INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Předseda představenstva a generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček byl v tradiční soutěži Banka roku vyhlášen vítězem kategorie Pojišťovák roku 2012. Do klání nejvyšších představitelů pojišťoven bylo nominováno celkem dvacet šéfů největších pojišťoven působících na českém trhu. Vítěz Martin Žáček obdržel nejvyšší počet hlasů od svých kolegů ve funkcích generálních ředitelů, kteří volili ze svého středu toho nejlepšího.

Martin Žáček působí v oblasti pojišťovnictví od roku 1994, kdy opustil svou původní vědeckou profesi zabývající se biomechanikou srdečně cévního systému. Po návratu z univerzity v Liverpoolu přijal pracovní nabídku z tehdejší Česko-rakouské pojišťovny a začal pracovat v odboru controllingu. Od té doby se pojišťovnictví profesionálně upsal a dokonce po dobu svého působení v odvětví ani nezměnil dres: více než osmnáct let pracuje pro jedinou společnost - nejprve pro Česko-rakouskou pojišťovnu, a po jejím přejmenování v roce 2001 pro pojišťovnu UNIQA.

„Neměl jsem důvod měnit zaměstnavatele, i když na českém trhu působí desítky pojišťoven. Měl jsem obrovské štěstí na svého šéfa, bývalého generálního ředitele Marka Venutu, který mne naučil mnoho nejen po odborné, ale také lidské stránce. Navíc jsem dostal příležitost růst se svojí pojišťovnou, která se vyvíjela velmi dynamicky," komentoval tuto skutečnost Martin Žáček.

Ve funkci vedoucího controllingu pracoval necelé dva roky. Poté mu byla nabídnuta funkce člena představenstva Česko-rakouské pojišťovny s odpovědností za ekonomický úsek. O roku 1997 povýšil na místopředsedu představenstva pojišťovny a byl postupně zodpovědný za ekonomický i pojistně-technický úsek. V roce 2008 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem UNIQA pojišťovny.

„Z úspěchu v anketě Pojišťovák roku 2012 mám velkou radost a chtěl bych poděkovat svým kolegům ve vedení jednotlivých pojišťoven za jejich hlasy a důvěru. Vnímám ho jako ocenění pro celou naši společnost, protože bez týmu prvotřídních kolegů, s nimiž je radost spolupracovat, bych ho nezískal. Proto bych chtěl vyslovit dík také jim," zhodnotil výsledek klání Martin Žáček.

Na závěr dodal: „I když jsem kdysi do pojišťovnictví přišel jako úplný nováček bez jakékoli znalosti této problematiky, byla to šťastná volba. I po bezmála devatenácti letech mne to baví, moje práce je nesmírně různorodá a možnost řídit dlouhodobě úspěšnou společnost přináší radost z dobře vykonané práce."

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3