INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) je již podruhé v řadě partnerem českého národní kola soutěže E.ON Energy Globe Award. Energetická efektivita představuje v současné době důležitou oblast česko-německých hospodářských vztahů. Z tohoto důvodu se ČNOPK angažuje v České republice v rámci svého tématu roku „energetická efektivita a mobilita" také v tomto segmentu.

Začalo hlasování o vítězi soutěže E.ON Energy Globe Award 2011, která je také známá jako udělování „ekologických Oskarů". Veřejnost může až do 30. září rozhodovat o tom, který ze sedmi porotou vybraných projektů nejvíce přispívá k energetické efektivitě. Diváci následně vyberou při slavnostním finále 11. října 2011 z projektů s nejvyšším počtem hlasů celkového vítěze, který bude Českou republiku reprezentovat na mezinárodním finále soutě-že E.ON Energy Globe Award.

ČNOPK podporuje tento mezinárodní projekt nejen svou účastí v porotě, ale chce svým partnerstvím motivovat také podniky v České republice, aby se více zapojily do oblasti energetické efektivity a tím i rozvoje inovací a ochrany klimatu.

„Z pozice zástupce německého hospodářství v České republice se zajímáme především o podporu podnikatelských iniciativ a inovativních impulsů v oblasti energetické efektivity," uvedla Mirjam Schwan, zástupkyně výkonného člena představenstva ČNOPK. Jak vyplývá z loňského průzkumu ČNOPK, představuje energetická efektivita pro německé podniky v České republice významné téma: osm z deseti oslovených firem investuje do této oblasti. „Investice do energetické efektivity jsou vždy také investice do technologií budoucnosti, které jsou velmi zajímavé i pro Českou republiku," doplňuje Schwan.

Proto si ČNOPK letos zvolila již podruhé za sebou jako téma roku energetickou efektivitu, aktuálně doplněnou o oblast mobility. Komora realizuje svůj doprovodný vzdělávací program European EnergyManager již čtvrtým rokem a pořádá pravidelně konference či obchodní setkání k různým oblastem tohoto tematického zaměření. V popředí stojí přitom podpora členských organizací ČNOPK v České republice, podpora německých poskytovatelů techno-logických řešení při vstupu na český trh a rozvoj inovativních německo-českých kooperač-ních partnerství. „Proto odpovídá stimul, který soutěž E.ON Energy Globe Award v oblasti energetické efektivity v České republice vytváří, v plné míře našemu úsilí," uzavřela Schwan.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3