INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnocení se ujali sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. Vítězství v této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto BARIÉRY, získala potřetí v řadě ČSOB.

„Jak se lidem s handicapem asi daří v komunikaci s bankami? Jsou v této sféře nějaké problémy? To byly otázky prvního roku soutěže. V následujících letech nás zajímalo, jak se situace mění. Jako každý rok jsme vyslali do terénu ve čtrnácti krajích „naše lidi“ – jednak na vozíku, jednak ty se sluchovým handicapem. S otevřenýma očima a „dotazníkem v hlavě“,“ vysvětlila podstatu Banky bez bariér Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Z pozice běžného klienta, který má pouze nějaké zdravotní omezení, testovali hodnotitelé ve všech krajích šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Výsledky na prvních třech pozicích přinesly velmi těsné rozestupy a také jedno překvapení. Vítězství z let 2012 a 2011 obhájila ČSOB a stejně tak Česká spořitelna byla těsně druhá. Třetí pozici však nově obsadila GE Money Bank a odsunula z medailových pozic dříve bronzovou Komerční banku.

„Při čtvrtém ročníku této kategorie mohu s radostí konstatovat, že banky ve svém úsilí vyjít vstříc lidem s handicapem nepolevují. Ale stále je co zlepšovat, především je nezbytné pracovat na přístupu zaměstnanců. Ten může zhatit investici do jakékoliv technické vymoženosti, která má klientům s postižením ulehčit život,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 12. listopadu 2013, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Paláci Žofín.

Více informací naleznete na www.bankaroku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE