INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na Zlínsku kopieO víkendu proběhlo ve Vídni vyhlášení celosvětové ekologické soutěže Energy Globe Award. Mezi dvacet nejlepších ekologických projektů minulého roku na světě (celkem se účastní 187 států) se dostala i obec Hostětín ze Zlínského kraje. Vítěz národního kola soutěže, které už třináctým rokem v Česku pořádá společnost E.ON, bojoval o prvenství v kategorii Vzduch s dalšími třemi projekty. Odbornou porotu, které předsedá Maneka Gándhí, ale nejvíce zaujal projekt společnosti Carbon Recycling International z Islandu.

„Společnost CRI se specializuje na výrobu kapalných paliv s využitím emisí CO2. Výrobu zajišťuje pomocí elektřiny z obnovitelných zdrojů. CRI chce do konce roku 2022 recyklovat celkem 1,5 tuny emisí CO2. Nicméně už jen účast Hostětína mezi nejlepšími dvaceti ekologickými projekty planety je velkým úspěchem,“ vysvětluje Vladimíra Gláserová ze společnosti E.ON, co nejvíce zaujalo odbornou porotu.

Obec Hostětín si vysloužila nominaci za svůj celkový udržitelný přístup, díky kterému vyhrála i loňský E.ON Energy Globe a stala se teprve druhým tuzemským projektem, který se do světového finále prestižních ekologických cen dostal. Vítěze v kategorii Vzduch pak porota vybírala ještě mezi aplikací Be-Cool z Taiwanu, která pomáhá zvýšit energetické úspory u domácností a italským projektem, který se zaměřoval na vyvinutí nátěrů, které ve městech čistí vzduch a zadržují škodlivé částice v něm obsažené.

Letos se už potřinácté koná české kolo soutěže E.ON Energy Globe a letošní finalisté budou známí ve čtvrtek 1. července. Odborná porota vybírala nejzajímavější projekty z téměř 300 došlých nominací. „Po zveřejnění bude následovat hlasování veřejnosti o nejlepší ekologický projekt v každé kategorii i v celkovém pořadí. Vítězové budou známí na podzim,“ doplnila Vladimíra Gláserová.

Více informací najdete na webu www.energyglobe.cz 

Nově si můžete poslechnout i podcast Ekotoulky

Rozhovory o dalších ekologických projektech, které v soutěži za její třináctiletou historii uspěly, si můžete poslechnout na novém podcastu Ekotoulky. Vítěze zpovídá herečka Tereza Dočkalová a jsou k poslechu na všech hlavních podcastových platformách.

Kde najdete podcast Ekotoulky?

APPLE PODCAST - https://bit.ly/applepodcasts_ekotoulky

SPOTIFY - https://bit.ly/spotify_ekotoulky
YOUTUBE - https://bit.ly/youtube_ekotoulky

GOOGLE PODCAST - http://bit.ly/googlepodcasts_ekotoulky

(tz)

Na snímku: Hostětín absoltuním vítezem loňského ročníku. Cenu převzal starosta Jaroslav Boleček 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3