INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Česká interiérová společnost Ahrend, která patří do holandského koncernu Royal Ahrend NV, právě dokončila svůj dosud nejprestižnější projekt v oblasti centrální Afriky. V hlavním městě Gabonu, Liberville, vybavil Ahrend Centrum postgraduálního vzdělávání lékařů pro centrální Afriku. Hotelové, administrativní a konferenční prostory byly osazeny nábytkem za více než 10 milionů korun. Kromě toho se Ahrend připravuje také na rekonstrukci největší nemocnice v zemi.

„Zakázka pro lékařské centrum v Liberville patří z našeho pohledu k nejnáročnějším, ale zároveň k nejprestižnějším počinům v Africe. Z pohledu dodavatele je určitě výjimečná také tím, že Ahrend se postaral o kompletní vybavení administrativní i hotelové části objektu," řekl o zakázce Jan Petrák, ředitel Ahrendu pro region střední a východní Evropa, Blízký Východ a Afrika.

Na africkém kontinentu působí skupina Ahrend už přes 10 let. Rukopis holandské interiérové společnosti najdeme od Egypta až po Jihoafrickou Republiku, mimo jiné například v Nigérii nebo Ghaně. Posledním dokončeným projektem je instalace interiérů do dvoupatrové budovy Centra postgraduálního vzdělávání lékařů pro centrální Afriku v Gabonském hlavním městě Liberville. Centrum slouží jako vzdělávací prostor pro lékařské kapacity z celé centrální Afriky a vybavením a úrovní si nezadá s podobnými špičkovými centry v Evropě. Generálním dodavatelem stavby byla rakouská společnost VAMED, která má v této oblasti pod patronátem několik dalších projektů.

Do administrativní části budovy dodal Ahrend vybavení přednáškových sálů pro 200 osob, dále nábytek pro IT učebny, knihovny a kanceláře personálu. V ubytovacím komplexu moderního hotelového typu se jednalo o vybavení 40 hotelových pokojů i společenských prostor. Montáž probíhala v náročných podmínkách při teplotách převyšující 35 stupňů Celsia a za permanentní vysoké vlhkosti vzduchu. Také kvůli tomu musel Ahrend použít speciální materiály odolné proti extrémním klimatickým podmínkám.

„Každá zakázka má pro nás význam, ovšem nejvíc si vážím těch, které se podaří zvládnout v náročných podmínkách. V tomto případě to byl velmi krátký termín plnění, již zmíněné extrémní klima a v neposlední řadě podmínky pro montáž, kdy zároveň finišovala snad všechna řemesla, která se stavbou centra měla co společného," dodal s úsměvem při vzpomínkách na libervillský projekt Jan Petrák.

Pevnou pozici Ahrendu v Africe dokumentuje i nově získaná zakázka, a to na instalaci interiérového vybavení pro největší nemocnici v zemi – Central Hospital v Liberville. V současnosti probíhá v České republice výroba interiérového vybavení a montáž by měla proběhnout na konci letošního léta. „Vzhledem k dlouhým přepravním dobám a vleklým celním procedurám v Africe jsme neponechali nic náhodě a s vývojem nábytku pro centrální libervillskou nemocnici jsme začali dlouho před podpisem kontraktu. Kromě toho probíhají také intenzivní jednání o zakázkách v dalších afrických regionech. Konkrétně Nigerie je v posledních letech extrémně zajímavý trh, další potenciální projekty se rýsují v Jižní Africe, Keni a Egyptě," uzavírá Jan Petrák.

O společnosti

Royal Ahrend NV je odborníkem v oblasti řešení kancelářských interiérů, patří mezi pět největších výrobců kancelářského nábytku v Evropě. Ahrend, jehož centrála se nachází v nizozemském Amsterdamu, má podnikatelské aktivity po celém světě včetně České republiky, prostřednictvím vlastních poboček v jednotlivých zemích i formou úspěšných partnerství s lokálními společnostmi. Jeho zastoupení se nachází v zemích Beneluxu, střední a východní Evropy, Německu, Velké Británii, Španělsku, Rusku, USA a Spojených arabských emirátech. Více na www.ahrend.com.

Gabon leží na západním pobřeží rovníkové Afriky.Pro zemi jsou typické rozsáhlé deštné pralesy s bohatou faunou i flórou. Orná půda zabírá pouze něco málo přes 1%, proto je pro tuto rovníkovou zemi mnohem důležitější průmysl. Gabon je jednou z nejbohatších států Afriky, a to díky bohatým ropným nalezištím. Zisky plynou zemi také z těžby dřeva a manganových rud.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE