INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Direct_pojistovna_logoVíce než polovina řidičů se v případě, že je jejich vůz poškozen při dopravní nehodě, spoléhá na služby svého oblíbeného servisu. Svépomocí si podle průzkumu DIRECT Pojišťovny své auto opravuje dnes už jen 5 % řidičů. Od toho, jak a kde hodlá řidič své auto opravit, se také odvíjí výběr způsobu výplaty pojistného plnění. Ať si však klient vybere úhradu rozpočtem nebo hrazení fakturou přímo do servisu, DIRECT Pojišťovna mu garantuje plnění do 48 hodin od uzavření pojistné události.

„Volba likvidace škody na vozidle rozpočtem je vhodná zejména pro majitele vozidel, kteří jsou schopni opravit si vozidlo sami, za pomoci šikovných známých nebo s využitím služeb oblíbeného neznačkového servisu. Pokud klient své auto pravidelně opravuje jen ve značkovém servisu, je pro něj naopak výhodnější zvolit variantu likvidace pojistné události na základě faktury. Rychlost výplaty pojistného plnění je však v obou případech pro klienty klíčová, což potvrzují i výsledky výzkumu spokojenosti klientů. Právě díky plnění do 2 dnů od uzavření pojistné události získala DIRECT Pojišťovna vynikající průměrné hodnocení 4,8 na pětibodové stupnici spokojenosti" řekla Kateřina Krásová, tisková mluvčí DIRECT Pojišťovny.

Z výzkumu DIRECT Pojišťovny vyplývá, že 53 % řidičů využije k opravě svého auta po dopravní nehodě servisu, do kterého jezdí pravidelně. Zhruba každý šestý dotázaný si nechá servis doporučit od rodinných příslušníků. Na doporučení rodiny více dají ženy, které jej uvedly ve 32 % odpovědí (oproti mužům s 9 %). 11 % řidičů se řídí doporučením svých známých. Stejné množství řidičů si nechá servis doporučit od své pojišťovny. Pouze 3 % dotázaných se spoléhá na radu asistenční služby. K opravě svého vozu vlastními silami se pak odhodlá pouze 5 % řidičů.

Právě v případech, kdy se řidiči rozhodnou opravit si vůz svépomocí, je nejvýhodnější likvidace škody rozpočtem. V tom případě pojišťovna provede kalkulaci opravy a potřebné prostředky poskytne přímo klientovi. V případě plnění rozpočtem je zpravidla řešení celého procesu likvidace rychlejší. Odpadá zde totiž čas, kdy pojišťovna čeká na vystavení a zaslání faktury servisem.

Druhým způsobem likvidace, který lze obecně doporučit především řidičům, kteří navštěvují výhradně značkový servis, je hrazení fakturou přímo do servisu. Ideální je spojení likvidace na základě faktury s tzv. „krycím dopisem", na jehož základě poskytne pojišťovna pojistné plnění přímo na účet servisu. Klient pak autoservisu uhradí pouze případnou spoluúčast, DPH (je-li plátcem) apod. Pokud je vůz již opraven, pojišťovna proplatí předložené faktury přímo klientovi. Varianta likvidace na základě faktury je samozřejmě možná i v případě opravy v neznačkovém servisu – konečné rozhodnutí, jakou možnost zvolí, je na řidiči.

Jaký servis byste využil(a) v případě dopravní nehody?

DIRECT Pojišťovna vstoupila na český trh 21. května 2007 s přímým prodejem autopojištění. Nejdříve nabízela povinné ručení, které v srpnu 2007 doplnila o havarijní pojištění. V dubnu 2009 rozšířila portfolio svých produktů o pojištění majetku a odpovědnosti občanů a od podzimu 2010 nabízí klientům také cestovní pojištění. V červnu 2011 získala DIRECT Pojišťovna ocenění Pojišťovací inovátor v soutěži Hospodářských novin, a to za svoji revoluční službu AutoHELP, kterou představila klientům v září 2010. Vlastníkem DIRECT Pojišťovny, a.s. se v červnu 2009 stala britská pojišťovací skupina RSA Insurance Group Plc.

Historie RSA sahá až do roku 1710, kdy byla ve Velké Británii založena společnost Sun Fire Office, která je považována za jednu z nejstarších pojišťoven na světě a nyní je nedílnou součástí RSA Group. Více než třísetletá tradice v pojišťovnictví činí z RSA jednu z nejstarších a nejvýznamnějších mezinárodních pojišťovacích skupin. Má 23 000 zaměstnanců a více než 20 milionů zákazníků po celém světě. Své produkty a služby nabízí ve více než 130 zemích světa, např. ve Velké Británii, Skandinávii, Kanadě, Irsku, Asii, na Středním východě, v Latinské Americe a ve střední a východní Evropě. V rámci svých celosvětových aktivit je skupina RSA velmi aktivní i na poli společenské odpovědnosti, charity a ochrany životního prostředí. Na konci roku 2009 uzavřela RSA tříleté partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund).

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3