INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem
100_022115. února se v Aquapalace Hotel Praha uskutečníl 20. ročník konference o bezpečnosti v ICT - SECURITY 2012. Konference se tradičně stala místem setkání expertů, bezpečnostních manažerů, specialistů a zájemců o tuto problematiku k výměně zkušeností na základě seznámení účastníků s případovými studiemi, realizací bezpečnostních projektů, s praktickými zkušenostmi a pohledy na aktuální bezpečnostní trendy.

Jednání bylo rozděleno do dvou sekcí, manažerské a technické, a letošní novinkou byla testovací laboratoř nabízející ukázky z její praktické činnosti. Konference potvrdila, že zatímco se komunikace, obchodní procesy i zájmy lidí a firem posunuly kupředu, stejně tak vzrostla i rizika, metody a formy útoků na bezpečnost sdílených technologií. Současně, a také to bylo z jednání zřejmé, se však vyvíjení stále nové sofistikované bezpečnostní nástroje čelící kybernetickým útokům.

Z pohledu obsahu jednotlivých přednášek byla problematika bezpečnosti ICT posuzována v řady hledisek, ať již to byly bezpečnostní projekty, monitorování a audit databází, zkušeností bank z provozu SIEM, řízení bezpečnostních rizik, monitorování hrozeb nebo posouzení právních aspektů bezpečnosti ICT či pravidel chování manažerů i zaměstnanců, snížení bezpečnostních rizik ve firmách aj.

Pokud se týká bloku přednášek v technické sekci konference, řešily se zde otázky řízení zranitelnosti v síti, vzniku příčin malware, bezpečnosti mobilních platforem, významu bezpečnosti těchto platforem spolu s rostoucí popularitou smartphonů, ale také problematika trendů a aktuálních hrozeb malware, metod kybernetických útoků a jejich předcházení či vývoje aplikací z hleiska jejich bezpečnosti a nástrojů pro podporu bezpečnosti v dalším vývoji aplikací.

Současně se v průběhu konference odehrávala Hackerská soutěž o ceny, kde šlo o překonání systému zabezpečení dat ve virtuálním prostředí.

(no)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE