INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2230208 Peugeot 408 036 SQVe Voděrádkách u Prahy se nachází velice svérázný ale originální objekt, který má šarmu na rozdávání. Areál Home of AV je místem, kde se v létě pořádají divadelní představení, v zimě pak hostí akce typu tisková konference. Historie tohoto místa je kuriózní. Jeho noví majitelé totiž s překvapením zjistili, že se na jeho pozemku nachází černá skládka.

Nenechali se však odradit a vše uklidili, recyklovali, vdechli starým rozbitým věcem nový život. Při budování nového místa použili vyhozené materiály, zkrátka to, co by skončilo na šrotišti, zde našlo nový smysl. Tento mimořádně ekologický způsob by mohl mnoha firmám jít příkladem. Pro provozovatele areálu je ale samozřejmostí. Udržitelnost je pro ně totiž zásadní hodnotou a touto filozofií se řídí každý den. Založili dokonce i nadační fond, jehož posláním je financovat iniciativy a aktivity související s ochranou a rozvojem životního prostředí.

Udržitelnost jakožto hlavní zásadu uznává i automobilka Peugeot. Ne náhodou proto uspořádala tiskovou konferenci k uvedení nového modelu Peugeot 408 právě v prostorách Home of AV ve Voděrádkách. Značka Peugeot se zavázala, že od roku 2030 bude na evropském trhu prodávat výhradně bezemisní vozy a do roku 2038 dosáhne jakožto firma stavu Carbon Net Zéro, neboli nulových emisí uhlíku. Součástí její strategie není jen výroba a prodej vozů šetrných k životnímu prostředí, ale celý komplex opatření jako zvýšení životnosti vozů, recyklace materiálů, repasování dílů, snížení spotřeby energie atd. Cílem značky je snížit do roku 2030 potenciál globálního oteplování o 60 % celosvětově a o 70 % v Evropě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3