INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Zkrácení vstupního formuláře do podnikání z 21 stran na 2, vytvoření konkurence mezi jednotlivými živnostenskými odbory a zrušení jejich územní působnosti a zlevnění vstupu do podnikání. To jsou hlavní důvody, proč se první nositelem řádu Patron českého podnikání stal bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman.

Na happeningu na pražském Václavském náměstí bylo poprvé slavnostně uděleno ocenění za přínos českému podnikání. Titul Patron českého podnikání získal bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. „Udělení ceny je pro mne jistým zadostiučiněním. Alespoň někdo si všiml, že jsem se coby ministr průmyslu a obchodu ty dva a půl roku ‚neválel', že jsem se vcelku poctivě a soustavně snažil bojovat s hydrou byrokracie," komentoval ocenění bývalý ministr a nynější vedoucí poradců předsedy vlády.

Martin Říman se v době svého působení ve vládě sám přihlásil k tomu, že se chce věnovat boji proti byrokracii a získal k tomu potřebné kompetence. Díky němu se například podařilo zrušit polovinu statistických formulářů na ministerstvu průmyslu a obchodu, zrušit povinnost používat registrační pokladnu a dokončit projekt centrálních registračních míst. „Co nás čeká dál? Všechno, tedy pokračování tohoto boje. Protože byrokracie je jako pohádková saň - jednu hlavu useknete, a místo ní narostou tři nové, ještě silnější," podotkl Říman.

Ocenění Martinu Římanovi předal prezident Hospodářské komory Petr Kužel. „Je správné oceňovat ty, kteří se o něco zasloužili. Řád Patron českého podnikání Martinu Římanovi patří právem, protože se ve své době nebál připravit systém, který začal bojovat s administrativní zátěží, a to zejména podnikatelů," konstatoval. „Jasná statistická fakta hovoří za období exministra Římana o téměř dvanáctiprocentním snížení administrativní zátěže," doplnil Kužel.

Titulem Patron českého podnikání od letoška veřejnost každoročně ocení jednotlivce, instituci či úřad, který nejvíce přispěje ke zlepšení podnikatelského prostředí v ČR. Vedle ankety Absurdita roku jde o další podpůrný projekt soutěží na podporu malého a středního podnikání o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku a Era Živnostník roku, jejichž šestý ročník odstartoval v dubnu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3