INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
BILLA_lutSpolečnost BILLA zveřejnila výsledky hloubkového šetření obou prodejen, u kterých Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila pochybení v prodeji čerstvého zboží. Hloubkové kontroly ukázaly, že ani v jednom případě nešlo o záměrné falšování, ani posouvání data spotřeby. Na prodejně ve Skupově ulici v Plzni byla zjištěna interní systémová chyba, kvůli které v systému plně neodpovídají údaje o vyskladněném a prodaném zboží. Kontrola SZPI zjistila nesrovnalosti pouze u čtyř produktů v minimálním hmotnostním objemu od 100 do 400 gramů. Z toho jednoznačně vyplývá, že na prodejně nedocházelo k žádné záměrné manipulaci s datem spotřeby.

„Zjištění SZPI nespočívalo v tom, že by inspekcí označené výrobky byly nalezeny s přelepeným datem spotřeby," řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice. „Tyto potraviny prostě na prodejně chyběly. Někdo je mohl klidně sníst přímo v prodejně nebo je přemístit na prodejní ploše tak, že nebyly ve chvíli kontroly k dohledání a přitom pokladnou neprošly," dodal.

Kontrola proběhla také ve filiálce v Přešticích na Plzeňsku. Tam se v případě necelého jednoho kilogramu uzených šprotů ukázala chybná manipulace se zbožím, které bylo do prodejny dodáno ve větším balení. Datum spotřeby po jeho rozbalení mělo odpovídat třem dnům, zabalené zboží mělo ale datum spotřeby delší. I když ani tento případ záměrně chybnou manipulaci se zbožím neprokázal, byla odpovědná pracovnice na této filiálce propuštěna. „Rozvázání pracovního poměru je především signálem dovnitř naší sítě," řekl Jaroslaw Szczypka. „Chování poškozující naše zákazníky a naši firmu tolerovat nebudeme. Toho si musí být všichni vědomi."

V souvislosti se zjištěními SZPI společnost BILLA zavedla řadu systémových opatření, které mají opakování podobné situace zabránit. Všechny zaměstnance znovu školí v manipulaci s čerstvým zbožím a nařídila zvýšení četnosti pravidelných denních interních kontrol potravin. Zároveň zintenzivnila kontroly specialistů centrály na jednotlivých filiálkách.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve více než 3600 prodejnách v Evropě zaměstnává 67 000 zaměstnanců. V roce 2010 se její obrat zvýšil na 11,55 miliard EUR.

Firma je součástí německé skupiny REWE Group, která patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcem rodinných dovolených. S obratem 50,9 miliard EUR v 16 evropských zemích zaměstnává 326 000 zaměstnanců.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfe provozuje značky BILLA, Merkur, Penny, BIPA, ADEG, a také řadu vlastních produktových značek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK'N'GO operuje také na trhu rodinných dovolených. V segmentu supermarketů má prodejny v Itálii a sedmi dalších zemích střední a východní Evropy - v Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Rumunsku, Rusku, Slovensku a na Ukrajině.

O společnosti BILLA ČR

Společnost BILLA působí na českém trhu od roku 1993. V současné době zde provozuje 203 filiálek a zaměstnává více než 6200 lidí. Více na www.billa.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3