INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

1 A Premieri CR a Vietnamu dne 17. 4. 2019 pri jednani v PrazePremiér Ing. Andrej Babiš chce o vládních prázdninách na začátku srpna pracovně navštívit Vietnam.

"Přesvědčili mne naši vývozci tak, že pravděpodobně vykonám návštěvu Vietnamu, kde mám přátelský vztah s bývalým premiérem Nguyen Xuan Phúcem, který je nyní stávajícím prezidentem", sdělil premiér Babiš. Přibližně stomilionová země je podle něj pro české vývozce obrovským trhem.

Naprosto souhlasím a přeji mu hodně úspěchů v překrásné zemi mnoha našich přátel, kteří u nás v minuosti vystudovali střední a vysoké školy, nebo pracovali. Například profesor Vuong Dinh Hue, který složil letos 31. března přísahu a stal se předsedou Národního shromáždění Vietnamu, tak úspěšně studoval v letech 1986-1990 v bývalém Československu, na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě.

Při svých 48 návštěvách Vietnamu a při účasti na 16 největších mezinárodních obchodních i průmyslových veletrzích v Hanoji, na kterých jsem získal za svoji expozici nebo pavilon vždy ocenění zlatou medailí, ale také při výstavbě továrny na ekologická biohnojiva v Hai Duong jsem poznal, že Vietnam je pro naše výrobce, vývozce, ale také i pro dovozce, investory, nebo zájemce o kooperaci, skutečnou branou do Asie. Zejména nyní, když od loňského srpna platí dohoda o volném obchodu EU a Vietnamu (EVFTA), díky které mnoho dovozních cel bylo značně sníženo a některá dokonce byla zrušena.

Všem našim podnikatelům přeji získat v dnešním Vietnamu co nejméně nezávazných memorand, ale naopak co nejvíce konkrétních solidních kontraktů. Vážení podnikatelé zajímající se o 98 milionový vietnamský trh, nechte si včas poradit od lidí s teritoriální marketingovou praxí a s již vybudovanými osobními přátelskými konexemi ve Vietnamu. VSR se velmi rychle rozvíjí, což dokazují přímé zahraniční investice, které dosáhly v prvních čtyřech měsících letošního roku 12,25 miliardy USD dolarů.

Marcel Winter

Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Na snímku premiéři obou států při jednání v Praze před dvěma lety

Slovo ke dni

  • Férová práce?

    Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a kandidát do Poslanecké sněmovny, oba ČSSD, se chtěli podívat na to, jak lidé pracují. Navštítili v doprovodu policistů a inpektorů druhého největšího zaměstnavatele na Teplicku. Akce se uskutečnila v rámci projektu Férová práce, který zjišťuje, zda na pracovištích nedocházi k porušování zákoníku práce. Zpovídali manažery firmy i dělníky, dělali si na místě samém obrázek z toho, co viděli. Výsledek kontroly třicetičlenného týmu zatím neznáme. Zato se však zaměstnanci mohli přesvědčit, jak fungují úředníci a orgány státní moci při výkonu služby. Předvedli totiž základní neznalost, například netušili, čím se navštívený podnik zabývá. Navíc se, rozděleni do několika skupin, chaoticky pohybovali po areálu a často „pravá ruka nevěděla, co dělá levá“. Měla-li to být předvolební akce dvou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 1 kopie

IP mediační centrum Praha proškolilo první IP mediátory 12. červenec 2021

V našem IP mediačním centru Praha, zapsaný ústav, jsme proškolili ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví první IP mediátory, kteří jsou nyní odborně připraveni vést náročné spory v oblasti ochrany duševního vlastnictví, zejména průmyslových práv. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE