylo možné v případě potřeby obsah monitoru ukázat i někomu dalšímu. Pro upevnění filtru se používají speciální malé průsvitné úchyty, které nijak nenarušují mechanismus zavírání víka notebooku. Pro úplně bezůchytové připevnění lze použít oboustranné  3M průsvitné samolepky. 3M privátní filtry existují ve všech možných rozměrech pro monitory stolních počítačů, notebooky, netbooky, či tablety a dokonce i pro telefony iPhone.

Doporučené koncové ceny 3M privátních filtrů jsou stanoveny od cca 700 Kč za tmavý bezrámový filtr pro úhlopříčku 8,9“ až po cca 3000 Kč za úhlopříčku 30“. Zlaté bezrámové 3M privátní filtry stojí od cca 800 Kč za úhlopříčku 8,9” až po 2300 Kč za 19“ formát filtru. Rámové odlehčené filtry, určené pro stolní monitory, lze zakoupit v cenách od cca 3000 Kč za úhlopříčku 17“ až po 6500 Kč za úhlopříčku 24 palců. Filtry pro nejrozšířeněji používané notebooky s úhlopříčkou displeje 15“ je možné pořídit kolem 1400 Kč (tmavé) a 1700 Kč (zlaté).

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3