INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Zkrácení vstupního formuláře do podnikání z 21 stran na 2, vytvoření konkurence mezi jednotlivými živnostenskými odbory a zrušení jejich územní působnosti a zlevnění vstupu do podnikání. To jsou hlavní důvody, proč se první nositelem řádu Patron českého podnikání stal bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Na happeningu na pražském Václavském náměstí bylo poprvé slavnostně uděleno ocenění za přínos českému podnikání. Titul Patron českého podnikání získal bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. „Udělení ceny je pro mne jistým zadostiučiněním. Alespoň někdo si všiml, že jsem se coby ministr průmyslu a obchodu ty dva a půl roku ‚neválel', že jsem se vcelku poctivě a soustavně snažil bojovat s hydrou byrokracie," komentoval ocenění bývalý ministr a nynější vedoucí poradců předsedy vlády.

Martin Říman se v době svého působení ve vládě sám přihlásil k tomu, že se chce věnovat boji proti byrokracii a získal k tomu potřebné kompetence. Díky němu se například podařilo zrušit polovinu statistických formulářů na ministerstvu průmyslu a obchodu, zrušit povinnost používat registrační pokladnu a dokončit projekt centrálních registračních míst. „Co nás čeká dál? Všechno, tedy pokračování tohoto boje. Protože byrokracie je jako pohádková saň - jednu hlavu useknete, a místo ní narostou tři nové, ještě silnější," podotkl Říman.

Ocenění Martinu Římanovi předal prezident Hospodářské komory Petr Kužel. „Je správné oceňovat ty, kteří se o něco zasloužili. Řád Patron českého podnikání Martinu Římanovi patří právem, protože se ve své době nebál připravit systém, který začal bojovat s administrativní zátěží, a to zejména podnikatelů," konstatoval. „Jasná statistická fakta hovoří za období exministra Římana o téměř dvanáctiprocentním snížení administrativní zátěže," doplnil Kužel.

Titulem Patron českého podnikání od letoška veřejnost každoročně ocení jednotlivce, instituci či úřad, který nejvíce přispěje ke zlepšení podnikatelského prostředí v ČR. Vedle ankety Absurdita roku jde o další podpůrný projekt soutěží na podporu malého a středního podnikání o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku a Era Živnostník roku, jejichž šestý ročník odstartoval v dubnu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3