INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Co se stane, když spojíte zájem o prostředí, v němž žijeme, inovativní přístup a snahu o nalezení úspor? Odpověď zní – projekt Živé ostrovy, který vytvořili ze společnosti RWE Gas Storage Radek Osička a Josef Šedivý z podzemního zásobníku plynu (PZP) Dolní Dunajovice.

Cílem projektu je změnit přístup k travnatým plochám v majetku RWE a vytvořit z nich místa, která budou důležitou součástí lokálního ekosystému. Jednoduše řečeno, běžný průmyslový areál se také může stát „živým ostrovem“, který je vhodným místem pro život různých druhů rostlin a hmyzu.

„Při práci na jednom z úkolů v rámci projektu Matrix, jímž byla úspora nákladů na údržbu travnatých ploch a ochranných pásem plynovodů a sond, jsme využili zkušenosti z naší včelařské praxe. Uvědomili jsme si totiž, že běžné travnaté plochy v areálech PZP mohou přispět jak ke zlepšení životního prostředí, tak k úspoře nákladů, “ říká Radek Osička, hlavní ekolog RWE Gas Storage. Ve výsledku není nutné na těchto plochách sekat trávu a vysazený luční biotyp přiláká řadu živočichů a nové rostliny. Koncepce celého projektu byla připravena ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny.

„První část pilotního projektu již proběhla za účasti kolegů z PZP Dolní Dunajovice, PZP Tvrdonice a dokonce i našich dětí. Budeme samozřejmě velmi rádi, pokud se připojí další společnosti RWE a provozy, “ dodává Josef Šedivý, geolog PZP Dolní Dunajovice.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Zima s otazníkem

    Dříve trápilo vlekaře jen počasí. Teď jsou na tom hůř. Musí se navíc vyrovnat s omezeními v souvislosti s nepříznivou epidemickou situací. Zatímco podnikatelé musí plánovat a rozhodovat se s předstihem, totéž i hosté horských chat a milovníci zimních sportů, vláda vydává rozhodnutí ze dne na den a šmahem ruší předešlé sliby. Nikdo teď neví, zda vůbec dovolí lidem odjet do Krkonoš, Orlických hor, na Šumavu, do Jeseníků, Beskyd… a trávit tam společně vánoční svátky. Za takových podmínek, kdy vzniká mnoho neznámých a ubývá jistot, se vlastně ani úspěšně podnikat nedá. Avšak kdo odepíše celou zimní sezonu, odepíše značné investice, ten už se té další nemusí dožít. Co za této složité situace lidem poradit? Mít v rozhodování šťastnou ruku, nepropadat panice a věřit, že na to nejhorší nedojde.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2021

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Porušování práv k duševnímu vlastnictví a IP mediace 19. listopad 2021

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) v roce 2019 zveřejnil na svých webových stránkách studii, kterou provedl ve spolupráci s Evropským patentovým úřadem (EPO), a mimo jiné konstatoval, že vzhledem k vysoké hodnotě práv duševního vlastnictví představuje jejich porušování velmi lukrativní trestnou činnost, která má za následek značné náklady pro vlastníky práv a hospodářství obecně. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3