INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
100_6905Slavnostním přestřižením pásky předal veřejnosti novou plnicí stanici CNG v Lounech starosta Jan Kerner společně s jednatelem RWE Plynoprojekt, s.r.o. Janem Rumlem a předsedou představenstva Dopravního podniku Ústeckého kraje, a.s., Michalem Jerglem. Předcházelo tomu setkání všech aktérů v historické budově Barokního špitálu, odkud se vydali do areálu Dopravního podniku Ústeckého kraje, kde je nová „plnička" umístěna. Plnící technologie BOHLEN DOYEN slouží k rychlému plnění tlakových nádrží autobusů, osobních i užitkových vozidel. Dopravní podnik Ústeckého kraje provozuje v Lounech 14 CNG autobusů, a jak se ukázalo v následujících hodinách po slavnostním zahájení provozu, v regionu je i nemálo osobních vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn.

Provozovatelem této již desáté své stanice CNG je RWE Plynoprojekt, s.r.o., a kromě autobusů DPÚK Louny zde mohou tankovat denně mezi 5. až 22. hodinou osobní a užitková vozidla. Stanice je zapojena do karetního systému CNG, což umožňuje její bezobslužný provoz. Lounská plnicí stanice stlačeného zemního plynu je již 33. v České republice, přičemž do roku 2020 by jich mělo být kolem tří stovek.

Předpokladem dynamického růstu počtu vozidel poháněných zemním plynem je rostoucí cena klasických paliv, omezené zásoby ropy a růst jejich cen na světových trzích i škodlivé emise. Ve prospěch širšího využívání zemního plynu v dopravě hovoří řada faktů, například nejnovější zjištění jeho obrovských zásob v severních oblastech Ruské federace, téměř nulové emise, a díky tomu státem regulovaná spotřební daň a v neposlední řadě i širší nabídka sériově vyráběných technicky zdařilých CNG vozidel, jejichž obliba postupně roste. Podle posledních odhadů by do roku 2020 mělo v Evropě jezdit kolem 23,5 milionu CNG vozidel, z toho u nás přibližně 300 až 350 tisíc. Provozování vozidel na stlačený zemní plyn je především velkou výzvou pro firmy, od velkých až po střední, malé i živnostníky, v zájmu výrazných úspor provozních nákladů.

(no)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3