INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel se dnes, ve středu 29. června 2011, účastní cesty ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga do Libye. Společně s ministrem cestují rovněž předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny PČR David Vodrážka a náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška.

Návštěva Benghází je vyjádřením zájmu ČR na politickém vývoji v Libyi a má přispět k dalším kontaktům s představiteli Národní přechodné rady.

Na programu jednodenního pobytu K. Schwarzenberga v Benghází je setkání s představiteli Národní přechodné rady (NPR), které je pokračováním dialogu zahájeného při nedávném přijetí zástupce Rady v Praze. Dalším bodem návštěvy je předání humanitární zásilky pro polní nemocnici, dar vlády ČR a obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni, doprovázené nabídkou léčení libyjských pacientů ve specializovaných lékařských zařízeních v ČR

Významnou součástí návštěvy je jednání s členy výkonného výboru NPR pro ekonomické záležitosti a pro rekonstrukci a infrastrukturu. Prezident HK ČR Petr Kužel se při této příležitosti zajímá o možnosti vzájemné spolupráce mezi podnikateli obou zemí, jedná o nových příležitostech pro české podniky při obnově země a o budoucí ekonomické spolupráci. Při jednáních zaznívá rovněž vyjádření zájmu o dokončení smluvní ekonomické základny s novou politickou reprezentací Libye.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE