INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

PS Brno 01S produkcí z výrobních hal v pražské Vinoři se vyjma zahraničních metropolí potkáte i napříč městy České republiky. Brno finančním objemem své objednávky letos pokořilo u Pražské strojírny svůj rekord. Součástí zakázky pro druhé největší město Česka je 37 výměn a 37 výhybkových systémů, žlábkovací profily a další drobné náhradní díly. Dodávka je součástí projektu Šalinou na kampus.

Zakázka tvořila 29 tramvajových výměn odbočného rádiusu 50 m, dále tři výměny odbočného rádiusu 100 m, dvě výměny odbočného rádiusu 150 m a tři splítkové rozřazovací výměny délky 9,4 m. K výměnám bylo dodáno 21 motorizovaných výhybkových systémů VSP-1-K a 16 ks manuálních výhybkových systémů VS-20. Součástí zakázky bylo i 120 m žlábkovacího profilu Spurrillenschiene S49 (nazýván Krug) a drobné náhradní díly. „Polovina z naší letošní celkové produkce je zasmluvněna naší mateřské společnosti Dopravnímu podniku hlavního města Prahy. Čtvrtinu pak tvoří export plus doplňková výroba, druhou čtvrtinu zbytek České republiky. Dodávka pro město Brno je letos svým finančním objemem rekordní,“ řekl Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s. „Ačkoliv v Brně jezdí šaliny, na naše výrobky jim pasují tak jako tak,“ dodal.

Výrobky jsou určeny pro novostavbu tramvajové tratě z ulice Osová na Kampus. Jde o součást projektu Šalinou na Kampus, který je realizovaný pod záštitou Ministerstva dopravy a Evropské unie. Projekt si klade za cíl zjednodušení, zrychlení a zefektivnění hromadné dopravy v Brně. Výhybky povedou na nově budovanou tramvajovou trať a do taktéž nově budovaného tramvajového tunelu. Po zprovoznění celé stavby získá oblast Kampusu přímé tramvajové spojení s hlavním nádražím v Brně. Další významná část dodávky bude určena pro tramvajový trojúhelník u kulturního centra Semilasso a pro běžnou údržbu tramvajových tratí.
Objednavatelem zakázky jsou Dopravní stavby Brno a.s., které jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších stavebních firem v oblasti tramvajových tratí v Brně. Díky této zakázce se město Brno stává pro Pražskou strojírnu dalším letošním českým rekordmanem. Dodávky pro česká města tvoří letos značnou část výroby Pražské strojírny. První příčku drží město Plzeň, jelikož dodávka pro plzeňskou Vozovnu Slovany je jednoznačně nejvýznamnější a největší zakázkou roku.

(tz)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3