INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Soutěž Ekologický oskar letos přináší souboje dvou nominovaných projektů v každé kategorii a rozdává ceny hlasující veřejnosti v celkové hodnotě čtvrt milionu korun. Stačí vybrat svého favorita v on-line hlasování a zapojit se do tipovací soutěže. Ve hře je auto ŠKODA Citigo k ročnímu užívání zdarma či elektrospotřebiče od MIELE.

Každý může hlasovat pro jeden ze dvou nominovaných projektů v kategoriích Obec, Kutil, Firma, Mládež a Stavba a soutěžit například o auto. „Pro vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé hlasovat až do 30. září. Na hlasující čeká spousta zajímavých odměn v podobě sušičky prádla i podlahového vysavače Miele, tou hlavní je pak roční zápůjčka vozu ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemní plyn,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže. Pokud se lidé budou chtít zapojit do soutěže o ceny, stačí při hlasování správně tipovat, kdo se stane celkovým vítězem a jaký bude celkový počet hlasujících.

Podpořit je možné až pět soutěžních projektů. V kategorii Obec může veřejnost hlasovat pro fond úspor energie města Litoměřice, proti němuž stojí projekt zaměřený na přístup k životnímu prostředí v Haňovicích. Společnost Slavona uspěla v kategorii Firma s certifikovanými českými posuvnými dveřmi pro pasivní domy a o vítězství se utká s energeticky soběstačným hotelem s farmou v Choťovicích. V kategorii Mládež mohou lidé hlasovat pro Ekotým školáků ze Zbiroha, kteří chrání životní prostředí, nebo pro projekt putovní expozice zvaný Dětské experimentárium. V kategorii Kutil soupeří Jaromír März s vlastnoručně vyrobenými ekologickými dopravními prostředky s Jiřím Tomanem a jeho technickou soutěží pro kutily v každém věku.

V letošní nové soutěžní kategorii Stavba byla nominována unikátní rekonstrukce secesní vily v Poděbradech a dům nad vodopádem v Telči. Lidé mohou vítězné projekty vybírat na webových stránkách www.ekologickyoskar.cz a navíc svými hlasy pomoci získat úsporné osvětlení Základní a mateřské škole a sportovní hale v Trhových Svinech. „Společnost E.ON totiž za každého hlasujícího přispěje 10 korun na realizaci osvětlení v obci, která sama Ekologického oskara získala v roce 2012,“ dodává Glaserová.

V soutěži mají také šanci uspět všechny doposud nezrealizované projekty zaměřené na úsporu energií či ochranu životního prostředí. Do kategorie Nápad je možné projekty přihlašovat až do 15. srpna.

O soutěži Ekologický oskar

Soutěž Ekologický oskar je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. V rámci soutěže jsou oceňovány projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence soutěž přilákala přes 1 500 projektů. Více informací o soutěži a možnost přihlášení svého projektu najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.

O společnosti E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak 65.000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 %.

Partneři soutěže Ekologický oskar 2016

Iniciátor soutěže v ČR:  Energetická společnost E.ON

Partneři:                                  

Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Accolade s.r.o.

ŠKODA AUTO a.s.

CETELEM ČR, a.s.

Miele, spol. s r.o.

HORNBACH BAUMARKT CS spol. s r.o.

Vaillant Group Czech s.r.o.

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3