INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Česká interiérová společnost Ahrend, která patří do holandského koncernu Royal Ahrend NV, právě dokončila svůj dosud nejprestižnější projekt v oblasti centrální Afriky. V hlavním městě Gabonu, Liberville, vybavil Ahrend Centrum postgraduálního vzdělávání lékařů pro centrální Afriku. Hotelové, administrativní a konferenční prostory byly osazeny nábytkem za více než 10 milionů korun. Kromě toho se Ahrend připravuje také na rekonstrukci největší nemocnice v zemi.

„Zakázka pro lékařské centrum v Liberville patří z našeho pohledu k nejnáročnějším, ale zároveň k nejprestižnějším počinům v Africe. Z pohledu dodavatele je určitě výjimečná také tím, že Ahrend se postaral o kompletní vybavení administrativní i hotelové části objektu," řekl o zakázce Jan Petrák, ředitel Ahrendu pro region střední a východní Evropa, Blízký Východ a Afrika.

Na africkém kontinentu působí skupina Ahrend už přes 10 let. Rukopis holandské interiérové společnosti najdeme od Egypta až po Jihoafrickou Republiku, mimo jiné například v Nigérii nebo Ghaně. Posledním dokončeným projektem je instalace interiérů do dvoupatrové budovy Centra postgraduálního vzdělávání lékařů pro centrální Afriku v Gabonském hlavním městě Liberville. Centrum slouží jako vzdělávací prostor pro lékařské kapacity z celé centrální Afriky a vybavením a úrovní si nezadá s podobnými špičkovými centry v Evropě. Generálním dodavatelem stavby byla rakouská společnost VAMED, která má v této oblasti pod patronátem několik dalších projektů.

Do administrativní části budovy dodal Ahrend vybavení přednáškových sálů pro 200 osob, dále nábytek pro IT učebny, knihovny a kanceláře personálu. V ubytovacím komplexu moderního hotelového typu se jednalo o vybavení 40 hotelových pokojů i společenských prostor. Montáž probíhala v náročných podmínkách při teplotách převyšující 35 stupňů Celsia a za permanentní vysoké vlhkosti vzduchu. Také kvůli tomu musel Ahrend použít speciální materiály odolné proti extrémním klimatickým podmínkám.

„Každá zakázka má pro nás význam, ovšem nejvíc si vážím těch, které se podaří zvládnout v náročných podmínkách. V tomto případě to byl velmi krátký termín plnění, již zmíněné extrémní klima a v neposlední řadě podmínky pro montáž, kdy zároveň finišovala snad všechna řemesla, která se stavbou centra měla co společného," dodal s úsměvem při vzpomínkách na libervillský projekt Jan Petrák.

Pevnou pozici Ahrendu v Africe dokumentuje i nově získaná zakázka, a to na instalaci interiérového vybavení pro největší nemocnici v zemi – Central Hospital v Liberville. V současnosti probíhá v České republice výroba interiérového vybavení a montáž by měla proběhnout na konci letošního léta. „Vzhledem k dlouhým přepravním dobám a vleklým celním procedurám v Africe jsme neponechali nic náhodě a s vývojem nábytku pro centrální libervillskou nemocnici jsme začali dlouho před podpisem kontraktu. Kromě toho probíhají také intenzivní jednání o zakázkách v dalších afrických regionech. Konkrétně Nigerie je v posledních letech extrémně zajímavý trh, další potenciální projekty se rýsují v Jižní Africe, Keni a Egyptě," uzavírá Jan Petrák.

O společnosti

Royal Ahrend NV je odborníkem v oblasti řešení kancelářských interiérů, patří mezi pět největších výrobců kancelářského nábytku v Evropě. Ahrend, jehož centrála se nachází v nizozemském Amsterdamu, má podnikatelské aktivity po celém světě včetně České republiky, prostřednictvím vlastních poboček v jednotlivých zemích i formou úspěšných partnerství s lokálními společnostmi. Jeho zastoupení se nachází v zemích Beneluxu, střední a východní Evropy, Německu, Velké Británii, Španělsku, Rusku, USA a Spojených arabských emirátech. Více na www.ahrend.com.

Gabon leží na západním pobřeží rovníkové Afriky.Pro zemi jsou typické rozsáhlé deštné pralesy s bohatou faunou i flórou. Orná půda zabírá pouze něco málo přes 1%, proto je pro tuto rovníkovou zemi mnohem důležitější průmysl. Gabon je jednou z nejbohatších států Afriky, a to díky bohatým ropným nalezištím. Zisky plynou zemi také z těžby dřeva a manganových rud.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3