INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Do druhého kola grantového programu Stabilizace sociálních podniků, který podporuje již fungující sociální podniky, postoupilo 10 z celkem 23 přihlášených. Porota vybrala na základě prezentací čtyři z nich, které obdrží finanční pomoc a odborné poradenství. Vítězné podniky dostanou celkově 320 tisíc korun, které pomohou k udržení a zefektivnění jejich činnosti. Patří mezi ně 365, o.p.s. s projektem Tichá kavárna, Semitam s.r.o., Zelená dílna s.r.o. a obchodní společnost Náruč s projektem Modrý domeček.

Mezi podpořené se řadí například společnost Semitam s.r.o. zaměstnávající osoby, které z různých důvodů obtížně hledají uplatnění na běžném trhu práce. Orientuje se na zajišťování úklidových služeb a provozuje rovněž knihařskou a šicí dílnu. Přímou finanční podporu organizace použije

na zakoupení elektrické řezačky a barevné tiskárny, v oblasti poradenství se chce soustředit na marketing a management firmy.  

„Sociální podnikání je mnohem širším pojmem, než jak ho společnost vnímá. Nejedná se pouze  o podniky, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, ale patří mezi ně i sociální podniky zaměstnávající sociálně znevýhodněné osoby nebo ty, jež přispívají k místnímu rozvoji či poskytují obecně prospěšné služby v oblasti sociálního začleňování. Jsme velmi rádi, že grantový program ČSOB vychází právě z této širší definice a podpořil projekty sociálních podniků napříč celým jejich spektrem,“ říká Petra Francová, ředitelka P3 –  People, Planet, Profit, o.p.s.

Grantový program Stabilizace sociálních podniků podporuje zavedené sociální podniky, které fungují již více než 2 roky. Unikátní je také tím, že neposkytuje pouze finanční výpomoc, ale také podporuje podniky další cestou.

„Máme dlouhodobé zkušenosti s dobrovolnictvím našich zaměstnanců, kteří pomáhají nejčastěji manuálně. Můžeme však nabídnout i jejich znalosti a zapojit je tak do odborného poradenství, jenž sociálním podnikům pomůže zefektivnit jejich činnost,“ upřesňuje formu podpory Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Porotu tvořili partneři tohoto grantového programu, tedy lidé z P3 – People, Planet, Profit, o.p.s. a společnosti Ergotep a zaměstnanci ČSOB.  Zaměstnanci těchto institucí také budou poskytovat odborné poradenství.

Více informací o podmínkách grantového kola je k dispozici na webových stránkách www.csob.cz a www.nadacevia.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3