INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Hlavním tématem konference a expa Šetrné budovy 2012, která proběhla 10. května 2012 v pražském kongresovém hotelu Clarion, byla energetická efektivita a environmentální šetrnost budov. Na akci dorazilo přes 400 účastníků, tedy zhruba dvakrát víc než loni. Většina účastníků byla z byznysu (85%), desetinu tvořili akademici, asi 5% státní správa. Účastníci hodnotili kvalitu akce velmi vysoko (průměrně 7,95 z 10 bodů v anonymním výzkumu). Výzkum dále ukázal, že 98 % účastníků by konferenci doporučilo svým kolegům.

Akci tvořilo celkově 26 programových sekcí. „Diskutovaly se environmentální certifikace, měření hodnoty šetrných budov nebo nová legislativa, která ovlivní výstavbu v blízké budoucnosti," říká Boris Zupančič, ředitel České rady pro šetrné budovy. „Na své si přišli také specialisté na stavební materiály a technologie, pro které byl připraven zvláštní blok," dodává Zupančič. Zvláštní sekce byly věnovány také například územnímu plánu Prahy nebo šetrné výstavbě v rámci olympiády v Londýně.

Konferenci podpořilo mnoho zahraničních hostů, například Jane Henley, CEO Světové rady pro šetrné budovy, Martin Townsend, ředitel britské certifikace budov BREEAM, Marc Coroler, Central Europe Senior Vice-President ze Schneider Electric, Tony Robson, CEO Knauf Insulation nebo Patty Fong z European Climate Foundation. Vystoupila zde i špička českého stavebního výzkumu, například prof. Ing. Petr Hájek, CSc. nebo prof. Ing. Karel Kabele, CSc. Nechyběli ani ekonomové jako Ing. Miroslav Zámečník nebo Ing. Jan Procházka, oba členové NERV.

Akce ale nebyla jedinečná jen svým programem. Jako první v Česku proběhla v režimu „carbon neutral". (Snaha o snížení negativního vlivu na životní prostředí). Konferencí se vyprodukovalo asi 4200 kg CO2, což odpovídá spotřebě zhruba 5500 kWh. Tuto energii nyní uspoří kongresový hotel Clarion v rámci svého ročního provozu. Úspory bude Česká rada pro šetrné budovy monitorovat spolu se svými partnery, kterými je firma Schneider Electric, světový specialista na řízení energií, a doc. Ing. Vladimír Kočí Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické, který vyhodnocuje životní cyklus akce.

http://czgbc.org/TZ-Uhlikova-stopa-a-snizeni-nakladu.doc

Studie k uhlíkově neutrální konferenci:

http://czgbc.org/Studie-carbon-neutral.pdf

Návod na uspořádání uhlíkově neutrální akce:

http://czgbc.org/Navod-na-carbon-neutral-event.pdf

Prezentace z konference si můžete stáhnout v audiu nebo jako pdf: http://konference.setrnebudovy.cz/prezentace_hide/

Další informace:

Jaroslav Pašmik, ředitel pro komunikaci a rozvoj projektů, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 774 457 909

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3