INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Česká rada pro šetrné budovy chystá 10. května v pražském hotelu Clarion mezinárodní konferenci a expo Šetrné budovy 2012. Na konferenci se představí špičková stavební a technologická řešení pro úspory energií, řada významných zahraničních hostů i předních českých expertů. Akce bude jako první v Česku pořádána v režimu „carbon neutral". Jejím hlavním tématem bude energetická efektivita a environmentální šetrnost budov.

„V programu nebudou chybět panely věnované nové legislativě, která ovlivní výstavbu budov v blízké budoucnosti. Diskutovat se budou certifikace, měření hodnoty šetrných budov nebo nový způsob jejich navrhování, takzvaný Building Information Modeling," řekl Boris Zupančič, ředitel České rady pro šetrné budovy. „Na své si přijdou specialisté na stavební materiály a technologie, pro které je připraven zvláštní blok. Významně se budeme věnovat také kvalitě vnitřního prostředí v budovách," dodal Zupančič.

Ambiciózní přístup a špičková řešení představí partneři konference, společnosti Schneider Electric, Cisco, AGC Glass, Knauf Insulation nebo Zumtobel. Celkem se na přípravě akce podílí osmnáct předních firem z oboru.

Konferenci podpoří množství zahraničních hostů, například Jane Henley, CEO Světové rady pro šetrné budovy, Martin Townsend, ředitel britské certifikace budov BREEAM, Marc Coroler, Central Europe Senior Vice-President ze Schneider Electric, Tony Robson, CEO Knauf Insulation nebo Patty Fong z European Climate Foundation. Vystoupí zde i špička českého stavebního výzkumu, například prof. Ing. Petr Hájek, CSc. nebo prof. Ing. Karel Kabele, CSc. Nebudou chybět ani ekonomové jako Ing. Miroslav Zámečník nebo Ing. Jan Procházka, oba členové NERV. Zvláštní program je přichystán pro zástupce státní správy. Ti se mohou těšit třeba na informace o financování rekonstrukcí budov z budoucích energetických úspor.

Mezinárodní konference a expo Šetrné budovy 2012 ovšem nebude jedinečná jen svým nabitým programem. Jako první v Česku proběhne v režimu „carbon neutral" a sníží tak svůj vlastní negativní vliv na životní prostředí na naprosté minimum.

„Režim carbon neutral ovlivní způsob přípravy akce i její samotný průběh. Ve spolupráci se společností Schneider Electric, generálním partnerem akce, například proměřujeme energetickou spotřebu konferenčního patra hotelu a navrhujeme její optimalizaci," vysvětlil Boris Zupančič. „V rámci přípravy expa se dále snažíme redukovat spotřebu materiálu. Konkrétní čísla o uhlíkové stopě přineseme veřejnosti po skončení akce." Na kvalitu monitorovacího procesu měření C02 bude dohlížet docent Vladimír Kočí z Vysoké školy chemicko-technologické.

Konference a expo Šetrné budovy 2012 přinese účastníkům velké množství inspirace. Získají novou perspektivu v pohledu na budovy a stavebnictví obecně. Kromě toho nabízí akce klasické možnosti networkingu a konzultací se špičkovými odborníky. Více: www.setrnebudovy.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3