INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

nsmail 9Kaufland je jediným obchodním řetězcem, v němž se česká rajčata prodávají v dostatečném množství také v zimních měsících. Odebírá totiž 80 % produkce z Agro Kadaň, jediného velkého pěstitele v ČR, který i díky tomu, že pro výkon využívá odpadní teplo z nedaleké elektrárny, své skleníky nezavřel.

„Spolupráce s tímto lokálním dodavatelem, který díky moderním technologiím produkuje poctivou českou zeleninu nepřetržitě, nám zajistí česká rajčata po celou zimu. Zákazníci mohou mít rajče utržené ze skleníku v obchodě už do 24 hodin,“ řekl Jaroslav Strejc, vedoucí oblasti nákupu ovoce zelenina Kaufland ČR.

Většina skleníků, v nichž se v Česku pěstují rajčata, musela kvůli drahým energiím přerušit provoz. V obchodech tak v zimních měsících tuzemská rajčata téměř nebudou. „Všechny skleníky, mimo Agro Kadaň a jednoho jednohektarového skleníku na Olomoucku, jsou na zimu vypnuté bez produkce,“ potvrdil Jaroslav Strejc.

Výjimkou je pěstitel Lukáš Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nonstop. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadní teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin čmeláky.
Agro Kadaň pro Kaufland přes zimu vypěstuje stovky tun českých rajčat. „Přes zimu budeme od tohoto dodavatele nabízet rajčata keříková, koktejlová a cherry Maruška. Tento produkční mix nám zajistí 80 % našich běžných objemů českých rajčat,“ doplnil Jaroslav Strejc.

Lukáš Rázl je jedním z příkladů úspěšné spolupráce společnosti Kaufland s regionálními dodavateli. Česká keříčková rajčata jsou dodávána do prodejen Kaufland pod značkou Naše rajče. Prvních 16 000 sazenic zasadili v kadaňském skleníku v říjnu 2019. První dodávka zralých rajčat do prodejen přišla v předvánočním čase ještě téhož roku. Skleník je vybudován tak, aby odpovídal nejvyšším standardům ekologického pěstování. „Nejzásadnější je zralost a čerstvost. To má vliv na chuť a vůni plodů. Kvalita čerstvě utržených rajčat se nedá s těmi dováženými srovnávat. Zralá rajčata jsou nejen červená, ale mají i úplně jinou chuť, vůni a zdaleka jiné nutriční hodnoty,“ sdělil Lukáš Rázl z Agro Kadaň.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3