INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Přední poradenská společnost RSM TACOMA sleduje chystaný koncept reforem Evropské Unie (EU) v oblasti auditu. Předložené návrhy jako nižší míra závislosti auditovaných subjektů na tzv. velké čtyřce největších auditorských firem, přehlednost auditů, integrace v rámci EU a vytvoření jednotného trhu statuárních auditů, nebo povinné rotace auditu nastolují auditorským firmám hodně otázek. Jak se plánované změny projeví na trhu?

Monika Marečková, Managing Partner RSM TACOMA, situaci komentuje následovně: „Navrhované změny podle nás bohužel nepřinesou výrazně kvalitnější audit nebo zpřehlednění trhu. Obáváme se, že původní pozitivní záměr EU na zvýšení konkurenceschopnosti auditorského trhu a kvality poskytovaných služeb zastíní některé konkrétní návrhy jako například zavedení čistě auditorských firem, které by mohly poskytovat jiné poradenské služby maximálně do výše 10 procent auditorského honoráře u klienta. To je pro auditorské společnosti špatná zpráva. Další otázkou je povinná rotace auditu. V zásadě s ní souhlasíme, ale nejsme zastánci příliš agresivních opatření předepisujících změnu auditora každých šest let."

O plánovaných změnách na auditním trhu se vyjádřila také Jean Stephens, výkonná ředitelka celosvětové poradenské sítě RSM International: „Jsme přesvědčeni, že je zapotřebí přijmout ne jedno, ale celý balíček opatření. Nadále se musíme soustředit na dodržování vysokých standardů při poskytování auditorských služeb, z čehož budou mít prospěch jak investoři, tak ostatní klíčové zainteresované strany."

RSM International vítá otevření demokratické debaty a bude se na tomto procesu aktivně podílet a provede detailní analýzu jednotlivých návrhů a jejich celkového dopadu na trh s auditorskými službami, přičemž vezme v potaz také potřeby investorů, veřejný zájem a profesi jako takovou.

(tz)

Slovo ke dni

  • Představy a realita

    Inovují malé a střední firmy. V korporacích bývá silný byrokratický aparát, jenž se postará o to, aby dobré nápady nešly zavést do praxe, nebo se jejich implementace nekonečně táhla. Tvrdí to místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ing. Karel Dobeš, a má samozřejmě pravdu. A jak dodává jeho kolegyně Pavla Břečková, inovace je otázka přežití. Proto mohou menší podnikatelé konkurovat gigantům s obrovským kapitálem a dlouhou tradicí. Je zajímavé, že z nedávného průzkumu vyšlo zjištění, podle něhož 44 procent dotázaných nikdy nevyužije v podnikání robotizaci a digitalizaci. Ovšem v praxi se ukazuje, že nějakou formu digitálních technologií už uplatňují téměř všichni. Někdy, zdá se, sama realita překonává naše představy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Visegrádský patentový institut a Smlouva o patentové spolupráci 28. srpen 2019

Jak získat patentovou ochranu v zahraničí za využití řízení podle mezinárodní Smlouvy o patentové spolupráci bylo naznačeno v článku, který byl na tomto místě uveřejněn minulý měsíc. Zdůrazněnými výhodami popsaného systému bylo zejména získání času na přípravu a rozhodování, zda, a ve kterých státech, usilovat na základě jediné podané patentové přihlášky o patentovou ochranu. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE