INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
V roce 2010 došlo na trzích ke zvýšení poptávky v segmentu středních a velkých lehkých užitkových vozů. Divize Mercedes-Benz Vans (dodávkové vozy) navýšila celosvětový prodej o 35% na celkových 224 200 vozidel, dosáhla obratu 7,812 miliardy eur a úspěšně obhájila své vedoucí postavení na trhu. Provozní zisk dosáhl částky 451 milion eur (v předešlém roce to bylo 26 milionů eur). Poptávka se zvýšila v Evropě o téměř 9% a nejvýrazněji v Latinské Americe o více než 41%.

Volker Mornhinweg, vedoucí divize Mercedes-Benz Vans, komentuje současný vývoj: „Divize Mercedes-Benz Vans dosáhla v účetním roce 2010 vynikajících výsledků. Se ziskovostí 5,8% stanovujeme nové měřítko v segmentu lehkých užitkových vozidel. Chceme být v rámci koncernu Daimler motorem globálního růstu. Proto důsledně realizujeme celosvětovou růstovou strategii podle motta: Mercedes-Benz Vans goes global!"

Strategický cíl divize je proniknout z Evropy do celého světa. V Číně je Mercedes-Benz Vans dosud jediným výrobcem lehkých užitkových vozů s vlastní výrobou. Kromě již úspěšných dodávek Vito a Viano se tam budou vyrábět také vozy Sprinter. Prodejní síť v Číně nyní čítá přibližně 35 prodejních míst. Mercedes-Benz učinil také první krok k proniknutí na ruský trh lehkých užitkových vozů. Daimler podepsal v prosinci 2010 s ruským výrobcem automobilů GAZ memorandum o shodě, které deklaruje cíl spustit zakázkovou výrobu lehkých užitkových vozů Mercedes-Benz v závodě GAZ.

V dubnu 2010 se společnosti Daimler a Renault-Nissan dohodly na spolupráci a společně nově vyvíjený lehký městský dodávkový vůz doplní produktovou paletu divize v segmentu malých dodávkových vozů. První vozidla mají být dodána zákazníkům již v roce 2012.

Nové investice do produktů a inovací

V uplynulém roce byly uvedeny na trh nové vozy Vito a Viano. Do dalšího vývoje obou modelových řad investovala divize v uplynulých čtyřech letech více než 250 milionů eur. Od začátku dubna 2011 usiluje o přízeň zákazníků nové Viano „Avantgarde Edition 125". Velkoprostorový osobní vůz byl uveden na trh u příležitosti 125. narozenin automobilu.

Všechny lehké užitkové vozy Mercedes-Benz jsou vybaveny technologií BlueEFFICIENCY. Mercedes-Benz Vans uvedla jako vůbec první na trh sériově vyráběný dodávkový vůz s plně elektrickým pohonem s označením Vito E-CELL, a získala tak vedoucí postavení v oblasti „zelené mobility". Od roku 2011 bude zákazníkům dodáno celkem 2 000 těchto vozidel.

A jaký je krátkodobý cíl pro rok 2011? „Letos chceme s divizí Mercedes-Benz Vans dosáhnout v celosvětovém měřítku dvouciferného nárůstu prodeje. Základ k tomu již máme: naše skvělé produkty a správnou strategii. V roce 2013 hodlá divize zvýšit svůj prodej na 325 000 jednotek," dodává Volker Mornhinweg.

(tz)

Slovo ke dni

  • Do roku 2023

    Prognostici se nemohou shodnout. Bude leden tohoto roku bodem obratu k lepšímu, nebo se krize ještě prohloubí a vygraduje? Předpovědi vypadají podobně jako dlouhodobé předpovědi počasí před zimou. Jedni slibují, že bude velmi mírná, jiní nás ujišťují, že zrzneme. Samozřejmě si přejeme, abychom už nastartovali růst a překonali důsledky konfliktu ve východní Evropě, sankcí a omezených zdrojů energie. Nepochybně, lidé, firmy, celá společnost po překonání pandemie potřebují nabrat nových sil. Kdo už vidí světlo na konci tunelu? Optimisté! Jsou to všichni, kteří se nechtějí poddat nepříznivým okolnostem, nevadí jim, že budou muset víc pracovat v horších podmínkách a možná si na určitý čas utáhnout opasky. Jim patří budoucnost. A aby to měli snazší, i sv. Petr jim dopřál o Vánocích a novoročních svátcích příliv téměř jarního vzduchu,...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3