INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Dva miliony korun si v letošním grantovém programu „Era pomáhá regionům“ rozdělí drobné projekty z 20 mikroregionů po celé České republice. Neziskové a příspěvkové organizace mohou své projekty přihlásit až do 15. července. Tři nejzajímavější žádosti z každého regionu získají grant ve výši až 45 000 korun, mediální podporu a také nástroj, který jim umožní efektivně vybírat příspěvky od soukromých dárců.

 

 „Chtěli jsme program koncipovat tak, aby byl pro neziskovky co nejvíce motivační, proto projekt, který získá v daném regionu nejvyšší podporu od drobných dárců, dostane rovněž nejvyšší grant od Ery. Organizace tedy mají samy šanci svou aktivitou výsledky ovlivnit,“ vysvětluje Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery. „V každém regionu rozdělíme granty v hodnotě 45 000, 35 000 a 20 000 korun, celkově tedy půjde přesně o dva miliony korun,“ dodává Švejcarová.

Neziskové a příspěvkové organizace mohou přihlašovat své projekty až do 15. července na webu www.erapomaharegionum.cz. Spektrum projektů může být hodně široké – od podpory chráněných dílen přes obnovu různých staveb a kultivaci okolí až po vybudování dětského hřiště nebo pomoc handicapovaným. Odborná porota pak v každém regionu vybere tři zajímavé projekty, které se budou moci ucházet o podporu veřejnosti a soutěžit o nejvyšší grant.

Druhý ročník programu „Era pomáhá regionům“ navazuje na úspěšný pilot, který pomohl celkem 27 neziskovým a příspěvkovým organizacím v devíti regionech. Drobní dárci v minulém ročníku přispěli během měsíce a půl na dobročinné projekty částkou 298 878 korun. Era mezi účastníky grantového programu rozdělila ještě další 1 035 000 korun. Era za tento program získala prestižní cenu Internet Effectiveness Awards 2013.

„Na základě minulých zkušeností věříme, že i letos se kromě finančních příspěvků podaří rozhýbat komunitní život v jednotlivých regionech. Chceme, aby se co nejvíce zapojili místní lidé, protože právě jejich rozhodnutí, na který projekt přispějí, ovlivní to, který z nich máme nejvíce podpořit i my,“ uzavírá Jitka Švejcarová.

 

Více na www.erapomaharegionum.cz

 

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3