INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Čeští exportéři neočekávají od budoucí vlády žádné výraznější zlepšení a podporu českého vývozu. Vyplývá to z průzkumu, který Asociace exportérů provedla 14. listopadu na již XI. Exportním fóru, kam se sjeli přední čeští exportéři.Žádnou zásadní změnu od právě sestavované vlády neočekává 35 % tuzemských vývozců, mírně optimistických je 31 % oslovených exportérů. Výraznou změnu směrem k lepšímu předpokládá pouze 10 % z nich, naopak mírné zhoršení podmínek pro export předvídá 22 % exportérů, zásadní změny k horšímu pak 2 % vývozců.

Práce budoucí vlády? Na lepší trojku

„Výsledky šetření jasně ukazují, že exportéři nemají vůči budoucí vládě žádná přehnaná očekávání a predikují jen velmi mírné nebo vůbec žádné zlepšení co do jejího vlivu na podnikatelské prostředí. Předpokládají, že vláda bude pracovat v průměru na lepší trojku, pokud by ji hodnotili jako ve škole,“ říká Otto Daněk, místopředseda Asociace exportérů.

Podmínky nutné k podpoře exportu

Účastníci XI. Exportního fóra se zároveň shodli na 3 podmínkách, které pomohou českému exportu a současně souvisí s aktivitami budoucí vlády a dalších orgánů. „V prvé řadě bychom uvítali stabilní právní a daňové prostředí s minimálním množstvím legislativních změn a nezvyšování daňové zátěže pro podniky. Druhou podmínkou je vybudování a udržování antikorupčního prostředí a důsledné trestání jakýchkoliv nepravostí, protože dochází k fatálním ztrátám, a to nejen ve státním rozpočtu,“ shrnuje předseda Asociace exportérů Jiří Grund. „Třetí podmínkou je kurz koruny nad hranicí 26 korun za euro,“ dodává k nedávnému opatření centrální banky.

Očekávání exportérů od právě sestavované vlády:

10 % - očekává velké zlepšení proti minulé vládě

31 % - mírné zlepšení

35 % - neočekává žádnou změnu

22 % - očekává mírné zhoršení

2 %   - očekává výrazné zhoršení

 Vyjádření exportérů k intervenci ČNB:

41 % s intervencí ČNB na oslabení koruny souhlasí

41 % nemá vyhraněný názor

18 % s intervencí nesouhlasí

Aktivity Asociace exportérů

Asociace exportérů vznikla v roce 2002 s cílem zachovat a zvyšovat konkurenceschopnost tuzemských firem, zejména těch exportních. Zástupci Asociace sledují tendence a vývoj legislativy Evropské unie a upozorňují na možná rizika pro Českou republiku. Členové Asociace posilují komunikaci s vládou při přípravě proexportních opatření a upevňují i vztahy se zástupci České národní banky. Asociace spolupracuje rovněž se špičkovými analytiky na tvorbě ukazatelů, které vyjadřují vliv tuzemských exportních společnosti na ekonomiku České republiky. Sdružení exportních firem současně již devátým rokem pořádá pro firmy Exportní fórum.

www.asociaceexporteru.cz

Slovo ke dni

  • O pořádku a dalších povinnostech

    Pořádek musí být, jinak by vojáci lezli na Karláku po stromech jako opice. To platilo a platí dodnes. A nad dodržováním disciplíny bdí úřady. Finanční správa si své povinnosti vzala natolik s srdci, že se rozhodla lustrovat i svatební hostiny. Kdo na nich byl, kolik toho snědl, a především, byly-li splněny veškeré povinnosti vůči státní pokladně. Zpovídat se měli novomanželé. Jenže věc se provalila, ukázala se jako přílišné zasahování do soukromí, a díky médiím máme na světě pěkný skandál. Jen se divím, že se nad praktiky byrokratů v dnešní době ještě někdo pozastavuje. Vždyť je jich už tolik a všude kolem nás, že se v tom nevyznají vykonatelé práva ani zákonodárci. Při vyhlašování soutěže Absurdita roku vždy člověk žasne, co všechno lze vymyslet na svobodného občana a co všechno v naší zemi úředníkům projde. Ale že není nic nového pod...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE