INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnocení se ujali sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. Vítězství v této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto BARIÉRY, získala potřetí v řadě ČSOB.

„Jak se lidem s handicapem asi daří v komunikaci s bankami? Jsou v této sféře nějaké problémy? To byly otázky prvního roku soutěže. V následujících letech nás zajímalo, jak se situace mění. Jako každý rok jsme vyslali do terénu ve čtrnácti krajích „naše lidi“ – jednak na vozíku, jednak ty se sluchovým handicapem. S otevřenýma očima a „dotazníkem v hlavě“,“ vysvětlila podstatu Banky bez bariér Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Z pozice běžného klienta, který má pouze nějaké zdravotní omezení, testovali hodnotitelé ve všech krajích šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Výsledky na prvních třech pozicích přinesly velmi těsné rozestupy a také jedno překvapení. Vítězství z let 2012 a 2011 obhájila ČSOB a stejně tak Česká spořitelna byla těsně druhá. Třetí pozici však nově obsadila GE Money Bank a odsunula z medailových pozic dříve bronzovou Komerční banku.

„Při čtvrtém ročníku této kategorie mohu s radostí konstatovat, že banky ve svém úsilí vyjít vstříc lidem s handicapem nepolevují. Ale stále je co zlepšovat, především je nezbytné pracovat na přístupu zaměstnanců. Ten může zhatit investici do jakékoliv technické vymoženosti, která má klientům s postižením ulehčit život,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 12. listopadu 2013, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Paláci Žofín.

Více informací naleznete na www.bankaroku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3