INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
CSOB_logoČSOB a Poštovní spořitelna uvádějí pro své klienty významnou inovaci v oblasti internetových plateb. Od září 2011 zavádí novou službu zabezpečení internetových plateb kartou (3D Secure), která ještě lépe ochrání platební kartu nejen při placení na internetu. Celý proces ověřování platby bude nyní rozšířen o jednorázové heslo zaslané přímo na mobilní telefon klienta. ČSOB a Poštovní spořitelna nabízí toto chytré řešení zcela zdarma.

„Služba zabezpečení internetových plateb kartou prostřednictvím technologie 3D Secure zajistí našim klientům mnohem vyšší úroveň bezpečí při internetových transakcích. Jde o velice jednoduchý a přitom nesmírně účinný způsob ochrany při placení po síti," popsal Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB. Platba samotná probíhá tak, jako doposud. Po zadání bezpečnostních údajů karty však klientovi dorazí na mobil ještě ověřovací SMS klíč, kterým platbu potvrdí.

Bezpečné platby kartou s technologií 3D Secure podporují všechny české internetové obchody. „Protože se jedná o mezinárodní standard, také v řadě zahraničních internetových obchodů lze potvrdit platbu SMS heslem," doplnil Peter Demjanovič.

V případě, že by se někomu podařilo zkopírovat obvyklé údaje z karty (číslo, datum expirace, CVV / CVC kód), nemůže s nimi v zabezpečeném e-shopu bez autorizační SMS zaplatit. Stejným způsobem chrání služba klienta proti zneužití na internetu při ztrátě či odcizení platební karty. Veškeré údaje při platbě jsou navíc zadávány přímo bance, nikoli obchodníkovi.

Internetové platby kartou potvrzené SMS heslem jsou tedy srovnatelně bezpečné jako transakce v internetovém bankovnictví. Klient si navíc může nastavit speciální limit pro placení kartou na internetu. Pokud nechce kartu k platbám na internetu používat vůbec, má zároveň možnost tyto platby jednoduše zakázat.

Aktivace služby zabezpečení internetových plateb kartou je velice jednoduchá. Zákazníci si ve svém internetovém bankovnictví nebo na obchodním místě pouze nastaví číslo mobilního telefonu pro zasílání SMS hesla. Funkce je poté během chvíle zprovozněna. Nastavené číslo je možné samozřejmě kdykoli změnit.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3