INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

ČSOB zapojuje do oblasti společenské odpovědnosti i své klienty. Darovací šeky v hodnotě 300 Kč klienti obdrží ke každému nově zřízenému účtu přímo na pobočce v Praze 7. Prostředky mohou pak věnovat jedné ze čtyř partnerských neziskových organizací. Klienti tak spolurozhodují o tom, na jaké dobročinné účely budou směřovat finanční prostředky banky. Cílem projektu je nejen výrazněji podpořit neziskové organizace, ale také vzbudit zájem široké veřejnosti o jejich činnost. 

 

Pobočka ČSOB v Praze 7 je prvním místem, kde se mohou lidé od 11. listopadu 2013 spolu s bankou podílet na jejích aktivitách společenské odpovědnosti. Ke každému nově zřízenému účtu zde totiž obdrží darovací šek v hodnotě 300 Kč a vhozením ústřižku do „kasičky“ mohou přímo na místě zvolit neziskovou organizaci, kterou budou chtít podpořit. Banka následně tuto částku věnuje prostřednictvím darovací smlouvy tak, aby ji nezisková organizace mohla využít na jednu ze svých aktivit.

Do budoucna plánuje ČSOB další rozšíření projektu – např. na začátku příštího roku do nově otvírané pobočky v Praze-Smíchově. „Jednoduše řečeno, jakmile se dozvíme o nově otvírané pobočce ČSOB nebo Ery, pokusíme se domluvit s jejím vedením na realizaci projektu. Pro výběr neziskové organizace je podmínkou sídlo v městské části, po rozšíření projektu do dalších regionů bude podmínkou sídlo v daném městě či obci.,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Mezi první čtyři zapojené neziskové organizace patří Armáda spásy, Nadace policistů a hasičů, o. s. SALET a Farní charita Holešovice. „Partnerské neziskové organizace pro Prahu 7 jsme vybírali tak, aby svým zaměřením postihovaly široké spektrum sociální a zdravotní problematiky a oslovily
co nejvíce cílových skupin. Můžeme tak pomoci lidem se zdravotním postižením, duševním onemocněním, osobám v domácím ošetřování či jinak sociálně znevýhodněným občanům. V případě, že si někdo zřídí více účtů, může poslat více šeků a pomoci více organizacím,“ komentuje Lukáš Vacula, ředitel pobočky v Praze 7, Komunardů.

„Získávat prostředky do neziskového sektoru je v dnešní době obzvláště náročné. Projektu banky
i podpory jejích klientů si proto nesmírně vážíme. Za sebe doufám, že se podaří propojit bankovní
a neziskový sektor v co největším počtu regionů,“ dodává Jakub Vopelák, ředitel fundrisingu Armády spásy. Pokud by lidé chtěli podpořit konkrétní projekt neziskové organizace, vybírat a přispívat mohou na www.modryzivot.cz.

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace pro editory:

 

O Skupině ČSOB

Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Je součástí mezinárodní bankopojišťovací Skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Kombinuje sílu svých značek ČSOB (pro bankovnictví, pojištění, správu aktiv, penzijní fondy, leasing a factoring), Poštovní spořitelna (bankovnictví v síti pošt), Hypoteční banka (hypotéky) a ČMSS (financování bydlení), a zaujímá tak silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu.

Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem, ať už v oblasti osobních a rodinných financí, ve financování malých a středních firem nebo v korporátním financování. Pečlivě a dlouhodobě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.

 

Era a Poštovní spořitelna jsou součástí Československé obchodní banky, a. s.

 

 

Kontakt:

Kateřina Lejčarová

Externí komunikace ČSOB

Telefon: 224 115 458

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3