INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Vláda na návrh ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely jmenovala nového člena Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jiřího Šuchmana a rozhodla se s účinností od 1. února 2023 jmenovat nového předsedu Rady Českého telekomunikačního úřadu Marka Eberta.

„Odbornost Marka Eberta je pro mě zárukou, že Český telekomunikační úřad bude odborně řízen a získá zpět respekt dotčených subjektů a zahraničních partnerů. Současně bude transparentně prosazovat zájmy České republiky vůči regulovaným subjektům,“říká ministr Síkela a dodává: „Očekávám, že se pustí do řešení problémů s nekvalitním příjmem DVB-T2 v některých oblastech České republiky a úřad pod jeho vedením podpoří další rozvoj vysokorychlostních sítí v Česku a rozvoj konkurence.“

Marek Ebert je odborník na oblast regulace a rozvoje vysokokapacitních sítí elektronických komunikací. Ebert byl jmenován členem Rady ČTÚ k 1. dubnu 2020. Do té doby působil jako ředitel sekce regulace Českého telekomunikačního úřadu. Ve funkci předsedy nahradí Hanu Továrkovou, jejíž mandát končí 31. ledna 2023. Jmenovala ji předchozí vláda.

Jiří Šuchman uspěl ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo 10 kandidátů. Ve svém profesním životě se pohyboval v prostředí elektronických komunikací v oblasti regulace, ať už na manažerské pozici u malého nebo velkého operátora. „Je pro mě klíčové, že na pozici radního bude expert, který má zkušenosti s reálným fungováním trhu. Chci zlepšit fungování Českého telekomunikačního úřadu k lepšímu a Jiří Šuchman bude součástí této změny,“dodává Jozef Síkela.

(tz)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3