INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Novinka z Innovation Parku Jihomoravského inovačního centra (JIC) pomůže lidem lépe chránit vlastní majetek. Inkubovaná společnost NIXOR vyvinula zámkovou vložku, která jako jediná na trhu odolá rozlomení. Významně tak překonává normy pro nejvyšší bezpečnostní třídu 4. Od dnešního dne je k dispozici ve více než 90 prodejnách na území celé České republiky.

Podle statistik pojišťoven dochází k vloupání v bytech a nemovitostech nejčastěji v podzimních měsících – zejména v říjnu a listopadu .

Podle evropských statistik vstupují zloději do objektů hlavními dveřmi

Průzkum provedený ve Velké Británii zjistil, že nejčastěji vstupují pachatelé do bytu či nemovitosti přes vstupní dveře (70 %), z toho 37 % zlodějů vylomí zámek. Standardně používanou profilovou cylindrickou vložku překonávají zloději rozlomením, odvrtáním nebo vyhmatáním (otevřením planžetou). Obdobné statistiky uvádí také Policie České republiky . Britská studie dále upozorňuje, že zloděj před vloupáním vždy hodnotí, zda je daný cíl hlídaný a jak je zabezpečený. Nejdůležitějšími aspekty, které zloděje odrazují od vloupání, jsou dle studie alarmy, bezpečnostní zámky, kolemjdoucí a psi.

Zabezpečení majetku je v Česku stále nízké

Zámkové cylindrické vložky poskytující ochranu proti vyhmatání planžetou, odvrtání a vyklepání vložky (tzv. bumpingu) spadají do nejvyšší bezpečnostní kategorie s označením 4. České domácnosti ale kupují ze 70 procent bezpečnostní vložky střední třídy 3, které nenabízí dostatečnou ochranu proti překonání výše zmíněnými způsoby. Pouze 30 procent Čechů investuje do vložky bezpečnostní třídy 4.

Ze statistik Policie České republiky vyplývá, že v roce 2011 bylo v průměru denně vykradeno 8 rodinných domků, 7 bytů a 7 víkendových chat. Objasnit se podařilo pouze každé čtvrté vloupání. Celková škoda na majetku dosáhla téměř 1,2 miliardy korun.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3