INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Allianz pojišťovna mapuje již čtvrtým rokem svojí Allianz Automapou nejnebezpečnější nehodové lokality České republiky. V žebříčku 20 kritických míst se pravidelně opakovalo i jméno obce Toužetín na Lounsku. Proto se Allianz nadační fond, jehož hlavní náplní je podpora bezpečnosti silničního provozu, zde rozhodl zafinancovat úpravu a výraznější dopravní značení. Jeho cílem je, aby se počet nehod, kterých se tu za poslední čtyři roky stalo 29!, výrazně snížil. Třeba již o nadcházejících prázdninách, kdy na tomto hlavním tahu k německým sousedům provoz výrazně houstne.

„Nechceme na nebezpečná místa řidiče pouze upozorňovat, ale s nehodovostí na nich také aktivně bojovat. Proto jsme se spojili se společností 3M Česko a také odborníky na řešení nehodových lokalit a společně vybrané lokality zviditelníme vhodným doplněním či úpravou dopravního značení,“ řekl Pavel Jechort z Allianz nadačního fondu.

„Někdy opravdu stačí málo, třeba právě změna značení, aby byly zachráněny lidské životy. Dopravní značka vyrobená z kvalitních reflexních materiálů pomáhá řidiči lépe se zorientovat zejména za zhoršených světelných podmínek, především pak v noci a v dešti. Takové značení řidič registruje na dostatečnou vzdálenost a má tak prostor a čas přiměřeně zareagovat. V nebezpečných úsecích je vhodné použít také fluorescentní žluto-zelený podkladový materiál pro zvýraznění dopravní značky. To se podařilo již v Milíně na Příbramsku na silnici I/4 i v Toužetíně a nyní máme připraveny k úpravě další kritické lokality,“ dodal za společnost 3M Česko Eduard Perski, specialista na řešení pro dopravní bezpečnost.

Úpravy komunikací budou pokračovat v příštích týdnech – v Královéhradeckém kraji to bude křižovatka silnice I/11 u Lhoty pod Libčany a poté na severní Moravě – v třinecké městské části Nebory. Další projekty jsou v různé fázi rozpracovanosti. Allianz nadační fond plánuje postupně vytipovávat další nebezpečné úseky tak, aby z mapy naší republiky postupně mizely.

Podívat se přímo na nehodovou lokalitu můžete i prostřednictvím tohoto videa

Allianz Automapa pravidelně dvakrát do roka mapuje pro motoristy nejkritičtější lokality na dálnicích, rychlostních silnicích a komunikacích I. třídy, při jejichž průjezdu by si měli řidiči dávat obzvlášť pozor. Na rozdíl od jiných projektů, které silnice známkují podle subjektivního hodnocení, vychází ze statistických údajů databáze dopravních nehod s vážnými následky. Pořadí závažnosti jednotlivých nehodových lokalit bylo stanoveno podle čtyř hlavních kritérií, mezi něž patří počet nehod, při kterých došlo k smrtelnému, nebo těžkému zranění, závažnost těchto zranění, počet osob, které úrazy utrpěly a počet ostatních nehod v dané lokalitě.

Poslední vydání Allianz Automapy z března 2014 včetně GPS souřadnic nebezpečných míst najdete na www.allianzfoto.cz

Silnice I/7, která je součástí budoucí rychlostní komunikace R7, patří obecně k nejvíce nehodovým v České republice. Za poslední čtyři roky se v inkriminované křižovatce u Toužetína a jejím bezprostředním okolí stalo celkem 29 nehod, které se neobešly bez ztrát na životech a těžkých i lehčích zranění. Jejich nejčastějšími příčinami byly vjetí do protisměru a zejména nepřiměřená rychlost.Právě rychlost byla významným faktorem zhruba ve dvou ze tří případů

„Proto jsme v projektu sanace nehodové lokality navrhli omezení rychlosti – ze stávající 80kilometrové v obou směrech na 70 km/hod. na reflexním podkladu, za křižovatkou na Toužetín pak přibyl na vedlejší komunikaci zákaz předjíždění a z protisměru pak reflexní svislá značka s tvarem křižovatky. To vše bude doplněno dvojicí symbolů na vozovce - Dej přednost v jízdě,“ rekapituluje úpravy dopravní odborník Jaroslav Heinrich z HBH projektu, brněnské projekční kanceláře pro dopravní a inženýrské stavby, která zpracovala návrh sanace této nehodové lokality.

Dobrou zprávou pro tuto lokalitu je, že žádná z těchto nehod se nestala pod vlivem alkoholu. Na druhou stranu je alarmující, že většina z nich a mezi nimi i ty tragické, se staly ve dne a za nezhoršené viditelnosti. To svědčí o tom, že řidiči tímto úsekem projíždějí opravdu rychle a nebezpečně.

„Silnice byla totiž budována jako budoucí čtyřproudá rychlostní komunikace, přímo sváděla řidiče k nedodržování maximální rychlosti, a proto zde často docházelo k devastujícím čelním střetům. Proto veškeré aktivity, které směřují ke snížení počtu a závažnosti zdejších nehod, velmi vítáme,“ doplnil šéf lounské dopravní policie nadporučík Jiří Král.

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjíme inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví vždy představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity dbá na šetrnost k životnímu prostředí, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky jsou 3M jsou nabízeny pod značkami Scotch™, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, Nexcare™, Ultrathon™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. Aktuálně jí patří 46. místo v žebříčku „Českých 100 nejlepších“ občanského sdružení Comenius. Síla a obliba značky 3M byla potvrzena získáním ocenění Business Superbrands 2014 v České republice. V každé oblasti naší činnosti navazujeme na 100 let působení 3M v oblasti inovací. V roce 2012 bylo v Praze otevřeno Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. 3M Česko, spol. s r.o. je hrdým spoluiniciátorem a generálním partnerem projektu Česká inovace, zaměřeného na podporu inovací a rozvoj transparentního a etického podnikatelského prostředí v České republice. Více informací o společnosti 3M a našem nasazení pro inovace je k dispozici na www.3M.cz.


(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3