INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Česká rada pro šetrné budovy chystá 10. května v pražském hotelu Clarion mezinárodní konferenci a expo Šetrné budovy 2012. Na konferenci se představí špičková stavební a technologická řešení pro úspory energií, řada významných zahraničních hostů i předních českých expertů. Akce bude jako první v Česku pořádána v režimu „carbon neutral". Jejím hlavním tématem bude energetická efektivita a environmentální šetrnost budov.

„V programu nebudou chybět panely věnované nové legislativě, která ovlivní výstavbu budov v blízké budoucnosti. Diskutovat se budou certifikace, měření hodnoty šetrných budov nebo nový způsob jejich navrhování, takzvaný Building Information Modeling," řekl Boris Zupančič, ředitel České rady pro šetrné budovy. „Na své si přijdou specialisté na stavební materiály a technologie, pro které je připraven zvláštní blok. Významně se budeme věnovat také kvalitě vnitřního prostředí v budovách," dodal Zupančič.

Ambiciózní přístup a špičková řešení představí partneři konference, společnosti Schneider Electric, Cisco, AGC Glass, Knauf Insulation nebo Zumtobel. Celkem se na přípravě akce podílí osmnáct předních firem z oboru.

Konferenci podpoří množství zahraničních hostů, například Jane Henley, CEO Světové rady pro šetrné budovy, Martin Townsend, ředitel britské certifikace budov BREEAM, Marc Coroler, Central Europe Senior Vice-President ze Schneider Electric, Tony Robson, CEO Knauf Insulation nebo Patty Fong z European Climate Foundation. Vystoupí zde i špička českého stavebního výzkumu, například prof. Ing. Petr Hájek, CSc. nebo prof. Ing. Karel Kabele, CSc. Nebudou chybět ani ekonomové jako Ing. Miroslav Zámečník nebo Ing. Jan Procházka, oba členové NERV. Zvláštní program je přichystán pro zástupce státní správy. Ti se mohou těšit třeba na informace o financování rekonstrukcí budov z budoucích energetických úspor.

Mezinárodní konference a expo Šetrné budovy 2012 ovšem nebude jedinečná jen svým nabitým programem. Jako první v Česku proběhne v režimu „carbon neutral" a sníží tak svůj vlastní negativní vliv na životní prostředí na naprosté minimum.

„Režim carbon neutral ovlivní způsob přípravy akce i její samotný průběh. Ve spolupráci se společností Schneider Electric, generálním partnerem akce, například proměřujeme energetickou spotřebu konferenčního patra hotelu a navrhujeme její optimalizaci," vysvětlil Boris Zupančič. „V rámci přípravy expa se dále snažíme redukovat spotřebu materiálu. Konkrétní čísla o uhlíkové stopě přineseme veřejnosti po skončení akce." Na kvalitu monitorovacího procesu měření C02 bude dohlížet docent Vladimír Kočí z Vysoké školy chemicko-technologické.

Konference a expo Šetrné budovy 2012 přinese účastníkům velké množství inspirace. Získají novou perspektivu v pohledu na budovy a stavebnictví obecně. Kromě toho nabízí akce klasické možnosti networkingu a konzultací se špičkovými odborníky. Více: www.setrnebudovy.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3