INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnocení se ujali sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. Vítězství v této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto BARIÉRY, získala potřetí v řadě ČSOB.

„Jak se lidem s handicapem asi daří v komunikaci s bankami? Jsou v této sféře nějaké problémy? To byly otázky prvního roku soutěže. V následujících letech nás zajímalo, jak se situace mění. Jako každý rok jsme vyslali do terénu ve čtrnácti krajích „naše lidi“ – jednak na vozíku, jednak ty se sluchovým handicapem. S otevřenýma očima a „dotazníkem v hlavě“,“ vysvětlila podstatu Banky bez bariér Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Z pozice běžného klienta, který má pouze nějaké zdravotní omezení, testovali hodnotitelé ve všech krajích šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Výsledky na prvních třech pozicích přinesly velmi těsné rozestupy a také jedno překvapení. Vítězství z let 2012 a 2011 obhájila ČSOB a stejně tak Česká spořitelna byla těsně druhá. Třetí pozici však nově obsadila GE Money Bank a odsunula z medailových pozic dříve bronzovou Komerční banku.

„Při čtvrtém ročníku této kategorie mohu s radostí konstatovat, že banky ve svém úsilí vyjít vstříc lidem s handicapem nepolevují. Ale stále je co zlepšovat, především je nezbytné pracovat na přístupu zaměstnanců. Ten může zhatit investici do jakékoliv technické vymoženosti, která má klientům s postižením ulehčit život,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 12. listopadu 2013, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Paláci Žofín.

Více informací naleznete na www.bankaroku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3