INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Češi jsou šetřivý národ, což se velice dobře ukazuje na velké oblibě používání různých slevových serverů, kde se dá kupovat za skupinové ceny s výraznou slevou.  Stále více roste také obliba internetových porovnávačů cen zboží a služeb a pomalu se tak i v tomto segmentu přibližujeme západním trhům. Online porovnávač cen zboží www.srovname.cz přináší několik zajímavých tipů a rad jak a k čemu porovnávače při vašich nákupech na internetu využívat.

Co je to vůbec internetový porovnávač cen?
Je to internetová stránka nebo aplikace, která sdružuje stovky až tisíce internetových obchodů a přehledně jejich nabídky řadí podle různých kritérií (cena zboží nebo služby, dostupnost, certifikáty kvality).

Podle průzkumu Srovname.cz stráví zákazník při separátním hledání na několika internetových obchodech zhruba 30 minut u internetu. Pokud využije porovnávač cen jako je např. Srovname.cz, může se doba strávená u internetu zkrátit stonásobně na pouhou půlminutu. „Většina českých uživatelů internetu zatím stále při nakupovaní na internetu a hledání zboží navštěvuje velmi zdlouhavě jednotlivé e-shopy, které zná, a složitě si porovnává ceny hledaného produktu před tím, než se rozhodne pro nákup. Tento zdlouhavý proces už je dle mého názoru v dnešní době přežitek a porovnávače cen toto udělají automaticky za vás - vše rychle a přehledně během tří kliknutí za několik desítek vteřin namísto několika desítek minut složitého prohledávání s nejistým výsledkem,“ popisuje ředitel projektu Srovname.cz David Folprecht.

Jaké jsou hlavní výhody porovnávačů cen pro uživatele?
Šetří peníze    - při nákupu vybavení do domácnosti můžete ušetřit až několik tisíc Kč
Šetří čas     - zákazník nemusí dlouze hledat nejlepší cenu na internetu, vše má na jedno kliknutí.
Záruka kvality    - porovnávače cen sdružují většinou pouze prověřené a kvalitní e-shopy
Poradenství    - na porovnávačích cen existují služby, které radí uživatelům, např. jak vybrat správný fotoaparát, co vše nakoupit před svatbou nebo co pořídit pokud čekáte přírůstek do vaší rodiny, apod..

V ČR v roce 2010 využívalo internetové porovnávače přibližně 10 % internetových nakupujících. Například v sousedním Německu je to až 60 % nakupujících.

Kolik tím můžu ušetřit?
Díky porovnávačům cen se dá ušetřit i několik tisíc korun. Jako modelový příklad uvádíme nákup rotopedu, televize, mobilního telefonu a ledničky.

Název    Kategorie    Nejlevnější    Nejdražší    Rozdíl %    Ušetříte
Samsung UE32C6000    LED televizor    13 099 Kč    17 483 Kč    25%    4 384 Kč
Nokia N8    Mobilní telefon     9 389 Kč    14 197 Kč    34%    4 808 Kč
Elektrolux ERB 36300 X    Chladnička    10 398 Kč    13 301 Kč    22%    2 903 Kč
Insportline Omega    Rotoped    17 990 Kč    24 990 Kč    28%    7 000 Kč
CELKEM ušetříte        50 876 Kč    69 971 Kč     27%    19 095 Kč
Zdroj: Srovnáme.cz


O službě Srovname.cz:
Srovname.cz je internetová služba, která umožňuje rychlé a přehledné porovnání cen českých obchodů na internetu. Srovname.cz je na trhu od roku 2006 a od roku 2009 také na Slovensku. Srovnává přes 200 000 položek zboží z více než tisícovky nejvýznamnějších obchodů na českém internetu. Do srovnání cen zahrnuje pouze prověřené obchody, kterým uděluje vlastní certifikát kvality Srovname.cz Spolehlivý obchod, který zaručuje, že obchod splňuje nejen zákonné podmínky, ale nákup je tu rychlý, bezpečný a bezproblémový. Registrovaným uživatelům nabízí například možnost hlídání ceny, hodnocení výrobků a diskusi o výrobcích s ostatními uživateli. Provozovatelem stránek www.srovname.cz je společnost SROVNAME, s.r.o.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3