INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnocení se ujali sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. Vítězství v této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto BARIÉRY, získala potřetí v řadě ČSOB.

„Jak se lidem s handicapem asi daří v komunikaci s bankami? Jsou v této sféře nějaké problémy? To byly otázky prvního roku soutěže. V následujících letech nás zajímalo, jak se situace mění. Jako každý rok jsme vyslali do terénu ve čtrnácti krajích „naše lidi“ – jednak na vozíku, jednak ty se sluchovým handicapem. S otevřenýma očima a „dotazníkem v hlavě“,“ vysvětlila podstatu Banky bez bariér Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Z pozice běžného klienta, který má pouze nějaké zdravotní omezení, testovali hodnotitelé ve všech krajích šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Výsledky na prvních třech pozicích přinesly velmi těsné rozestupy a také jedno překvapení. Vítězství z let 2012 a 2011 obhájila ČSOB a stejně tak Česká spořitelna byla těsně druhá. Třetí pozici však nově obsadila GE Money Bank a odsunula z medailových pozic dříve bronzovou Komerční banku.

„Při čtvrtém ročníku této kategorie mohu s radostí konstatovat, že banky ve svém úsilí vyjít vstříc lidem s handicapem nepolevují. Ale stále je co zlepšovat, především je nezbytné pracovat na přístupu zaměstnanců. Ten může zhatit investici do jakékoliv technické vymoženosti, která má klientům s postižením ulehčit život,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 12. listopadu 2013, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Paláci Žofín.

Více informací naleznete na www.bankaroku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3