INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

1 A Premieri CR a Vietnamu dne 17. 4. 2019 pri jednani v PrazePremiér Ing. Andrej Babiš chce o vládních prázdninách na začátku srpna pracovně navštívit Vietnam.

"Přesvědčili mne naši vývozci tak, že pravděpodobně vykonám návštěvu Vietnamu, kde mám přátelský vztah s bývalým premiérem Nguyen Xuan Phúcem, který je nyní stávajícím prezidentem", sdělil premiér Babiš. Přibližně stomilionová země je podle něj pro české vývozce obrovským trhem.

Naprosto souhlasím a přeji mu hodně úspěchů v překrásné zemi mnoha našich přátel, kteří u nás v minuosti vystudovali střední a vysoké školy, nebo pracovali. Například profesor Vuong Dinh Hue, který složil letos 31. března přísahu a stal se předsedou Národního shromáždění Vietnamu, tak úspěšně studoval v letech 1986-1990 v bývalém Československu, na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě.

Při svých 48 návštěvách Vietnamu a při účasti na 16 největších mezinárodních obchodních i průmyslových veletrzích v Hanoji, na kterých jsem získal za svoji expozici nebo pavilon vždy ocenění zlatou medailí, ale také při výstavbě továrny na ekologická biohnojiva v Hai Duong jsem poznal, že Vietnam je pro naše výrobce, vývozce, ale také i pro dovozce, investory, nebo zájemce o kooperaci, skutečnou branou do Asie. Zejména nyní, když od loňského srpna platí dohoda o volném obchodu EU a Vietnamu (EVFTA), díky které mnoho dovozních cel bylo značně sníženo a některá dokonce byla zrušena.

Všem našim podnikatelům přeji získat v dnešním Vietnamu co nejméně nezávazných memorand, ale naopak co nejvíce konkrétních solidních kontraktů. Vážení podnikatelé zajímající se o 98 milionový vietnamský trh, nechte si včas poradit od lidí s teritoriální marketingovou praxí a s již vybudovanými osobními přátelskými konexemi ve Vietnamu. VSR se velmi rychle rozvíjí, což dokazují přímé zahraniční investice, které dosáhly v prvních čtyřech měsících letošního roku 12,25 miliardy USD dolarů.

Marcel Winter

Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Na snímku premiéři obou států při jednání v Praze před dvěma lety

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3