INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Pod názvem Expres 24 spustila společnost BENZINA první kompletně samoobslužnou čerpací stanici na českém trhu. Expres 24 je v provozu od 1. dubna ve Vysokém Mýtě. Zároveň BENZINA testuje dvě v sousedních zemích úspěšné značky čerpacích stanic – STAR (značka známá v Německu) a ORLEN (polská značka působící i na litevském trhu). Prodávat budou paliva společnosti BENZINA. Ta klade dlouhodobě velký důraz na kvalitu pohonných hmot, a proto podporuje většinu aktuálních změn v legislativě, které směřují proti šizení zákazníků a daňovým únikům. Zároveň BENZINA navrhuje dopracovat úpravu povinného zveřejňování výsledků kontrol ČOI tak, aby nemohly být zaměňovány drobné nedostatky s vážnými vadami.

IMG_0155„Pro skupinu Unipetrol je BENZINA klíčovým maloobchodním kanálem s velkým ekonomickým přínosem. BENZINA je v České republice prakticky synonymem pro paliva a čerpací stanici, má obrovskou tradici a kvalifikaci již od roku 1958 a rozsáhlou síť poboček. Navíc můžeme být hrdí na kvalitu našich paliv, které v nezávislých testech patří vždy mezi špičku na trhu," uvedl Piotr Chełmiński, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unipetrol.

Samoobslužná čerpací stanice Expres 24

„Expres 24 je první skutečně plně samoobslužná čerpací stanice v ČR. Zákazníci u ní mohou načerpat naše kvalitní palivo rychleji a také levněji, protože díky úspoře nákladů můžeme u Expres 24 nabízet nižší ceny," řekl Martin Durčák, jednatel společnosti BENZINA.

Čerpací stanice Expres 24 je v provozu od 1. dubna ve Vysokém Mýtě. Řidičům je k dispozici nonstop a mohou u ní natankovat kvalitní paliva Natural 95 a Diesel TOP Q ze sortimentu společnosti BENZINA. Platit mohou nyní platebními kartami, v blízké budoucnosti budou zavedeny i hotovostní platby prostřednictvím peněžních automatů na stojanech.

„Věříme, že zákazníci budou na novou technologii reagovat pozitivně a jsme připraveni instalovat další samoobslužné čerpací stanice na několik desítek vytipovaných míst," dodal Martin Durčák.

Test konceptů Orlen a Star

Od dubna do konce roku 2011 budou testovány čerpací stanice Orlen a Star, které vznikly transformací sedmi původních stanic BENZINA. Tento dvojitý strategický test by měl ukázat, zda může být takovýto koncept v České republice úspěšný. „Testujeme reakci zákazníků na dva koncepty s různými značkami, cenami, vybavením obchodů a gastronomií," komentoval novinku Martin Durčák.

Čerpací stanice Orlen jsou určeny primárně zákazníkům zaměřeným na nadstandardní kvalitu produktů a služeb. Nabízena budou stejná paliva, která jsou standardně v nabídce stanic Benzina plus, tedy včetně prémiových paliv Verva. Orlen je značka velmi dobře známá na polském a litevském trhu, kde její logo nese více než tisíc čerpacích stanic. V ČR budou v provozu celkem tři stanice Orlen, a to ve Velké Dobré, v Chomutově a v Mnichově Hradišti.

Nabídka čerpacích stanic Star je více cílena na zákazníky, kteří se rozhodují především podle ceny. Tento řetězec pochází původem z Německa a čítá okolo 500 čerpacích stanic. Star bude nabízet standardní kvalitní paliva z nabídky společnosti BENZINA. Dvě stanice Star budou umístěny v Praze 9, další dvě v Novém Městě nad Metují a v Hořicích v okrese Jičín.

Změny v legislativě a kvalita paliv

Společnost BENZINA vítá aktuální změny v legislativě, které mají za cíl více chránit spotřebitele a zamezit daňovým únikům. Jde především o novelu zákona o pohonných hmotách a čerpacích stanicích č. 311/2006 Sb. a novelu zákona o DPH pod č. 47/2011 Sb.

Česká obchodní inspekce bude mít nově povinnost zveřejňovat seznam čerpacích stanic, jejichž vzorky nevyhověly kontrolám kvality paliv. „Tato úprava však musí být ještě dopracována. Podle její současné podoby totiž bude ČOI uvádět na jednom seznamu čerpací stanice, u kterých byl zjištěn jen drobný nedostatek, společně s těmi, jejichž palivo může reálně poškodit motor nebo životní prostředí. Poctiví prodejci paliv, u kterých dojde jen k drobné nesrovnalosti, tím mohou být poškozeni," uvedl k tomu Martin Durčák.

V roce 2011 doposud všechny vzorky odebrané na čerpacích stanicích BENZINA kontrolám ČOI vyhověly. BENZINA kvalitu svých pohonných hmot kontroluje nadstandardně v rámci systému Pečeť kvality. Jedna čerpací stanice je v něm kontrolována v průměru více než pětkrát ročně (1850 kontrol na 337 stanic BENZINA), zatímco ČOI kontroluje jednu stanici průměrně jednou za dva roky (1866 kontrol na 3672 veřejných stanic ročně).

Vedle ochrany spotřebitele směřují změny v legislativě i k zamezení daňovým únikům. Podle novely zákona o DPH bude konečný prodejce ručit za nezaplacenou daň, a to i tehdy, pokud bude úplata za toto zdanitelné plnění bez ekonomického opodstatnění zcela zjevně odchylná od obvyklé ceny. „Takovýchto podezřele výhodných nabídek přitom koluje v síti firem a obchodníků s palivy mnoho, několik z nich máme k dispozici." potvrdil Martin Durčák.

Promo akce „Ujíždějte na kolech"

Na jaro připravila BENZINA pro své zákazníky speciální promo akci „Ujíždějte na kolech". Od 18. dubna budou zákazníci za natankování 30 litrů paliva odměněni cyklistickým dárkem, například sadou imbusů či sadou bezpečnostních světel. Za 80 litrů je čeká prémiový dárek. Každý zákazník, který u ČS BENZINA zaplatí alespoň 500 korun, se může zúčastnit SMS soutěže, ve které bude rozdělováno pět jízdních kol denně.

Promo akce bude mediálně podpořena v rádiích (Evropa 2, Impuls a síť regionálních rádií MMS) a prostřednictvím bigboardů, billboardů a citylightů.

O společnosti BENZINA

BENZINA, s.r.o. s 337 veřejnými čerpacími stanicemi provozuje největší celostátní síť v České republice a nabízí paliva a další zboží a služby široké skupině zákazníků. Obchodní značka BENZINA působí na trhu přes 50 let. Dnes je společnost 100% dceřinou firmou holdingu Unipetrol. Tržní podíl BENZINY se na tuzemském maloobchodním trhu ke konci roku 2010 dosáhl 14,2 %. Více na www.benzinaplus.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3