INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

ČSOB zapojuje do oblasti společenské odpovědnosti i své klienty. Darovací šeky v hodnotě 300 Kč klienti obdrží ke každému nově zřízenému účtu přímo na pobočce v Praze 7. Prostředky mohou pak věnovat jedné ze čtyř partnerských neziskových organizací. Klienti tak spolurozhodují o tom, na jaké dobročinné účely budou směřovat finanční prostředky banky. Cílem projektu je nejen výrazněji podpořit neziskové organizace, ale také vzbudit zájem široké veřejnosti o jejich činnost. 

 

Pobočka ČSOB v Praze 7 je prvním místem, kde se mohou lidé od 11. listopadu 2013 spolu s bankou podílet na jejích aktivitách společenské odpovědnosti. Ke každému nově zřízenému účtu zde totiž obdrží darovací šek v hodnotě 300 Kč a vhozením ústřižku do „kasičky“ mohou přímo na místě zvolit neziskovou organizaci, kterou budou chtít podpořit. Banka následně tuto částku věnuje prostřednictvím darovací smlouvy tak, aby ji nezisková organizace mohla využít na jednu ze svých aktivit.

Do budoucna plánuje ČSOB další rozšíření projektu – např. na začátku příštího roku do nově otvírané pobočky v Praze-Smíchově. „Jednoduše řečeno, jakmile se dozvíme o nově otvírané pobočce ČSOB nebo Ery, pokusíme se domluvit s jejím vedením na realizaci projektu. Pro výběr neziskové organizace je podmínkou sídlo v městské části, po rozšíření projektu do dalších regionů bude podmínkou sídlo v daném městě či obci.,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Mezi první čtyři zapojené neziskové organizace patří Armáda spásy, Nadace policistů a hasičů, o. s. SALET a Farní charita Holešovice. „Partnerské neziskové organizace pro Prahu 7 jsme vybírali tak, aby svým zaměřením postihovaly široké spektrum sociální a zdravotní problematiky a oslovily
co nejvíce cílových skupin. Můžeme tak pomoci lidem se zdravotním postižením, duševním onemocněním, osobám v domácím ošetřování či jinak sociálně znevýhodněným občanům. V případě, že si někdo zřídí více účtů, může poslat více šeků a pomoci více organizacím,“ komentuje Lukáš Vacula, ředitel pobočky v Praze 7, Komunardů.

„Získávat prostředky do neziskového sektoru je v dnešní době obzvláště náročné. Projektu banky
i podpory jejích klientů si proto nesmírně vážíme. Za sebe doufám, že se podaří propojit bankovní
a neziskový sektor v co největším počtu regionů,“ dodává Jakub Vopelák, ředitel fundrisingu Armády spásy. Pokud by lidé chtěli podpořit konkrétní projekt neziskové organizace, vybírat a přispívat mohou na www.modryzivot.cz.

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace pro editory:

 

O Skupině ČSOB

Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Je součástí mezinárodní bankopojišťovací Skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Kombinuje sílu svých značek ČSOB (pro bankovnictví, pojištění, správu aktiv, penzijní fondy, leasing a factoring), Poštovní spořitelna (bankovnictví v síti pošt), Hypoteční banka (hypotéky) a ČMSS (financování bydlení), a zaujímá tak silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu.

Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem, ať už v oblasti osobních a rodinných financí, ve financování malých a středních firem nebo v korporátním financování. Pečlivě a dlouhodobě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.

 

Era a Poštovní spořitelna jsou součástí Československé obchodní banky, a. s.

 

 

Kontakt:

Kateřina Lejčarová

Externí komunikace ČSOB

Telefon: 224 115 458

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3