INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Eva Josefíková Pavel SysalaV říjnu proběhl první ročník udělování ocenění Bílá vrána 2014, které se zaměřuje na dnes aktuální a kritické téma integrace mladých lidi s ústavní výchovou do běžného života. Proč je toto ocenění tak důležité a proč se ho společnost yourchance o.p.s. rozhodla vyhlašovat.

Nejprve se pojďme podívat, co vlastně představuje a pro koho je určeno. Bílá vrána symbolizuje úspěšně zakončené pomyslné vylétnutí z hnízda – domova s ústavní péčí, které neskončí jako velká většina případů, a to na okraji společnosti. Proto je udělováno mladým lidem, kteří se v nelehké životní situaci dokázali poprat s nástrahami osudu, zabojovat a postavit se na vlastní nohy.

Druhá část ocenění, která je neméně důležitá, ne-li zásadnější, patří firmám, které se snaží řešit tuto problematiku a svým lidským přístupem bez jakýchkoliv předsudků těmto mladým lidem pomáhají. Jak? Nabídnou jim to, co v tuto chvíli potřebují nejvíce – zaměstnání.

V současné době jsou v České republice desítky tisíc lidí, kteří se ocitli v hmotné nouzi a tíživé životní situaci absolutního sociálního vyloučení, bez domova. Statistiky říkají, že až 70% z nich prošlo nějakou formou ústavní výchovy. Toto číslo je alarmující. Čím je to? A jak se to dá řešit?

Odpovědi nejsou tak složité, alespoň ve vztahu k dětem z dětských domovů. Mnoho zaměstnavatelů seně dívá jako na nezaměstnatelné, neschopné řešit běžné denní situace a hodnotí je jako méně produktivní. Tento mylný pohled firem vychází z mínění veřejnosti, která ještě není připravena se úplně oprostit od předsudků. Ve skutečnosti stačí opravdu málo. Ukazuje se, že pokud vložíme trochu důvěry a špetku trpělivosti dotěchto mladých a ze začátku možná nerozkoukaných lidí, stávají se z nich loajální a pracovití zaměstnanci. Stačí jen dát jim šanci.

Drtivá většina firem si tento fakt zatím neuvědomuje, přesto se v České republice najdou společnosti, které nejen, že na problematiku začleňování „lidí z děcáku“ do společnosti veřejně poukazují, ale aktivně ji také řeší. Řada z nich třeba spoluprací na projektu Začni správně.

Mezi těmito společensky odpovědnými společnostmi, které postoupily do finálového kola hlasování o Bílou vránu v kategorii zaměstnavatel, nalezneme korporátní velikány jako Albert, Hotel Hilton Prague nebo Skanska, ale také menší podnikatele a jiné organizace – Duha, Zámeček, Mosty o.s., sociálně psychologické centrum, Hostel Florenc nebo mateřskou školu Ekolandia. Držitele ocenění vybrala široká veřejnost a stala se jím společnost Skanska.

Odborná porota rozhodovala o kategorii jednotlivců. Jejím rozhodnutím ocenění Bílá vrána získal Pavel Sysala (na snímku) za svůj inspirativní přístup k životu.

Pamětní plakety a drobné ceny byly oceněným předány v majestátních prostorách Karlínského spektra. Na programu bylo inspirativní úvodní slovo zakladatelek společnosti yourchance, slyšeli jsme i silné životní příběhy nominovaných. Své pěvecké vystoupení si pro tuto příležitost připravily i děti z Dětského domova v Žatci. Slavnostní atmosféru podtrhly autorské písně nadějné kapely Mimosféry. Mezi hosty nechyběla ani patronka projektu Začni správně, herečka Eva Josefíková (na snímku).

Oceněným ze srdce gratulujeme. Také děkujeme všem přítomným za podporu a celému yourchance týmu za práci, kterou přípravám celé akce věnoval.

Nikola Jančíková

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3