INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Společnost CCB – Czech Credit Bureau zveřejnila nejnovější analýzy osobních bankrotů, ze kterých vyplývá, že v září bylo vyhlášeno 978 osobních bankrotů, což je o 152 případů méně než v předchozím měsíci. Ve srovnání s údaji za září roku 2010 to bylo o 401 osobních bankrotů více. V období leden až září 2011 bylo vyhlášeno 8 265 osobních bankrotů, což je o téměř 4 000 případů (93 %) více než ve stejném období loňského roku.

„Dynamika osobních bankrotů je ve srovnání s firemními i nadále vysoká, avšak postupně se snižuje," řekla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

V září bylo podáno 1 508 návrhů na osobní bankrot. To je o 44 případů více než v předchozím měsíci a o 753 více než v září roku 2010. Za devět měsíců letošního roku bylo podáno 11 142 návrhů na osobní bankrot, tedy o 5 299 případů (91 %) více než ve stejném období loňského roku.

„Relace mezi počtem osobních bankrotů a počtem návrhů na ně se postupně snižuje. V lednu 2010 se vyhlášené osobní bankroty na návrzích na ně podílely 83 %, v září letošního roku to bylo již jen 65 %. Doba od přijetí návrhu na osobní bankrot a jeho vyhlášením se tak postupně prodlužuje. Je však stále mnohem nižší než u firemních bankrotů," dodala Věra Kameníčková.

Osobní bankroty v jednotlivých krajích

Z celkového počtu osobních bankrotů vyhlášených v září letošního roku se jich nejvíce týkalo obyvatel Ústeckého kraje (142 případů). Vysoký počet vykázal i kraj Moravskoslezský (131 případů). Na druhé straně pouze 22 osobních bankrotů bylo v tomto měsíci vyhlášeno v kraji Vysočina a 33 osobních bankrotů v Jihočeském kraji.

Ústecký kraj dosáhl i vysokého počtu osobních bankrotů v období ledna až září 2011, a to 1 266 případů. První místo však obsadil kraj Moravskoslezský s počtem osobních bankrotů jen o málo vyšším (1 283 případů). Nejméně osobních bankrotů bylo v tomto období vyhlášeno ve Zlínském kraji (309 případů), v Pardubickém kraji (316 případů) a v Jihočeském kraji (320 případů).

Nejrychlejší meziroční růst (leden až září 2010 a 2011) zaznamenal Karlovarský kraj (růst o 275 %), jen o něco pomaleji se zvyšoval počet osobních bankrotů v Plzeňském kraji (růst o 266 %). V žádném kraji se počet osobních bankrotů meziročně nesnížil. Nejnižší přírůstek vykázal Pardubický kraj (růst o 40 %) a kraj Liberecký (růst o 41 %).

Kraje se od sebe liší počtem obyvatel. V přepočtu na 10 000 obyvatel kraje dosáhl nejvyššího počtu osobních bankrotů za devět měsíců roku 2011 Karlovarský kraj (184 případů) a s odstupem za ním pak Ústecký kraj (151 případů). Třetí byl Královéhradecký kraj se 118 osobními bankroty připadajícími na 10 000 obyvatel. Tyto tři kraje jsou tedy osobním bankrotem nejvíce ohroženy. Z hlediska nejnižšího počtu zvítězila Praha, ve které na 10 000 obyvatel připadlo pouze 21 osobních bankrotů. S odstupem za ní se pak umístil kraj Vysočina, ve kterém bylo 29 osobních bankrotů v přepočtu na 10 000 obyvatel.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE