INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

1 DK logoBuďte účastníky tradičního podzimního setkání, plného inspirace a nových perspektiv v oblasti kvality a zlepšování! Dny kvality jsou po roce zpět, připravovaný ročník konference se uskuteční ve dnech 6. a 7. listopadu 2023. 

Setkání proběhne v kongresovém centru hotelu Clarion v Praze 9. Program je průběžně doplňován o nová témata i přednášející. Těšit se můžete na odborníky z různých odvětví, kteří budou diskutovat o nejmodernějších přístupech v oblasti kvality a zlepšování. Program konference je koncipován tak, aby oslovil zájemce z výrobních i nevýrobních podniků a organizací. Své zkušenosti budou sdílet špičkoví manažeři a významné osobnosti, které dodají konferenci unikátní rozměr.

První den konference je program složen ze série přednášek a uzavře ho slavnostní galavečer, kde budou oceněni ti nejlepší v oblasti kvality. Můžete se těšit na Petra Máru, českého influencera, podcastera, youtubera a technologického evangelistu. Ve své činnosti se zaměřuje hlavně na technologické novinky, biohacking a zdraví a produkty firmy Apple. Kromě toho radí firmám a podnikatelům s využíváním technologií, efektivitou a produktivitou.

Na téma umělé inteligence v řízení kvality vystoupí spolupracovnice ČSJ Lucie Nová. V rámci přednášky se seznámíte mimo jiné se základními koncepty umělé inteligence a jejím významem pro řízení kvality. Prozkoumáte reál­né příklady toho, jak AI zvyšuje efektivitu, přesnost a předvídatelnost procesů zajišťování kvality.
Aktuální trendy v automotive průmyslu představí zástupce Sdružení automobilového průmyslu Tomáš Jungwirth. O tom, jak si stojí malé a střední podniky z pohledu ESG a udržitelnosti, promluví ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků Eva Svobodová. O trendech v oblasti alternativních potravin bude hovořit Rudolf Ševčík z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Jak už bylo zmíněno, první den konference zakončí slavnostní galavečer České společnosti pro jakost, kde budou předána ocenění vyhlašovaná ČSJ. Dozvíme se jména vítězů – držitelů personálních i firemních ocenění Cena Anežky Žaludové, Manažer kvality roku, Ambasador kvality ČR, Manažer kvality roku 2023, udělovat se bude Cena za návrat do života a také vejde ve známost jméno vítěze studentské Ceny Františka Egermayera.

Druhý den nabídne setkání v paralelních sekcích, které se zaměří na specifická témata a umožní hlubší interakci s odborníky. Na programu jsou tři sekce: Kvalita v automobilovém průmyslu, Nejlepší praxe v kvalitě a udržitelnosti a Pro auditory v systémech managementu.

Kvalita v automobilovém průmyslu
Nacházíme se ve fázi transformace automobilového průmyslu. Ta klade na automobilky i jejich dodavatele nové požadavky. V rámci sekce budou probírána klíčová témata, jako jsou např. přístupy k řízení tvorby a schvalování softwarů používaných v automobilech, nové a aktualizované požadavky a postupy automobilek v rámci systémů řízení kvality a témata spojená s uplatňováním právních požadavků v oblasti automotive. V sekci vystoupí zástupci společností Škoda Auto, TÜV SÜD, Trask Solutions, Porsche Engineering Services.

Nejlepší praxe v kvalitě a udržitelnosti
V rámci sekce budou prostřednictvím konkrétních příkladů, dobrých praxí, ale i výzev představeny aktuální trendy v kvalitě a udržitelnosti. V sekci budou s účastníky sdílet své praxe řečníci ze společností Saint-Gobain Adfors CZ, Ortopedická protetika Frýdek-Místek, Satturn Holešov a z České spořitelny.

Pro auditory v systémech managementu
Sekce věnovaná auditorům kvality v systémech managementu se bude věnovat požadavkům na implementace a rozvoj integrovaných systémů managementu, které kombinují různé oblasti, jako jsou kvalita, bezpečnost a životní prostředí. Představeny budou výsledky průzkumu k záměru aktualizace normy ISO 9001, dále vystoupí Josef Novák ze společnosti CI3 s tématem uhlíková stopa nebo Jiří Kapras ředitel Odboru střetu zájmů a boje proti korupci z Ministerstva spravedlnosti ČR na téma Vnitřní oznamovací systém podle zákona o ochraně oznamovatelů.

Konferenci zakončí plenární přednáška Miloše Čermáka, novináře, podcastera a komika, se zajímavým až provokativním názvem Proč AI zlepší náš život a možná zachrání svět? Pohled optimisty. Jak autor píše v anotaci příspěvku: „Ano, žijeme díky pokroku v AI v převratné době. Ale jak tvrdil William Gibson, budoucnost je sice už tady, ale různí lidé ji mají k dispozici v různém množství. Komu AI změní život, jak moc a jak rychle?“

Srdečně vás zveme na Dny kvality 2023. Věříme, že v programu najdete témata, která vás zaujmou, ale také si vychutnáte sdílení zkušeností a navázání či pokračování cenných kontaktů s kolegy, přáteli. Program konference najdete na webu www.dnykvality.cz. Organizátorem této prestižní události je Česká společnost pro jakost.

(čsj)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE