INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
Přední poradenská společnost RSM TACOMA sleduje chystaný koncept reforem Evropské Unie (EU) v oblasti auditu. Předložené návrhy jako nižší míra závislosti auditovaných subjektů na tzv. velké čtyřce největších auditorských firem, přehlednost auditů, integrace v rámci EU a vytvoření jednotného trhu statuárních auditů, nebo povinné rotace auditu nastolují auditorským firmám hodně otázek. Jak se plánované změny projeví na trhu?

Monika Marečková, Managing Partner RSM TACOMA, situaci komentuje následovně: „Navrhované změny podle nás bohužel nepřinesou výrazně kvalitnější audit nebo zpřehlednění trhu. Obáváme se, že původní pozitivní záměr EU na zvýšení konkurenceschopnosti auditorského trhu a kvality poskytovaných služeb zastíní některé konkrétní návrhy jako například zavedení čistě auditorských firem, které by mohly poskytovat jiné poradenské služby maximálně do výše 10 procent auditorského honoráře u klienta. To je pro auditorské společnosti špatná zpráva. Další otázkou je povinná rotace auditu. V zásadě s ní souhlasíme, ale nejsme zastánci příliš agresivních opatření předepisujících změnu auditora každých šest let."

O plánovaných změnách na auditním trhu se vyjádřila také Jean Stephens, výkonná ředitelka celosvětové poradenské sítě RSM International: „Jsme přesvědčeni, že je zapotřebí přijmout ne jedno, ale celý balíček opatření. Nadále se musíme soustředit na dodržování vysokých standardů při poskytování auditorských služeb, z čehož budou mít prospěch jak investoři, tak ostatní klíčové zainteresované strany."

RSM International vítá otevření demokratické debaty a bude se na tomto procesu aktivně podílet a provede detailní analýzu jednotlivých návrhů a jejich celkového dopadu na trh s auditorskými službami, přičemž vezme v potaz také potřeby investorů, veřejný zájem a profesi jako takovou.

(tz)

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

Vladimír Mařík kopie

Motivovaní lidé neznají překážek 3. červenec 2020

Český respirátor získal evropskou certifikaci Zdá se to až neuvěřitelné. Je to ale skutečnost. Znova se potvrdilo, jak velký je potenciál lidí, co všechno dokážou a jak významně mohou zasáhnout do dějin technologií nebo třeba organizace práce. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE