INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

DSC 0138Podle čeho si kupujete potraviny? Podle toho, jestli vám chutnají, z čeho jsou vyrobeny, zda jsou zdravé nebo mají další benefity? Většinou je to souhra několika prvků, ale chuť, ta je nejdůležitější. A to je také hlavní klasifikační bod prestižní soutěže pro české výrobce, která se zrodila před 15 lety.

Za tu dobu v ní uspěl nespočet potravin, řada novinek, úctyhodné množství výrobců. Hrdé ocenění Česká chuťovka a Dětská chuťovka svědčí o tom, že mistři řemesla v srdci Evropy umí a mají co nabídnout neskromnému domácímu trhu. Nejen kvalitu, ale také chuť. A za to si zaslouží pochvalu. A vyjádření úcty. Vyrábět potraviny je totiž velká odvaha. A když chutnají, není lepší reference.

Česká chuťovka přináší svým způsobem přehled o tom, co se v řeznictvích, mlékárnách, cukrařině, pekařině, pivovarství, vinařství děje. Je neuvěřitelné, co vše se dá ještě vymyslet, čím obohatit náš jídelníček. Při vyhodnocení této soutěže se tak setkávají osobnosti, které se zapisují do historie potravinářství v Čechách a na Moravě. Navzájem se poznávají, vyměňují si zkušenosti i výrobky, hodnotí kvalitu, a především chuť. Je to přehlídka národní hrdosti, umu, snahy uplatnit se, nabídnout to nejlepší. Za to jim patří poděkování.

A pro ně je i tato pobídka: zúčastněte se soutěže i letos.

(rix)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3