INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Juraj Kralik_v_popredí_v_zelene_mikineZačíná běžný pracovní den, ale Prokopské údolí je plné manažerů. Že se jedná o lidi z kanceláří, byste však na první pohled poznali jen stěží. Oděni do pracovního oblečení se ohánějí lopatami a sekyrkami, řežou dřevo, čistí pískoviště... Účastní se totiž mezinárodního dne dobrovolnictví Give & Gain Day 2014, který v letošním roce připadl na pátek 16. května. Podle rok od roku většího zájmu firem i jejich zaměstnanců o tuto akci lze usuzovat, že pohled na dobrovolníky vypomáhající neziskovým organizacím nebude brzy ničím výjimečným.

Ústřední myšlenkou této iniciativy je „darovat a získat". Do projektu zapojené firmy darují neziskovým organizacím čas svých zaměstnanců. Ti pak za investovaný čas, energii i nápady získají dobrý pocit z prospěšné práce, nový pohled na svět a jedinečný zážitek. Svou účastí tak firmy otevřeně vyjadřují odpovědný přístup ke společnosti.

V letošním roce se do mezinárodního dne dobrovolnictví zapojilo téměř 800 zaměstnanců z 28 firem z České republiky. Dobrovolníci pomohli ve více než 70 veřejně prospěšných organizacích. Tento den organizuje v České republice již 4. rokem odborná platforma Byznys pro společnost, národní partner největší britské CSR organizace BITC, která pořádá tento den na mezinárodní úrovni. „Firemní dobrovolnictví je dnes pro stále větší množství firem smysluplná a běžná forma naplňování jejich společenské odpovědnosti. Zaměstnanci pomohou tam, kde je to opravdu potřeba a získají obohacující zkušenost s veřejně prospěšnou organizací. Firmy touto cestou zvyšují loajálnost svých zaměstnanců," říká Veronika Němcová, manažerka platformy Byznys pro společnost. Na celém světě v rámci Give & Gain Day společně pomáhá přes 21 000 dobrovolníků v 26 zemích.

„V tuhle dobu bych zrovna končil pravidelnou poradu a chystal se na pracovní schůzku,“ směje se Martin Damašek, který je IT manažerem ve společnosti Procter & Gamble, zatímco skládá cihlovou zídku. Pomáhá Sdružení na ochranu Prokopského a Dalejského údolí stavět přístřešek pro poraněné ptactvo, o které se tu starají, aby je pak vrátili zpět do přírody. „Cením si toho, že můj zaměstnavatel pomáhá potřebným nejen sám, ale umožňuje to samé i svým zaměstnancům,“ dodává. Spolu s ním se v mezinárodní den dobrovolnictví vydalo do terénu místo do kanceláře 25 kolegů.

“Projektu Give & Gain se jako společnost účastníme už podruhé. Jeho myšlenka se mezi zaměstnanci každoročně setkává s velkým zájmem, což nás těší. Tímto projektem však u nás v P&G rok dobrovolnictví našich zaměstnanců teprve začíná,” prozradil Juraj Králik, manažer korporátní komunikace Procter & Gamble, který se do pomoci Prokopskému údolí také zapojil. Společnost pro své zaměstnance totiž každoročně vyhlašuje speciální grantové programy.

Zaměstnanci mohou do interního výběrového řízení přihlásit projekt, kterým by chtěli pomoci konkrétní neziskové organizaci. Projekt přitom musí splňovat kritéria vnitrofiremní strategie zodpovědného podnikání.

„Každoročně vybereme tři projekty, které podpoříme finančně, našimi produkty a také umožníme zaměstnancům, aby pomohli s jejich realizací v pracovní době. V minulém roce tak realizovali projekt například v obecně prospěšné společnosti Školka Šalamoun. Podpořili jsme zde výstavbu dětského hřiště a s pomocí výrobků značky Oral-B dětem vysvětlovali správné návyky ústní hygieny,“ řekl Juraj Králik.

Vítězné projekty pro letošní rok, které se zaměstnancům podaří prosadit a získají grant na podporu dobré věci, budou vyhlášeny už v červnu.

O společnosti Procter & Gamble

Přibližně 4,8 miliardkrát za den přicházejí značky společnosti Procter & Gamble do kontaktu s lidmi na celém světě. Společnost má jedno z nejsilnějších portfolií uznávaných značek vysoké kvality, mezi které patří Ace®, Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Fusion®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Iams®, Lenor®, Mach3®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Prestobarba®, Tide®, Vicks®,  Wella® and Whisper®. Výrobky P&G jsou dostupné v mnoha zemích světa díky podnikům ve více než 70 zemích. Novinky a podrobné informace o společnosti P&G a jejích značkách najdete na internetové stránce www.pg.com.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3