INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2022 09 13 2Skupina Saint-Gobain, která je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, letos opět podpoří akci Ukliďme Česko. Na letošní devátý ročník Skupina darovala 150 tisíc korun. Do úklidové akce se zároveň aktivně zapojí více než stovka jejích zaměstnanců po celé České republice.

Skupina Saint-Gobain dlouhodobě usiluje o to, aby dopad jejích aktivit na životní prostředí byl co nejmenší, a to ve všech oblastech jejího působení. Výrazně proto investuje nejen do stavebních řešení snižujících energetickou náročnost budov, ale i do redukce odpadu, snížení energetické náročnosti výroby či do podpory ekologických a dobrovolnických aktivit, jež životní prostředí chrání. Mezi takové aktivity patří i účast na celorepublikové dobrovolnické úklidové akci „Ukliďme Česko“, kterou Saint-Gobain podporuje již od roku 2017. Letošní dar ve výši 150 000 korun poslouží zejména na nákup pytlů, rukavic a dalších pracovních pomůcek.

Do úklidové akce se navíc aktivně zapojí většina firem reprezentujících 14 značek skupiny. Podle tiskového mluvčího Saint-Gobain pro ČR Jakuba Bendy tak chce Skupina široké veřejnosti demonstrovat své odhodlání jít v oblasti udržitelnějšího podnikání příkladem a zároveň poukázat na své vlastní cíle v oblasti udržitelnosti. „Tím hlavním je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Tohoto cíle dosáhneme postupnými kroky, již do roku 2025 chceme snížit emise CO2 o 20 %, nerecyklovaný odpad o 50 % a množství odpadní vody o 80 %. O pět let později, v roce 2030, chceme dosáhnout ještě ambicióznějších cílů, a to na základě dlouhodobých plánů udržitelnosti, které zahrnují změnu energetického mixu, inovace výroby, důslednou recyklaci, náhradu primárních zdrojů a další konkrétní opatření,“ vysvětlil Jakub Benda, který se akce Ukliďme Česko sám pravidelně účastní.

Úklidy proběhnou v průběhu září ve vytipovaných lokalitách, kde Saint-Gobain působí, tedy v Praze, Hořovicích, Českém Brodě, Litomyšli, Hodonicích, Brně, Horních Počaplech, Mstěticích a Kozojedech. „Jsme rádi, že se do akce Ukliďme Česko zapojují velké firmy, jako je Saint-Gobain. Ten je v letošním roce se sedmi uspořádanými úklidovými akcemi druhou nejaktivnější firmou u nás a budeme se těšit na pokračování spolupráce i v následujících ročnících”, říká Radek Janoušek ze spolku Ukliďme Česko. 

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3