INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

logo jpgJiž po několikáté slavíme 9. června World Accreditation Day (WAD), jehož letošní motto  – Accreditation: Delivering confidence in the provision of energy –  upozorňuje na význam akreditace v oblasti energetiky.

Také v České republice je akreditováno mnoho subjektů posuzování shody působících v této oblasti, od malých až po pracoviště největších výrobců a distributorů energií. Vedle toho je ale i celá řada akreditovaných subjektů, které svými službami podporují řádné fungování této národohospodářsky významné oblasti.

screen plakat wad ciaMezinárodní organizace zabývající se akreditací – ILAC a IAF k podpoře významu akreditace proto vyhlásily Světový den akreditace. To, že se slaví na celosvětové úrovni, ukazuje, že akreditace získává stále významnější místo ve fungování hospodářství, jednotného trhu EU i celosvětového obchodu. WAD je jednou z nejvýznamnějších možností, jak vhodným způsobem upozornit nejen státní správu, ale i průmysl, na význam akreditace. Jedná se o určitou formu prezentace a upozornění na veškeré výhody vzájemné harmonizace ve více než 90ti světových ekonomikách. Na globální úrovni se odstraňováním překážek v mezinárodním obchodu a bariér představovaných opakovaným zkoušením, inspekcí a certifikací totiž snižují náklady spojené s obchodní výměnou produktů a služeb. Tím, že jsou podnikatelskou veřejností využívány služby organizací akreditovaných v ČR Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. je také umožněno efektivním způsobem plnit zejména požadavky evropských směrnic a národních právních předpisů.

Akreditace se postupně využívá i v dalších oblastech. Zcela nově bude v rámci letošního jarního zasedání Evropské akreditace (EA) v Praze uzavřena nová mnohostranná dohoda EA o vzájemném uznávání v oblasti ověřovatelů skleníkových plynů.

V České republice organizujeme konference pro naše zákazníky právě v období WAD, abychom mohli společně zhodnotit, zda akreditace přináší přidanou hodnotu všem, kteří ji využívají a jejichž služby plní požadavky a potřeby státní správy, průmyslu i spotřebitelů.

Více informací na www.cai.cz

Ing. Jiří Růžička, MBA
ředitel ČIA

Slovo ke dni

  • Peníze nechte doma!

    Do české kotliny přišla další novinka. S chytrým mobilním telefonem, který neustále nosíme s sebou, zaplatíme každou útratu. Stačí do něj nahrát platební kartu, a pak mít ještě nějaké peníze na účtu, nebo otevřený úvěr. Zjišťuji, že hotovost v peněžence vlastně mám zbytečně, a možná, že i ta se brzy stane jen historickou relikvií. Do smartphonu budeme moci dřív nebo později nahrát i další karty, například na MHD, zdravotního pojištění, možná jednou i občanský průkaz a cestovní pas. Má to své nesporné výhody – jedno zabezpečené zařízení bude stačit na vše. Avšak vznikne i jeden poměrně zásadní problém: Pokud mobil ztratím, přijdu o vše, i o svou, nejen elektronickou, identitu. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE