INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Češi jsou šetřivý národ, což se velice dobře ukazuje na velké oblibě používání různých slevových serverů, kde se dá kupovat za skupinové ceny s výraznou slevou.  Stále více roste také obliba internetových porovnávačů cen zboží a služeb a pomalu se tak i v tomto segmentu přibližujeme západním trhům. Online porovnávač cen zboží www.srovname.cz přináší několik zajímavých tipů a rad jak a k čemu porovnávače při vašich nákupech na internetu využívat.

Co je to vůbec internetový porovnávač cen?
Je to internetová stránka nebo aplikace, která sdružuje stovky až tisíce internetových obchodů a přehledně jejich nabídky řadí podle různých kritérií (cena zboží nebo služby, dostupnost, certifikáty kvality).

Podle průzkumu Srovname.cz stráví zákazník při separátním hledání na několika internetových obchodech zhruba 30 minut u internetu. Pokud využije porovnávač cen jako je např. Srovname.cz, může se doba strávená u internetu zkrátit stonásobně na pouhou půlminutu. „Většina českých uživatelů internetu zatím stále při nakupovaní na internetu a hledání zboží navštěvuje velmi zdlouhavě jednotlivé e-shopy, které zná, a složitě si porovnává ceny hledaného produktu před tím, než se rozhodne pro nákup. Tento zdlouhavý proces už je dle mého názoru v dnešní době přežitek a porovnávače cen toto udělají automaticky za vás - vše rychle a přehledně během tří kliknutí za několik desítek vteřin namísto několika desítek minut složitého prohledávání s nejistým výsledkem,“ popisuje ředitel projektu Srovname.cz David Folprecht.

Jaké jsou hlavní výhody porovnávačů cen pro uživatele?
Šetří peníze    - při nákupu vybavení do domácnosti můžete ušetřit až několik tisíc Kč
Šetří čas     - zákazník nemusí dlouze hledat nejlepší cenu na internetu, vše má na jedno kliknutí.
Záruka kvality    - porovnávače cen sdružují většinou pouze prověřené a kvalitní e-shopy
Poradenství    - na porovnávačích cen existují služby, které radí uživatelům, např. jak vybrat správný fotoaparát, co vše nakoupit před svatbou nebo co pořídit pokud čekáte přírůstek do vaší rodiny, apod..

V ČR v roce 2010 využívalo internetové porovnávače přibližně 10 % internetových nakupujících. Například v sousedním Německu je to až 60 % nakupujících.

Kolik tím můžu ušetřit?
Díky porovnávačům cen se dá ušetřit i několik tisíc korun. Jako modelový příklad uvádíme nákup rotopedu, televize, mobilního telefonu a ledničky.

Název    Kategorie    Nejlevnější    Nejdražší    Rozdíl %    Ušetříte
Samsung UE32C6000    LED televizor    13 099 Kč    17 483 Kč    25%    4 384 Kč
Nokia N8    Mobilní telefon     9 389 Kč    14 197 Kč    34%    4 808 Kč
Elektrolux ERB 36300 X    Chladnička    10 398 Kč    13 301 Kč    22%    2 903 Kč
Insportline Omega    Rotoped    17 990 Kč    24 990 Kč    28%    7 000 Kč
CELKEM ušetříte        50 876 Kč    69 971 Kč     27%    19 095 Kč
Zdroj: Srovnáme.cz


O službě Srovname.cz:
Srovname.cz je internetová služba, která umožňuje rychlé a přehledné porovnání cen českých obchodů na internetu. Srovname.cz je na trhu od roku 2006 a od roku 2009 také na Slovensku. Srovnává přes 200 000 položek zboží z více než tisícovky nejvýznamnějších obchodů na českém internetu. Do srovnání cen zahrnuje pouze prověřené obchody, kterým uděluje vlastní certifikát kvality Srovname.cz Spolehlivý obchod, který zaručuje, že obchod splňuje nejen zákonné podmínky, ale nákup je tu rychlý, bezpečný a bezproblémový. Registrovaným uživatelům nabízí například možnost hlídání ceny, hodnocení výrobků a diskusi o výrobcích s ostatními uživateli. Provozovatelem stránek www.srovname.cz je společnost SROVNAME, s.r.o.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3