INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

2022 09 13 2Skupina Saint-Gobain, která je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, letos opět podpoří akci Ukliďme Česko. Na letošní devátý ročník Skupina darovala 150 tisíc korun. Do úklidové akce se zároveň aktivně zapojí více než stovka jejích zaměstnanců po celé České republice.

Skupina Saint-Gobain dlouhodobě usiluje o to, aby dopad jejích aktivit na životní prostředí byl co nejmenší, a to ve všech oblastech jejího působení. Výrazně proto investuje nejen do stavebních řešení snižujících energetickou náročnost budov, ale i do redukce odpadu, snížení energetické náročnosti výroby či do podpory ekologických a dobrovolnických aktivit, jež životní prostředí chrání. Mezi takové aktivity patří i účast na celorepublikové dobrovolnické úklidové akci „Ukliďme Česko“, kterou Saint-Gobain podporuje již od roku 2017. Letošní dar ve výši 150 000 korun poslouží zejména na nákup pytlů, rukavic a dalších pracovních pomůcek.

Do úklidové akce se navíc aktivně zapojí většina firem reprezentujících 14 značek skupiny. Podle tiskového mluvčího Saint-Gobain pro ČR Jakuba Bendy tak chce Skupina široké veřejnosti demonstrovat své odhodlání jít v oblasti udržitelnějšího podnikání příkladem a zároveň poukázat na své vlastní cíle v oblasti udržitelnosti. „Tím hlavním je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Tohoto cíle dosáhneme postupnými kroky, již do roku 2025 chceme snížit emise CO2 o 20 %, nerecyklovaný odpad o 50 % a množství odpadní vody o 80 %. O pět let později, v roce 2030, chceme dosáhnout ještě ambicióznějších cílů, a to na základě dlouhodobých plánů udržitelnosti, které zahrnují změnu energetického mixu, inovace výroby, důslednou recyklaci, náhradu primárních zdrojů a další konkrétní opatření,“ vysvětlil Jakub Benda, který se akce Ukliďme Česko sám pravidelně účastní.

Úklidy proběhnou v průběhu září ve vytipovaných lokalitách, kde Saint-Gobain působí, tedy v Praze, Hořovicích, Českém Brodě, Litomyšli, Hodonicích, Brně, Horních Počaplech, Mstěticích a Kozojedech. „Jsme rádi, že se do akce Ukliďme Česko zapojují velké firmy, jako je Saint-Gobain. Ten je v letošním roce se sedmi uspořádanými úklidovými akcemi druhou nejaktivnější firmou u nás a budeme se těšit na pokračování spolupráce i v následujících ročnících”, říká Radek Janoušek ze spolku Ukliďme Česko. 

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3