INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Divadlo_zdroj_TopFly-czAktuální poptávku po zájezdech ovládají last minute nabídky. S nákupem dovolené totiž Češi vyčkávají opravdu až na poslední chvíli a to bez ohledu na přebranost nabídek. Nejvíce jdou na odbyt destinace Turecko, společně s Chorvatskem a Bulharskem, Itálií, Egyptem a Řeckem. Potvrzují to i prodejní čísla cestovní kancelář TopFly.cz, která se specializuje na Tureckou riviéru.

Podle zástupců cestovní agentury TopFly.cz je letos vysoká poptávka po co nejlevnějších zájezdech. Češi vyčkávají na last minute nabídky. Ačkoli objednat last minute je možné zpravidla 3 týdny před odletem, lidé se rozhodují co nejpozději. „Zájem se zvyšuje snížením ceny. Klienti objednávají zájezdy na poslední chvíli, vyčkávají, zdali se zájezd ještě nezlevní," potvrzuje jednatel společnosti TopFly.cz Martin Vaněk. Důvodem je dle jeho slov finanční situace zájemců, kteří netuší, jestli budou mít v blízké budoucnosti dostatek peněz i jistota, že si budou moci vzít v práci dovolenou. Případný nákup odkládají navzdory riziku přebranosti nabídek.

Letní zájezdy jsou až o 30 % levnější

Rekordně levné last minute jsou letos do Turecka. Ceny osmidenních leteckých zájezdů se pohybují od 5980 Kč. Nejoblíbenější jsou čtyřhvězdičkové až pětihvězdičkové hotely s polopenzí nebo all inclusive.

Obecně platí, že čím později zájemci zájezd zakoupí, tím vyšší je sleva. Je nutné počítat s tím, že ačkoli je cena pro zákazníka nejdůležitější, ne vždy se v last minute nabídce vyskytují kvalitní hotely, jelikož se jedná o doprodej posledních volných kapacit. Takže zákazník musí volit vždy poměr cena a kvalita. Zájezdy last minute jsou v prodeji od května. Touto formou se v Česku ročně prodá 40 procent dovolených, tedy přibližně 900 tisíc zájezdů.

Ačkoli sezona teprve začíná, oproti loňsku zaznamenala cestovní agentury TopFly.cz zvýšené prodeje až o 15 %. Největší zájem je tradičně o Tureckou rivéru. Zejména o pobyty na Turecké riviéře spojené s pobytem v termálních lázních a výletem na Pamukkale v jihozápadním Turecku.

Nejvíce zahraničních dovolených stráví Češi letos stejně jako vloni v Chorvatsku. Velký zájem je o Turecko, Bulharsko a Itálii. Svou pozici si opět získává Egypt, navzdory riziku stávek a demonstrací. Ačkoli je levnější i Řecko, zatím o něj není taková poptávka.

Zvýšený zájem o all inclusive

Češi pochopili, že za stejnou cenu mohou mít plnohodnotnou dovolenou. Nabídky s all inclusive nebo ultra inclusive vyjdou rodinu na dovolené často levněji než při samostatném nákupu jídla a pití. „Zájem o all inclusive má opravdu stoupající tendenci a tomu i přizpůsobujeme naši nabídku," říká jednatel společnosti TopFly.cz Martin Vaněk s tím, že ceny nápojů v dané destinaci a jejich spotřeba v horkých letních dnech může být citelným náporem pro peněženky. „Kohoutková" voda v některých destinacích často není pitná. Na dosah nemusejí být ani obchody s potravinami. Mít tedy veškerou konzumaci již v ceně zájezdu se pak může vyplatit až o 5 tisíc korun na osobu, v tropických destinacích pak dokonce dvojnásobně.

Více informací na našich kontaktech nebo na http://www.topfly.cz/

O společnosti TopFly.cz

Cestovní kancelář vlastněná výhradně českými majiteli. Specializuje se na zimní dovolenou (lyžařské zájezdy do Rakouska a Itálie) a na Tureckou riviéru – pobyt u moře spojený s výletem na Pamukkale a pobytem v termálních lázních. Nabízí také eurovíkendy v Istanbulu. Více najdete na webových stránkách http://www.topfly.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3