INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Eva Josefíková Pavel SysalaV říjnu proběhl první ročník udělování ocenění Bílá vrána 2014, které se zaměřuje na dnes aktuální a kritické téma integrace mladých lidi s ústavní výchovou do běžného života. Proč je toto ocenění tak důležité a proč se ho společnost yourchance o.p.s. rozhodla vyhlašovat.

Nejprve se pojďme podívat, co vlastně představuje a pro koho je určeno. Bílá vrána symbolizuje úspěšně zakončené pomyslné vylétnutí z hnízda – domova s ústavní péčí, které neskončí jako velká většina případů, a to na okraji společnosti. Proto je udělováno mladým lidem, kteří se v nelehké životní situaci dokázali poprat s nástrahami osudu, zabojovat a postavit se na vlastní nohy.

Druhá část ocenění, která je neméně důležitá, ne-li zásadnější, patří firmám, které se snaží řešit tuto problematiku a svým lidským přístupem bez jakýchkoliv předsudků těmto mladým lidem pomáhají. Jak? Nabídnou jim to, co v tuto chvíli potřebují nejvíce – zaměstnání.

V současné době jsou v České republice desítky tisíc lidí, kteří se ocitli v hmotné nouzi a tíživé životní situaci absolutního sociálního vyloučení, bez domova. Statistiky říkají, že až 70% z nich prošlo nějakou formou ústavní výchovy. Toto číslo je alarmující. Čím je to? A jak se to dá řešit?

Odpovědi nejsou tak složité, alespoň ve vztahu k dětem z dětských domovů. Mnoho zaměstnavatelů seně dívá jako na nezaměstnatelné, neschopné řešit běžné denní situace a hodnotí je jako méně produktivní. Tento mylný pohled firem vychází z mínění veřejnosti, která ještě není připravena se úplně oprostit od předsudků. Ve skutečnosti stačí opravdu málo. Ukazuje se, že pokud vložíme trochu důvěry a špetku trpělivosti dotěchto mladých a ze začátku možná nerozkoukaných lidí, stávají se z nich loajální a pracovití zaměstnanci. Stačí jen dát jim šanci.

Drtivá většina firem si tento fakt zatím neuvědomuje, přesto se v České republice najdou společnosti, které nejen, že na problematiku začleňování „lidí z děcáku“ do společnosti veřejně poukazují, ale aktivně ji také řeší. Řada z nich třeba spoluprací na projektu Začni správně.

Mezi těmito společensky odpovědnými společnostmi, které postoupily do finálového kola hlasování o Bílou vránu v kategorii zaměstnavatel, nalezneme korporátní velikány jako Albert, Hotel Hilton Prague nebo Skanska, ale také menší podnikatele a jiné organizace – Duha, Zámeček, Mosty o.s., sociálně psychologické centrum, Hostel Florenc nebo mateřskou školu Ekolandia. Držitele ocenění vybrala široká veřejnost a stala se jím společnost Skanska.

Odborná porota rozhodovala o kategorii jednotlivců. Jejím rozhodnutím ocenění Bílá vrána získal Pavel Sysala (na snímku) za svůj inspirativní přístup k životu.

Pamětní plakety a drobné ceny byly oceněným předány v majestátních prostorách Karlínského spektra. Na programu bylo inspirativní úvodní slovo zakladatelek společnosti yourchance, slyšeli jsme i silné životní příběhy nominovaných. Své pěvecké vystoupení si pro tuto příležitost připravily i děti z Dětského domova v Žatci. Slavnostní atmosféru podtrhly autorské písně nadějné kapely Mimosféry. Mezi hosty nechyběla ani patronka projektu Začni správně, herečka Eva Josefíková (na snímku).

Oceněným ze srdce gratulujeme. Také děkujeme všem přítomným za podporu a celému yourchance týmu za práci, kterou přípravám celé akce věnoval.

Nikola Jančíková

Slovo ke dni

  • Nefoukalo, tak se přiložilo pod kotlem

    Zelená energie prý dostala ránu. V Německu totiž letos museli opět sáhnout ke spalování uhlí, protože větrné elektrárny nemohly dodat potřebné množství energie do sítě. Smutné číslo 27 představuje procento elektřiny z tepelných elektráren, tedy nejvyšší podíl z energetického mixu. Loni, kdy foukalo dostatečně, vítězily lopatky větrných elektráren. Ještě štěstí, že si naši severní sousedé nechali uhlí v rezervě, protože jinak by odsávali elektriku od nás a výpadky by nás neminuly. Co se bude dít, až bude odstaveno i jádro, si každý dokáže domyslet. Obnovitelné zdroje jsou sice IN, ale jejich slabinou je nevyrovnanost a nespolehlivost. EU tlačí na elektrifikaci individuální osobní dopravy, ale až dojde elektromobilům „šťáva“, bude šlapat jen na bicyklech a nebo prostě sedět doma. No, nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE