INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
clip_image002Češi nejvíce oceňují na službách poradenské společnosti osobní přístup ke klientům. Uvedlo to více než 43% respondentů průzkumu veřejného mínění na téma „Kvalita finančních služeb a spokojenost zákazníků", který zrealizovala v srpnu 2011 výzkumná agentura SANEP.

Další vlastností, kterou respondenti na poradenských společnostech oceňují, je odbornost poradců, které firma zaměstnává a jejich prestiž v oboru, toto kritérium uvedlo více než 12% dotázaných.

Co byste nejvíce ocenili/oceňujete na službách poradenské společnosti?

Výzkum realizovala agentura SANEP od 28. července do 10. srpna 2011 na respondentním vzorku 3 879 lidí ve věku 25-55 let.

Zdá se, že v praxi se lidé však s naplněním svých požadavků nesetkávají. Služby finančních poradců označují respondenti v 30% jako nedůvěryhodné.

Na otázku, v jaké oblasti by nejvíce uvítali radu odborníka, respondenti ve 30% odpovídali, že by neupřednostnili žádnou oblast, ale měli by zájem o správu komplexního portfolia (tedy nejen financí, ale i investic, realit a daní).

Většina poradenských společností na českém se trhu se však zaměřuje na poradenství v oblasti financí. Poradenství, které zahrnuje všechny tyto oblasti, na tuzemském trhu nabízí pouze několik firem.

„V současnosti se firmy v oblasti poradenství zaměřují přednostně primárně na finance. Pro klienty je však stále důležitější správa komplexního portfolia, které zahrnuju jak finance, tak i nemovitosti, reality a daňové poradenství," řekl ředitel poradenské společnosti Stone & belter Ing. Mojmír Urbánek.

Výzkum realizovala agentura SANEP od 28. července do 10. srpna 2011 na respondentním vzorku 3 879 lidí ve věku 25-55 let.

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE