INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Co se stane, když spojíte zájem o prostředí, v němž žijeme, inovativní přístup a snahu o nalezení úspor? Odpověď zní – projekt Živé ostrovy, který vytvořili ze společnosti RWE Gas Storage Radek Osička a Josef Šedivý z podzemního zásobníku plynu (PZP) Dolní Dunajovice.

Cílem projektu je změnit přístup k travnatým plochám v majetku RWE a vytvořit z nich místa, která budou důležitou součástí lokálního ekosystému. Jednoduše řečeno, běžný průmyslový areál se také může stát „živým ostrovem“, který je vhodným místem pro život různých druhů rostlin a hmyzu.

„Při práci na jednom z úkolů v rámci projektu Matrix, jímž byla úspora nákladů na údržbu travnatých ploch a ochranných pásem plynovodů a sond, jsme využili zkušenosti z naší včelařské praxe. Uvědomili jsme si totiž, že běžné travnaté plochy v areálech PZP mohou přispět jak ke zlepšení životního prostředí, tak k úspoře nákladů, “ říká Radek Osička, hlavní ekolog RWE Gas Storage. Ve výsledku není nutné na těchto plochách sekat trávu a vysazený luční biotyp přiláká řadu živočichů a nové rostliny. Koncepce celého projektu byla připravena ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny.

„První část pilotního projektu již proběhla za účasti kolegů z PZP Dolní Dunajovice, PZP Tvrdonice a dokonce i našich dětí. Budeme samozřejmě velmi rádi, pokud se připojí další společnosti RWE a provozy, “ dodává Josef Šedivý, geolog PZP Dolní Dunajovice.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3