INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

 MG 7673 EditMísto Velikonoc polovina května – brány Parku Mirakulum se kvůli covid-19 a s ním spojenými vládními opatřeními otevřely s měsíčním zpožděním. Koronaviru navzdory ale sezona probíhá nad očekávání, a protože meteorologové předpovídají teplé září i krásné babí léto, bude i dlouho pokračovat.

„S novinkami zpravidla přicházíme na jaře, když park otevíráme po zimní přestávce, ale vzhledem k letošní mimořádné situaci chceme našim návštěvníkům a příznivcům nadělit malý dárek i teď,“ říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum, a zve na ukázku unikátní výstavy soch z Galerie ocelových figurín, které jsou vyrobené ze železného šrotu, jenž by jinak skončil v odpadu. „Obří auto, dinosaurus nebo motorka ve skutečné velikosti a další jsou poskládané z velkých ocelových plátů i z malinkých šroubečků a jsou skutečně nádherné,“ popisuje Jiří Antoš.

Sochy najdete v budově dílniček poblíž lanového centra, která letos dostala nový industriální vzhled a rozšířila svou nabídku. Děti si zde mohou vyzkoušet například interaktivní lezeckou stěnu, malování na obličej nebo si ozdobit tričko či polštářek. „Dílničky otevíráme dle provozní doby parku a počasí a nemusíte se bát, že vaše děti výrobu nezvládnou a odejdou s nezdarem. Vždy zde najdou zručné slečny a dámy, které jim pomohou,“ říká Jiří Antoš a připomíná ještě jednu letošní novinku: „V gastrozoně u Hotovek jsme na začátku září, kdy park slavil osmé narozeniny, otevřeli hrací dům pro nejmenší. Děti si zde mohou vyzkoušet nejrůznější profese. Je tu škola, doktor, dílna, byt, obchod nebo policejní stanice s vězením.“

 U nás jste v bezpečí 

„Aktuální opatření proti šíření nemoci covid-19 se parku sice nedotýkají, jsme totiž o outdoorový provoz a většina aktivit se odehrává pod širým nebem,“ uvádí Jiří Antoš. Přesto park myslí na bezpečí a komfort svých návštěvníků. „Vstupenky si lze koupit předem on-line, aby se lidé zbytečně netísnili před 119060382 391919501797144 9123691526091272753 nvstupem do parku. Denně probíhá dezinfekce všech prostor, které slouží návštěvníkům, se zvláštním důrazem na sociální zařízení. K tomuto účelu používáme dezinfekční prostředky s virucidním účinkem, sociální zařízení navíc každou noc dezinfikujeme ozónem. Návštěvníkům je všude k dispozici dezinfekce, ochrana úst a nosu, dezinfekci rukou a ochranné rukavice lze zakoupit i na místě v naší prodejně suvenýrů,“ vypočítává některá z opatření Jiří Antoš.
A dobrá zpráva na konec – Mirakulum bude letos v provozu až do 1. listopadu. V září je park otevřený denně od 10 do 18 hodin, v říjnu to pak bude o víkendech, svátcích, a hlavně po celé podzimní prázdniny – 28. října až 1. listopadu.

Pár dat a čísel z parku

* Park byl otevřen v září 2012, měl rozlohu zhruba sedm hektarů a první stavbou v něm byl hrad. Ten se stal jeho symbolem. Postupně se rozrostl na dnešních 10 hektarů a dvě stě atrakcí.
* Za dobu existence parku prošlo jeho branami více než milion návštěvníků.
* Přes zimu je park zavřený, navštívit ho můžete od dubna do 1. listopadu.
* Zábavně-naučný park není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině – najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Od léta 2015 také Vodní svět a oázy s vodními hříčkami.
* V parku je 870 metrů podzemních chodeb – podzemní chodby najdete pod Hradem, v Lesním městě, kde je jich nejvíce (310 metrů), či v areálu Gaudí.
* 2539 metrů čtverečních parku zabírají gastrozóny.
*Autorem všech atrakcí je kolektiv parku Mirakulum, za vizuální podobou stojí výtvarnice Lucie Kozelská. Jejich nápady realizují mimo jiné i odsouzení z nedaleké věznice Jiřice.
* V parku celoročně pracuje do 30 lidí, v sezoně pak přibývá několik desítek brigádníků.


Více na www.mirakulum.cz , na www.facebook.com/ParkMirakulum  nebo na https://www.instagram.com/park_mirakulum/

(tz)

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE