INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Kia_Naimo_exterior_1Kia Motors Corporation ukázala světu další premiéru. Na autosalonu v Soulu se představil koncept elektromobilu Naimo. Název konceptu je odvozen z korejského slova "Ne-mo" (vyslovuje se 'Neh-Mo'), což odkazuje na hranatý, čtvercový tvar vozu. Koncept Naimo, který se řadí mezi elektrické crossovery, navrhl mezinárodní tým designérů Kia v Soulu. Charakterizují jej především jeho jednoduché linie a mohutný, muskulaturní vzhled.

Celkově jednoduchý design je zvýrazněn řadou nápadných detailů. Je to například čelní sklo zaoblené kolem A sloupků karoserie, asymetrické střešní okno či přední a zadní světlomety tvořené bodovými LED. Jedinečnost konceptu korunuje finální povrchová úprava vozu v nefritové barvě.

V případě konceptu Naimo byly použity různé inovativní technologie, a to i v zájmu zachování čistoty designu. Naimo například nemá na předním skle tradiční stěrače. Jejich funkci v tomto případě zastávají vysokotlaké vzduchové trysky umístěné na spodní hraně čelního skla. Konvenční zpětná zrcátka byla rovněž nahrazena. Obraz dění za vozem zprostředkují miniaturní kamery integrované v A-sloupcích karoserie.

Interiér konceptu byl navržen tak, aby navozoval pocit klidu. Nabízí kvalitní, řemeslně dokonale zpracované materiály. Pro výplně dveří a na celou podlahu byl použit korejský dub, k čalounění výplně stropu posloužil korejský papír Han-ji. S těmito tradičními prvky v interiéru jdou ruku v ruce ultra moderní technologie, jako například přístrojový štít na bázi TOLED displeje (transparentní displej z organických elektroluminiscenčních diod) nebo úplná konektivita s různými externími přístroji.

Naimo měří na délku 3.890 mm. Velkorysý rozvor 2.647 mm, šířka 1.844 mm a výška 1.589 mm spolu s krátkými převisy zajišťují v kabině dostatek místa v oblasti hlavy, nohou i ramen všech cestujících.

Koncept Naimo nemá B-sloupky. Vzadu zavěšené zadní dveře se otevírají proti směru jízdy a umožňují snadný a komfortní přístup do kabiny. Natřikrát dělené víko zavazadlového prostoru zase poskytuje bezvadný přístup a snadné uložení zavazadel různé velikosti.

Naimo pohání elektromotor typu PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor) s maximálním výkonem 80 kW (109 k) a maximálním točivým momentem 280 Nm, což umožňuje dosažení maximální rychlosti 150 km/h.

Dvojice baterií (celkem 27 kWh) je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru a využívá inovativní LiPoly technologii (Li-Ion Polymer). Na jedno nabití ujede Naimo až 200 km. V režimu rychlého dobíjení lze baterii nabít na 80 procent své kapacity za 25 minut. V rámci běžného dobíjecího cyklu je 100 procent kapacity dosaženo po pěti a půl hodinách.

Společnost KIA Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 50 000 vozů.

Nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě Kia Motors Corporation byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Skupina Hyundai-Kia Automotive Group, do které patří, se řadí mezi největší světové výrobce automobilů, klade si za cíl probojovat se na první příčky. V současnosti produkuje ve 13 výrobních a montážních závodech v 9 zemích světa téměř 2 000 000 vozidel ročně.

Automobily jsou prodávány prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 172 zemích celého světa. Kia má dnes 42 000 zaměstnanců.

Kia Motors je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalových organizací FIFA a UEFA.

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE