INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem
CSOB_logoJak dlouho očekávaná přednáška šéfa americké centrální banky Bernankeho, tak hurikán Irene nakonec "napáchali" na americké ekonomice a finančních trzích jen minimum škod. Pokud jde o hurikán, tak částečně zasáhl New York, avšak město zdá se přežilo nepřízeň počasí bez větších škod, takže burziáni by měli dorazit do práce a normálně začít obchodovat. Co se pak týká Bernakeho a jeho páteční přednášky v Jackson Hole - ta prakticky nic nového nepřinesla až na jednu nepatrnou poznámku, díky níž akciové trhy vystřelily vzhůru. Šéf Fedu totiž uvedl, že její zářijová schůze o nastavení měnové politiky bude dvoudenní, takže centrální bankéři budou mít více času si svoje kroky lépe vyargumentovat. Z tohoto pohledu může být tento týden plný klíčových událostí, které mohou, s ohledem na to co Bernanke řekl, trhy nastartovat jedním či druhým směrem.

Kromě naprosto klíčových dat z amerického trhu práce to bude nepochybně i velmi důležitý předstihový ukazatel podnikatelské nálady z amerického průmyslu (ISM), který se velmi pravděpodobně propadne do teritoria indikující recesi, resp. negativní růst ekonomiky. To by mohlo ještě více zvýšit sázky na to, že Fed opravdu přikročí k dalšímu kolu expanze. Jakou by pak mohl mít tento stimul podobu, to by mohl naznačit podrobný zápis z posledního zasedání Fedu, který by měl být zveřejněn v úterý odpoledne. V pátek totiž Bernanke trhům rovněž prozradil, že již na srpnovém zasedání se taková diskuse vedla - jen jak se zdá nebyla dotažena do konce.

Jan Čermák

Analytik ČSOB

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE