INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Zástupci předních českých podniků budou ve dnech 30. 3. – 7.4. doprovázet prezidenta České republiky Václava Klause při jeho oficiální návštěvě Argentiny a Chile. Důležitou součástí celé akce jsou také naplánovaná setkání českých podnikatelů se zástupci argentinských a chilských firem. Půjde o jedinečnou příležitost jak v daných zemích navázat obchodní kontakty či prohloubit ty stávající. Tuto podnikatelskou misi zajišťuje Hospodářská komora České republiky (HK ČR).

„Hospodářská komora jako subjekt zastupující české podnikatele si velmi dobře uvědomuje potenciál a možnosti hospodářské spolupráce, které jak argentinská tak chilská ekonomika nabízejí. A nejedná se jen o dovoz nebo vývoz zboží, ale především o investiční či výrobní spolupráci, spolupráci na třetích trzích, nebo joint-venture. Pro české podnikatele jsou obě tato teritoria velmi perspektivním trhem. Aktivně proto podporujeme úsilí českých firem o navázání nových a prohlubování stávajících obchodních kontaktů. Věřím, že tato mise bude přínosem pro další rozvoj oboustranné hospodářské spolupráce mezi našimi státy," řekl k tomu Josef Cílek, viceprezident Hospodářské komory České republiky, který podnikatelskou delegaci povede.

Není to první akce svého druhu. Komora těmito aktivitami dlouhodobě aktivně napomáhá pronikání českých podniků na zahraniční trhy.

Například v loňském roce 2010 HK ČR organizovala podnikatelský doprovod prezidenta Klause do Lotyšska či Makedonie, podnikatelé prostřednictvím Komory navštívili také Vietnam a jiné země, kde se otevírají perspektivy ekonomické spolupráce. HK ČR rovněž pro české podniky zprostředkovává mnoho kontaktů se zahraničními firmami, které naopak zavítají do ČR. Důležitou součástí všestranné podpory exportu a vůbec expanzi českých firem do zahraničí jsou také různé vzdělávací a informační semináře a poradenské akce, které HK ČR pravidelně organizuje.

Více na www.komora.cz/export

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE