INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

 MG 7673 EditMísto Velikonoc polovina května – brány Parku Mirakulum se kvůli covid-19 a s ním spojenými vládními opatřeními otevřely s měsíčním zpožděním. Koronaviru navzdory ale sezona probíhá nad očekávání, a protože meteorologové předpovídají teplé září i krásné babí léto, bude i dlouho pokračovat.

„S novinkami zpravidla přicházíme na jaře, když park otevíráme po zimní přestávce, ale vzhledem k letošní mimořádné situaci chceme našim návštěvníkům a příznivcům nadělit malý dárek i teď,“ říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum, a zve na ukázku unikátní výstavy soch z Galerie ocelových figurín, které jsou vyrobené ze železného šrotu, jenž by jinak skončil v odpadu. „Obří auto, dinosaurus nebo motorka ve skutečné velikosti a další jsou poskládané z velkých ocelových plátů i z malinkých šroubečků a jsou skutečně nádherné,“ popisuje Jiří Antoš.

Sochy najdete v budově dílniček poblíž lanového centra, která letos dostala nový industriální vzhled a rozšířila svou nabídku. Děti si zde mohou vyzkoušet například interaktivní lezeckou stěnu, malování na obličej nebo si ozdobit tričko či polštářek. „Dílničky otevíráme dle provozní doby parku a počasí a nemusíte se bát, že vaše děti výrobu nezvládnou a odejdou s nezdarem. Vždy zde najdou zručné slečny a dámy, které jim pomohou,“ říká Jiří Antoš a připomíná ještě jednu letošní novinku: „V gastrozoně u Hotovek jsme na začátku září, kdy park slavil osmé narozeniny, otevřeli hrací dům pro nejmenší. Děti si zde mohou vyzkoušet nejrůznější profese. Je tu škola, doktor, dílna, byt, obchod nebo policejní stanice s vězením.“

 U nás jste v bezpečí 

„Aktuální opatření proti šíření nemoci covid-19 se parku sice nedotýkají, jsme totiž o outdoorový provoz a většina aktivit se odehrává pod širým nebem,“ uvádí Jiří Antoš. Přesto park myslí na bezpečí a komfort svých návštěvníků. „Vstupenky si lze koupit předem on-line, aby se lidé zbytečně netísnili před 119060382 391919501797144 9123691526091272753 nvstupem do parku. Denně probíhá dezinfekce všech prostor, které slouží návštěvníkům, se zvláštním důrazem na sociální zařízení. K tomuto účelu používáme dezinfekční prostředky s virucidním účinkem, sociální zařízení navíc každou noc dezinfikujeme ozónem. Návštěvníkům je všude k dispozici dezinfekce, ochrana úst a nosu, dezinfekci rukou a ochranné rukavice lze zakoupit i na místě v naší prodejně suvenýrů,“ vypočítává některá z opatření Jiří Antoš.
A dobrá zpráva na konec – Mirakulum bude letos v provozu až do 1. listopadu. V září je park otevřený denně od 10 do 18 hodin, v říjnu to pak bude o víkendech, svátcích, a hlavně po celé podzimní prázdniny – 28. října až 1. listopadu.

Pár dat a čísel z parku

* Park byl otevřen v září 2012, měl rozlohu zhruba sedm hektarů a první stavbou v něm byl hrad. Ten se stal jeho symbolem. Postupně se rozrostl na dnešních 10 hektarů a dvě stě atrakcí.
* Za dobu existence parku prošlo jeho branami více než milion návštěvníků.
* Přes zimu je park zavřený, navštívit ho můžete od dubna do 1. listopadu.
* Zábavně-naučný park není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině – najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Od léta 2015 také Vodní svět a oázy s vodními hříčkami.
* V parku je 870 metrů podzemních chodeb – podzemní chodby najdete pod Hradem, v Lesním městě, kde je jich nejvíce (310 metrů), či v areálu Gaudí.
* 2539 metrů čtverečních parku zabírají gastrozóny.
*Autorem všech atrakcí je kolektiv parku Mirakulum, za vizuální podobou stojí výtvarnice Lucie Kozelská. Jejich nápady realizují mimo jiné i odsouzení z nedaleké věznice Jiřice.
* V parku celoročně pracuje do 30 lidí, v sezoně pak přibývá několik desítek brigádníků.


Více na www.mirakulum.cz , na www.facebook.com/ParkMirakulum  nebo na https://www.instagram.com/park_mirakulum/

(tz)

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE